Rodiče partnerky mě neakceptují

Od: Datum: 26.04.13 19:58 odpovědí: 26 změna: 07.05.13 14:32

Ahoj, rád bych se podělil o svůj problém. S přítelkyní jsme spolu už půl roku, je fakt že jsme měli pár vážnějších krizí a nedávno i 3 týdenní rozchod, ale i tyto problémy nás od sebe nerozdělily a i nadále čelíme té největší společné lásce, ale...

Abych se přiznal, tak nemám moc pěknou minulost a bohužel se to nedávno dostalo k jejím rodičům. Nyní ji dali na výběr: budto se mnou bude a vyhodí ji z bytu a nebo se semnou přestane vídat. Několikrát se jim snažila vysvětlit, že tohle období mám už dávno za sebou a nyní sekám latinu, ale jakmile příjde téma na mě, okamžitě křičí a nechtějí o ničem slyšet. Přítelkyně ještě tuduje střední školu a za dva roky se chystá na vysokou, takže se s rodičema moc hádat nechce a raději je poslechne, ikdyž srdce ji radí jinak. Co myslíte? Je nějaká šance dostat její rodiče na svoji stranu aby konečně pochopili že toto období mám už dávno za sebou, případně si ode mě něchali celou skutečnost vysvětlit než spoléhat jenom na drby? Jak byste jednali Vy na mém místě? Rád bych se pokusil ještě nějak zabojovat než to hned vzdávat. Za jakékoliv rady budu moc rád

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 26.04.13 20:08
Musíte bojovat a nějakým způsobem ukázat, že jste dobrý člověk. Jak ale netuším, třeba s něčím potřebují pomoct, nebo se dejte na charitu a ve volným čase se o někoho starejte...
Ohodnoceno: 0x

Od: mickeymouse*
Datum: 26.04.13 20:13

Zkuste nějaký hodně drahý dárek. Kupte zahradu, auto, prsten s diamantem... a darujte jí ho. Na její rodiče to udělá dobrý dojem, dokážete tím, že jste schopný a ochotný se o ní postarat a že se s vámi nebude mít do budoucna špatně.

Datum: 26.04.13 20:30

To je sice good napad, ale to by musel krast aby na tohle měl, takže by se vrátil asi zpátky v čase...

Ohodnoceno: 2x

Od: jan1234
Datum: 26.04.13 20:32

Děkuji za radu, ale bohužel peníze netisknu a nedávno jsem si kupoval nový byt který vcucl všechny mé upory.. navíc si nikoho nechci "kupovat"

Datum: 07.05.13 14:32

"mickeymouse" - co je to za blbost - kdyby byl tazatel miliardář a v zajištěném postavení, tak by rodiče asi nic nenamítali!

Od: sarkaona*
Datum: 26.04.13 20:54

Když chce někdo někomu něco vysvětlit, tak to přece má udělat.
Já bych to udělala tak, že bych chtěla mluvit s rodičema, bez Vaší přítelkyně. Prostě si s nima dejte schůzku, nejlépe na neutrální půdě a vyprávějte jim o Vaší minulosti o tom, že milujete jejich dceru a o faktu, že lidi jsou plní nenávisti...mě jste přesvědčil o Vaší upřímnosti a věřím, že to dokážete i u nich...držím palce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.04.13 21:09

Děkuji za radu, asi poprosím přítelkyni o telefon na rodiče. Ikdyž pochybuji otom, že uspěju, když si nechtějí vyslechnou ani svoji dceru a mám strach abych to spíš neudělal ještě horší. Já na jejich místě bych se choval asi stejně, ale pravdou je, že minulost už nikdo nevrátí a pověst člověku zůstane napořád... :(

Datum: 26.04.13 21:13
Byl jsem v podobné situaci, taky jsem si myslel, že mě zkopnou že schodů. Nakonec jsem to ale vyhrál právě tím že jsem si s nima přišel promluvit jako dospělý člověk a dopadlo to líp než jsem si vůbec dokázal představit. Myslím že tím hlavně nic nezkazite.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.04.13 21:14

Já upřímě fandím rodičům. Málokdo se opravdu polepší a i ti, kteří ano, tím nesmažou svou minulost. Jednou zloděj, vždycky zloděj, jednou prostitutka, vždycky prostitutka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.04.13 17:05

