Proč chce podepsat otcovství až po mateřské

Od: Datum: 24.04.13 23:08 odpovědí: 13 změna: 25.04.13 19:11

dobrý den, mám takový dotaz, se svou přítelkyní mám dceru, já žiji v zahraničí a ona u svých rodičů, pravidelně posílám alimenty, a vždy když přijedu do čech a chci podepsat otcovství, tak mi to ona bojkotuje, nechce mi posílat ani fotky a prý ode mě nechce nic, jen podepsat otcovství až po skončení mateřské či rodičáku, proč zrovna až pak? není to divné, že ted ne a pak ano, pokud mi někdo poradí budu moc rád, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.13 23:38

Možností je víc - může to být kvůli státní sociální pomoci, pomoci v hmotné nouzi nebo Vás "jenom" nechce uvést do rodného listu dítěte. Na konkrétní důvod se budete muset zeptat jí.

Ohodnoceno: 2x

Od: 786118
Datum: 25.04.13 08:03

Kdyby se mnou komunikovala, tak bych se rád zeptal, jenže co kolik se zeptám , jestli třeba mám poslat něco na malou a co a tak, tak žádná odpověd není, prý to dítě bude jenom její a její rodiny, a ne moje. Jinak jsem si 100pro jist, že to dítě je moje, v tu dobu žila semnou v řecku a byly jsme furt spolu. I tak děkuji všem za odpověd a názor.

Od: prodavac
Datum: 25.04.13 07:17

Třeba si ještě není jistá, komu to otcovství nakonec dá podepsat ...

P.S.: nic po vás nechce ale alimenty inkasuje? *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 25.04.13 07:40

No, zdá se, že má buď něco za lubem, nebo možná něco kvůli dávkám. Každopádně - nechce uznat tvoje otcovství, nechce tě informovat o jeho vývoji (fotky), tak proč jí platíš? Takhle to budí dojem, že to ani není tvoje a ona jen využívá tvoji dobrotu, ale to si musíte vyříkat mezi sebou, nikoli na internetových fórech a poradnách.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.04.13 07:41

Dobrý den. Nechte si svá práva otce tedy uznat soudem. Vyměřit výživné a zajistit si styk s dítětem. Nevím, jaký vztah s matkou dítěte máte, ani co jí vede k tomuto postupu, ale jste-li otcem a chcete jím být svému dítěti, pak to řešte buď dohodou s matkou, nebo soudně. Jiná možnost není.

doplněno 25.04.13 08:05:

PS: Píšete, že po Vás matka dítěte nic nechce. Takže z toho usuzuji, že neplatíte ani výživné. Proč Vás z toho matka dítěte vynechává, víte jen Vy sám. Možná se obává toho, abyste si nedělal nároky na dítě a třeba jí ho neodvezl bůh ví, kam...

Ohodnoceno: 4x

Od: 786118
Datum: 25.04.13 09:02

Nechce nic kromě peněz, alimenty platím 2500,-, a pravidelně, nejsem cizinec, jen mám ještě práci v řecku, jinak jsem normálně čech, kam i pravidelně jezdím, takže únos rozhodně nehrozí, když sme se rozešly, chtěla abych se k ní vrátil, tak jsem souhlasil, ale pod podmínkou, že budem bydlet sami, a to ona zásadně nechce, jenom s jejími rodiči, není v tom vůbec to že bych dítě odvezl do ciziny, to rozhodně ne, to že někdo pracuje jinde než v čechách, to ještě neznamená, že unese dítě ne?

Datum: 25.04.13 09:10

Proč platíte alimenty na dítě, které oficiálně není Vaše? Řekněte jí, že buď bude otcovství se vším všudy, nebo nic.

Od: koudalak*
Datum: 25.04.13 09:17

je to přesně tak. Buď ať přizná že je dítě jeho a bude dostávat alimenty (ale taky táta uvidí svoje dítě!) nebo nic. Takhle to na mě působí že dotyčná je pěkně vyčůraná. A že nechce posílat fotky? Kdoví, třeba dítě je podobný na jinýho tátu a z tazatele jen tahá peníze dokud si to nechá líbit.

Každopádně bych se nebál a investoval do testů otcovství protože ztráta při zápisu otcovství nějaké kukačce hrozí doslova strašlivá!

Od: pb®
Datum: 25.04.13 13:36

Ale vždyť ani žádné otcovství podepsat nemůžete, proboha! O to jste se měl zajímat ještě před narozením dítěte, kdy se otec u nesezdaného páru určí na základě souhlasného prohlášení rodičů. Po narození dítěte může určit otce pouze soud. Takže pokud chcete, abyste byl úředně uznán otcem, podejte žalobu k soudu, který Vás na základě genetických testů zapíše do RL dítěte. Pokud jste opravdu bilogocký otec, nemá důvod soud otcovství neuznat. Pro stát je vždy výhodnější, když dítě živí rodiče.

Datum: 25.04.13 14:41

Toto není pravda. Souhlasné prohlášení rodičů o určení otcovství mohou udělat rodiče i po narození dítěte a soud do toho vůbec nemusí plést. Rodičům dítěte stačí zajít společně na matriku a tam to vyřídit...

- Tazateli, pokud se matka zdráhá dát Vás zapsat do RL dítěte a uznat Vás, jako otce, pak (jak jsem psala výše) zajistit si svá práva můžete jedině soudní cestou. Jen malé upozornění ještě - pokud platíte alimenty, měl byste na to mít vždy doklad. Aby je matka dítěte nechtěla např. později vyplatit 3 roky zpětně. Na to pozor...

Od: pb®
Datum: 25.04.13 17:28

Máte pravdu a já žiju několik let v bludu, protože se všude píše, že prohlášní je třeba vzít s sebou do porodnice.

Datum: 25.04.13 17:55

to je pravda. a navíc zkušenost z českých soudů - nestačí mít doklad na předání peněz, musí na tom taky dokladu být, za co ty peníze byly (tedy aby tam bylo konkrétně že se jedná o výživné a nemohly tak vzniknout pochyby, zda náhodou nejde o peníze navíc, o příspěvek mimo výživné).

Od: fsfdsfd
Datum: 25.04.13 19:11

Zdravím, dneska je to hustý, ale fakt je to staršně divný, když platíte alimenty a vůbec svoje dítě vidět nemůžete. Co když je to černoch? . Myslím si, že kdyby jste přestal platit, okamžitě by se něco změnilo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.