Výměna tel. do 6ti měsíců od koupě

Od: Datum: 25.04.13 06:59 odpovědí: 5 změna: 25.04.13 10:36

Koupila jsem si nový MT, který šel po 3 měsících na reklamaci. Uvedla jsem, že v případě shledání vady žádám výměnu přístroje za nový, jelikož vada se vyskytla do 6ti měsíců od koupě. Reklamace byla uznána a dostala jsem nový přístroj. Prodavačka mi jej ale dala se starým záručákem, přeškrtůa v něm IMEI a podepsala se k tomu s razítkem + mám zprávu ze servisu. Zajímá mě následující - když jsem dostala nový telefon, mám u něj opět nárok na 24 měs. záruku? Já bych předpokládala že ano, ale vzhledem k tomu záručáku nevím. Tento nový - vyměněný tel mám 4 měsíce a opět zlobí. Zajímá mě, jestli jej tedy můžu už jen reklamovat nebo mohu opět požadovat nový?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 25.04.13 09:11

Od reklamace běží nová záruka. Nový můžete požadovat v případě neopravitelné závady, nebo v případě opakování opravitelné závady (obecně po třetí opravitelné závadě).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neelee
Datum: 25.04.13 10:02

Díky, ale nový můžu požadovat při jakékoliv závadě, která se vyskytne v prvním půl roce od koupě. Jde o tzv. rozpor s kupní smlouvou

Od: asd*
Datum: 25.04.13 10:36

Nemáte pravdu, ten půlrok je o něčem jiném (důkazní břemeno):

§ 622

(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.
(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.
(3) Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci nebo může od smlouvy odstoupit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 09:52
avatar

ANO. Pokud se zavada projevi do 6 mesicu od prodeje (nebo ve vasem pripade vymene zbozi) mate narok znovu na vymenu.

§ 616 občanského zákoníku: Pokud se vada objeví v prvních 6 měsících ode dne nákupu, má se za to, že existovala již v době převzetí věci, a to za předpokladu, že to neodporuje povaze věci nebo se neprokáže opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neelee
Datum: 25.04.13 10:03

Díky, myslela jsem si to, jen ten ZL mě zmátl

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.