Tak přítelkyně dala na rady rodičů a než aby se s něma dohadovala, ukončila to a nechce se už vídat. Všem děkuji za snahu mi pomoct, ale tohle je už ztracené... :(

Datum: 30.04.13 16:58

Ikdyž se partnerka rozhodla dát na rady svých rodičů, bohužel jsme bez sebe dlouho nevydrželi a i nadále se spolu každý den scházíme. Je to prostě nádhera, doháníme spolu všechno co jsme dříve nestihli a tvrdím si říct, že i náš vztah se hodně posunul. Ale pořád jsou tady její rodiče kteří o mě nechtějí ani slyšet a oto horší to bude mít přítelkyně doma horší až vypluje na povrch že nedala na jejich příkaz a neustále se scházíme... Myslíte si, že je lepší to před jejíma rodičema takhle dál tajit nebo má doma říct pravdu i za předpokladu že doma bude mít teror a asi se nám ve scházení budou snažit zbránit? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Datum: 30.04.13 17:27

Jane. Mám neteř, dnes jí je třicet let. Nikdy nefetovala, studovala střední školu, žádné větší problémy. Prostě normálmí holka. Zhruba před deseti lety si našla kluka. Největšího rváče ve městě, feťáka, nemakačenko - prostě lidský odpad. Všichni ji od něho zrazovali. Nedala si ho vymluvit a ... Dnes mají nádhernou pětiletou holčičku, dávají do kupy domek, on podniká. Je z něho naprosto vzornej otec. Fet ani náhodou, občas si dá pivko. Sportuje, má plno plánů do budoucna.

Ano, minulost nelze změnit. Ale přítomnost a budoucnost ano. A nesouhlasím tady s jakýmsi tvrzením, že zloděj zůstane zlodějem a prostitutka prostitutkou. Každý z nás může v životě udělat řadu chyb. A já, jak poznávám lidi, tak Ti, co v životě klopýtli, narovnali se a jdou zpříma dál, mají většinou daleko lepší charakterové vlastnosti, než ti naprosto bezchybní a neomylní. Tito "napravení" mají většinou daleko větší toleranci, pochopení ke všemu a všem kolem sebe.

jsi chlap. Takže se seber a za rodiči dojdi. Co se může stát horšího, než že Tě vyhodí. S tím stejně počítáš, ne?

Držím Tobě i té Tvé vyvolené pěsti. Nepokažte si to. To, že je někdo rodičem ještě neznamená, že musí mít stoprocentní pravdu. Jestli se s tím nesmíří teď, tak třeba časem ano. Moc vám to VŠEM přeji. Sebodka

Datum: 30.04.13 17:52

Děkuji za odpověd. Rád bych se k tomu postavil jako chlap a s rodičema přítelkyně se o tom zkusil normálně pobavit, problém je ale v tom, že za celou dobu si mě tak nějak neoblíbili a troufám si říct, že nám to ani moc nepřáli díky té mé minulosti, takže mám obavy aby to nedopadlo tak jak si myslím a nerady bych aby nám už definitivně zabránili se scházet... Takže se ještě prosím zeptám na Vaši radu, mám to risknout a stavit se za něma co nejdříve a nebo tomu dát ještě trošku času (přeci jenom je to ještě docela aktuální téma kdy jakmile uslyší mé jméno hned má doma přítelkyně peklo). Nikdy jsem o žádnou holku nebojoval, vždy jsem se smířil s tím že je konec a šel dál, ale teprve až s touhle jsem přišel na to, že je to opravdu ta pravá.. Předem děkuji za odpověď

Datum: 30.04.13 22:12

Myslím si, že by bylo lepší jít za nimi hned. Ale je možné, že patří do té skupiny "neomylných" a nebudou Tě chtít ani vyslechnout. I na to se musíš připravit.

