Z jakého dřeva vyrobit hračku pro malé děti?

Od: Datum: 25.04.13 16:00 odpovědí: 5 změna: 25.04.13 23:38

Chtěl bych ročnímu synovi udělat nějaké dřevěné hračky. Chtěl bych je nechat "přírodní" bez laku, jen samozřejmě začištěné a bez ostrých hran a třísek. Protože jsem sice kutil ale ne truhlář tak bych se chtěl zeptat, jaké dřevo by vhodné. Stačil by třeba obyčejný smrk?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 25.04.13 16:07

Smrk nebrat, rád se štípne do ostré třísky (pád,úder). Já bych zkusil buk, má-li to něco vydržet, nebo lípu pro snadné opracování.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 25.04.13 16:20

Smrk není vhodný - než dobře vyzraje, pouší pryskyřici (jako všechny jehličnany), mnohem lepší je dřevo listnáčů - poměrně snadno lze koupit buk a ten je i relativně dobře opracovatelný (podobně jasan, osika, lípa). Velmi hezké kresby pak vytváří dřevo ovocných dřevin (třešeň, višeň, jabloň...).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 25.04.13 17:06

Lze jen doporučit dřeva listnáčů-dřeva tvrdá. Buk je dobrý, dále pak jasan-neobsahuje žádné třísloviny, a nic se nestane, ani když si ho dá do pusinky. Dřevo by mělo být dobře vyschlé. Nejlevněji se dá sehnat tak, že od někoho koupíte špalky palivového dřeva, které je roky vyschlé, a z něho si nařežete polotovary. Tak ať se daří!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.04.13 17:46
avatar

Nejlépe vychází lípa,ruční opracování.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 25.04.13 23:38

Hodně starých hraček co mám doma je ze smrku = taky to jde. Každé dřevo je vhodné na něco jiného, ale z každého jde dobře udělat spousta věcí. Mimo už jmenované klidně i bříza, javor, líska.

Pokud se dělá z mokrého (syrového), tak to rádo při vysychání praská.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.