Datum: 30.04.13 17:08

Jste spolu "už" půl roku, stihli jste se rozejít a sejít, vaše minulost je bůh ví jaká (zkousnu co ten druhý udělal v pubertě) ale jako rodič děcka na SŠ budu chtít aby partner byl tak trochu podle toho vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Mě byste neukecal, ovšem dcera by si jistě udělala podle svého a pokud by se s vámi scházela tak tajně a pak až to zkončí přišla by se vyplakat a řekla mami mělas pravdu, nebo by vás za nějaký čas představila jako ženicha no a pak už bych se s vámi asi smířit musela.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.13 22:42

Z tvého minulého dotazu je patrné, že vlastně ani ty ani partnerka vůbec nevíte, co vlastně chcete. A ty se najednou, po 14 dnech chceš sbližovat s rodiči, na kterých je ona plně závislá a kteří mají samozřejmě největší zájem na tom, aby vystudovala a mají přirozeně obavy o její budoucnost. Proto se snaží ji chránit před vším, co by tuto naplánovanou budoucnost mohlo ohrozit. Jediné, co můžeš udělat, je nechat vztahy s rodiči plně na partnerce a pokud váš vztah bude fungovat, tak dohlížet na to, aby její studijní výsledky odpovídaly tomu, co její rodiče očekávají. A všechno ostatní ukáže čas.

Od: ron*
Datum: 01.05.13 07:37

Ahoj, pokud ji máš opravdu rád, tak dej rodičům i partnerce čas. Zatím se spíše oba projevujete nejistotou. Dokud partnerka studuje, je závislá na rodičích, měla by je opravdu poslechnout. To ale neznamená, že to vzdáte. Počkej až dostuduje, mezitím budeš mít čas dokázat, že špatná minulost je opravdu jen minulostí. Není nic jednoduššího než to vzdát. Rodiče nemusíš o ničem přesvědčovat, nejsou slepí. Po čase si sami udělají obrázek o Tobě i Vašem vztahu.

Datum: 01.05.13 08:06

Všichni píšeme podle toho, co jsme si zažili nabo ve svém okolí viděli. Takhle odpovím i já. Odpověď Liduš mi jde ze srdce. Mám dvě dcery a kdyby se jedna z nich zamilovala před dokončením střední školy do kluka o kterém vím, že je to hajzlík (promiňte), museli by mě křísit. Vidina několika let na vysoké a to, že to skrz něho někde uprostřed vzdá, to je strašná představa. *sok* To, že jste se teď, v poslední době velmi sblížili, to je něco, čemu se říká Zakázaný krajíc nebo Mučedníci. Zákaz vás sblížil.;) Jane, já vám přeji, abyste se už nikdy k nedobrému způsobu vrátil. Nikdy! Nevíte, jakou dívku si časem namluvíte a jaké ona bude mít rodiče. Špatnou dobu musí překrýt pověst chytrého, slušného a pracovitého mladého mužského. Držte se a přeji hodně štěstí.

Datum: 01.05.13 15:50

Těžko říct - jako rodič bych se samozřejmě o svou dceru bála - a to velice - zvláště, když je ještě mladá, má před sebou celý život a v nejbližší budoucnosti vysokou školu! Tu školu nepodceňujte - vzdělání (a rozhled) bylo, je a vždy bude důležité a život Ti rozhodně nezkomplikuje, ale ulehčí.

A co máš před sebou Ty? - jakou máš tak strašnou minulost, že o ní raději ani nemluvíš, jaký jsi -a jsi si tak moc jistý, že ses už změnil? - pro zajímavost - kolik je Ti (vám oběma) let? Třeba by nebylo na škodu poradit se právě s jejími rodiči, anebo jinými dospělými. Ale rozumně, konkrétně a bez emocí.

Vzhledem k tomu, že spolu chodíte jenom půl roku, tak bych řekla, že je předčasné činit nějaké radikální závěry a rozhodnutí! - Víš, co všechno se může změnit za další půlrok, nebo rok, atd.? Já jsem se svým manželem "chodila" šest let, nežli jsme dospěli k názoru, že se ve svém vztahu nemýlíme - no a nic jsme nezmeškali - a je nám spolu stále dobře.

Datum: 01.05.13 20:35

Abych to trošku přiblížil, mně je 27, partnerce 18. Vím že od sebe máme trošku větší věkový rozdíl, každopádně tohle pro nás nebylo nikdy překážkou a vždy jsme si rozumněli a dokázali si o všem promluvit. O své minulosti se nechci bavit z důvodu toho, že je to pro mě minulost a ikdyž je to těžké, snažím se na ni zapomenout. Každopádně jsem nekradl, nedělal prostituta, neseděl ve vězení, nebral drogy ani nebyl žádný bitkař.. Ale opravdu jsem se změnil, protože takhle to dál nešlo a byla by jenom otázka času kdy by z toho byly ještě větší problémy, takže jsem to zavčas zabalil, pořídil si byt, pečlivě splácím hypotéku, a mám v plánu začít podnikat. Dnes přítelkyně doma nadhodila že se scházíme a opět peklo a nechtěli o mě ani slyšet. Milujeme se, nechceme být bez sebe, ale ty rodiče jsou překážkou, proto opravdu nevíme co dále dělat. Rád bych se za něma stavil a zkusil si otevřeně o všem promluvit, ale asi by to nedopadlo moc dobře..

Datum: 01.05.13 20:38

Možná právě to byste měl zkusit. Telefon Vám třeba nezvednou, nebo ho položí, ale osobní návštěva (neohlášená) by mohla zabrat.

Datum: 03.05.13 16:44

Pro jan 1234 - to, co píšeš, zní solidně - a Tvůj věk je taky (částečnou) zárukou, že to vše myslíš vážně - ale řekla bych, že rodičům Tvé partnerky záleží na tom, aby jejich dcera vystudovala.

Moc se jim ani nedivím - jenom - co studuje? A necítíš se snad tak trochu vůči ní "méněcenný"? Pokud jsi dobrý a osobnost, tak to rozhodně nevadí - já mám VŠ a můj manžel "jenom" průmyslovku - ale kam se na něj hrabu já i všichni inženýři kolem! Všechno je jen o osobnosti! - pro zajímavost - v čem chceš podnikat?

Datum: 04.05.13 16:50

Přítelkyně studuje zdravotnickou školu, příští rok maturuje a dále by chtěla na VŠ, já ji v tomhle samozřejmě podporuji a když potřebuje, rád ji se vším do školy pomáhám. Je fakt, že na svůj věk je poměrně až moc chytrá, ale určitě se díky tomu necítím méněcenný, spíše naopak, beru to jako její hlavní přednost. Abych pravdu řekl, jsem už delší dobu bez práce, každý den den sleduji nabídky práce, ale žádná sláva, holt kraj s velmi vysokou nezaměstnaností. Mám za sebou asi 5let praxe v IT oboru a než neustále sedět doma a litovat se že jsem bez práce, rád bych začal podnikat v tomto odvětví (pc servis, grafické práce, webdesign)

Datum: 05.05.13 14:38

Pro jan 1234 - tak to je dobrý - tenhle obor dneska "letí", ale je fakt, že je tu velká konkurence.

Pokud chce Tvoje přítelkyně studovat medicinu, a má na to, tak jí rozhodně nebraň - vždy platilo, platí a platit bude, že není nad dobrého lékaře jak v rodině, tak ve společnosti. Ať je to dneska s lékaři, jaké chce - vždycky to bude nadřazená kasta.

Ovšem je možné, že Váš vztah VŠ "nepřežije" a je to dokonce i velmi pravděpodobné! Ale přítelkyně je ještě mladá, patrně se Ti podaří přesvědčit ji o čemkoliv - jenom, aby to stálo za to a aby v budoucnosti nelitovala ona i Ty!

doplněno 05.05.13 14:46:

Ale nezoufej - pokud jsi pěknej, chytrej a zajímavej kluk - tak takové holky jen tak neopouštějí!

Datum: 05.05.13 15:00

Bohužel se celá situace opět změnila. Včera jsme zajeli nakoupit, já připravil večeři, dali víno, svíčky, film, prostě krásný večer ve dvou jak jen může být, ale ráno byl přítelkyně jak vyměněná, pořád nad něčím přemýšlela a nechtěla říct co se stalo, odvezl jsem ji domu a pak mi napsala že už ke mě nic necítí a chce se přestat vídat, prý je to definitivní rozhodnutí a mám to tolerovat... :( Myslel jsem že spolu dokážeme zvládnout cokoliv, kor když to poslední dobou bylo tak krásné, ale tohle se asi už jen tak překonat nedá

Datum: 06.05.13 07:56
Nezbývá než to respektovat, těžko s tím něco naděláš.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.