Musím zaplati sejmutí otisků prstů?

Od: Datum: 24.04.13 10:01 odpovědí: 12 změna: 25.04.13 12:22

Ahoj,mám podezření,že mi vnučka ukradla 2 náhrdelníky s českými granáty,nebylo by po prve co něco vzala.

Nemohu ji to pochopitelně dokázat.

Myslíte si,že bych musela zaplatit kriminalistům za sejmutí otisků z dózy ve které byly umístněny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 24.04.13 10:04

To asi těžko, ale musela bys nahlásit krádež s podezřením na jistou osobu a pokud by se ty otisky našly, předvolali by ji k výslechu či vysvětlení. A když bude tvrdit, že pod ní jen utírala prach, tak má ostudu ona i ty. Pokud s ní jsou problémy, měli byste je urychleně řešit, ale jestli zrovna přes policii... to záleží na různých vztazích v rodině a náturách účastníků.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 24.04.13 10:07

Trošku zmatečné, je třeba zajít, zavolat na P ČR, oznámit tr. čin krádeže (dle ceny náhrdelníků). Zatím to máme zadarmo (no.. z našich daní)! Pomáhají... No a nechytat do ruk tu dózu!

doplněno 24.04.13 12:17:

No a je vnučka vůbec trestně odpovědná? Tedy má na to léta? A chcete ji nechat trestně stíhat? Co s otisky nechte na policii, odeberou je vám všem domácím popř. těm kdo v bytě byl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.13 10:37

už se stalo,měli jsme jí v ruce já i manžel,nikdo jiný to být nemohl,ale za ruku jsem jí nechytila,samo,že bude zapírat

Datum: 24.04.13 10:38

víš,já myslela,že se o tom přesvědčím a už ji nebudu chtít vidět o ostudu nestojím,ach jo

Datum: 24.04.13 10:12
avatar

To je špatně položená otázka. Policie není firma, která by se zabývala placenými službami pro veřejnost. Máš dvě možnosti: podat trestní oznámení a postup vyšetřování nechat na policii nebo možnost druhá, své věci a byt/dům si lépe zabezpečit a zamezit přístupu nežádoucích osob. Pro hodně bohaté by ještě připadala v úvahu možnost využít služeb některé soukromé agentury.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.13 10:57
avatar

Také se dá koupit čtečka otisků prstů ale nevím zda ta cena není větší než ty náhrdelníky. Manžel říká, že "domácí" zloděj se usvědčoval velmi špatně a když už se usvědčil tak babičky a maminky vždycky obvinění stáhly. Pokud krádež nenahlásíte tak PČR nic neudělá, pokud nahlásíte tak taky může vnučka nakrásně dostat nějaký trest a vás to pak bude mrzet. Kolik má vnučka roků? Proč krade?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 11:26
avatar

Já si myslím, že problém máte někde jinde a otisky, ať už sejmuté policii nebo izolepou, nic nezmění. Vyvolají jen další vlnu diskuzí. Důkaz o krádeži nic nevyřeší, mladou nezmění. Na to musí zafungovat něco jiného.*sok*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.13 08:39

JE TO VELMI TĚŽKÉ.Ona už je trestně zodpovědná a neudělala mi to prvně.Slíbila,že již nikdy a je to tu znova.Budu to řešit tím,že už mi nesmí so bytu.Je mi to líto,ale jinak to nejde.Děkuji všem za radu.

Datum: 25.04.13 09:46
avatar

Pak bych nevahal a trestni oznameni bych podal. uz kvuli tomu, aby pro priste vedela, ze libit si to nenechate!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 11:11
avatar

Je to velice nepříjemné, když člověk uvažuje o pachateli z okruhu svých příbuzných, ale i to se, bohužel stává. Nejsme všichni jen andělé.

Být Vámi, podala bych trestní oznámení. Jinak byste si sama před sebou připadala jako senilní babka, která si nechá vše líbit. Vnučka by mi už nesměla přes práh. Prostě pobertu je třeba klepnout přes prsty.

Nemám zatím takové zkušenosti s vnoučaty, díky bohu, ale kdo ví, co život přinese. Nikdo z nás nemůže soudit a říkat, že nikdy...

Když si pomyslím, jak jsme ty růžové uzlíčky vítali nadšeně do života a dneska jsou z nich držkující puberťáci, tak Vás plně chápu. Jaga.

Mám 3 vnoučata, od dcery 14, 12 a od syna 5 let. Ta malá je ještě roztomilá, ale ti dva velcí - to už je na palici. Jako brouci Pytlíci - všude byli, všechno vědí, všechno už viděli, jen babka a děda jsou, slušně řečeno, nemožní bloudi. I když naštěstí neřešíme podobný problém, jako Vy, už jsme se od nich tak trochu oprostili a žijeme si po svém. Rádi je přivítáme, rádi je pohostíme, ale pak už ať si zase jedou. Je to lepší, než kdyby nám neustále někdo připomínal, jací jsme to pitomci. *smich* Že nemáme empétrojku ani tablet. /tablet mám, mimochodem až až, na diabetes a hypertenzi!/ Loni jsme je ještě měli na týden na Sázavě a pak jsme se dohodli, že už nikdy. Minulé roky všechno ještě jakž takž. Letos už narážela kosa na kámen. Děti i vnoučata by měli mít rodiče a prarodiče rádi /máme/, ale současně by si měli zachovat své určité soukromí, o kterého jim žádný 12 či 14 letý ušák nebude mluvit. Asi tak.

doplněno 25.04.13 11:17:

Opravuji se: kosa na kámen narážela loni, při dovolené na Sázavě. Děti už s námi jet nechtějí /chtěly samy jít večer přes kolej do hospody!/ a my to s dědou odmítli. A my s nimi už po zkušenostech taky nechceme.

Letos jedeme sami. Pokud někdo z vás bude putovat Posázavskou stezkou od 20. 7. , ať se u nás zastaví. Zahrajeme si, zazpíváme, připijeme si limonádou! A určitě nám bude fajn! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 11:43
avatar

Jaguš kdosi moudrý řekl "dítě radost rodiny denně na půl hodiny" vydržím i dýl ale pak zase vnučka maže k rodičům, babička a děda jsou na výlety, mazlení, výchovu ať si zajistí rodiče.Nejsem nejmladší a vše má svůj řád který s dítětem padne. Vůbec se vám nedivím, že nemáte chuť a sílu vydržet ty duchaplné řeči pubertálních vnuků. Na to putování moc nejsem ale zazpívat si s kytarou u ohně to bych brala, už se těším na léto kdy se sejdeme s rodinou sester a přáteli, hodíme na gril masíčko a do rána budeme zpívat pokud na nás na chalupě nedoběhnou sousedi.

Synovec vařil a bral Pervitin, jediná možnost jak ho zachránit byla nepustit ho do bytu, udat ho na Policii, ve 24 letech dostal podmínku pak mu švagrová zařídila práci daleko od party kamarádů a dnes v 35 je to dobrý otec dvou kluků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milous*
Datum: 25.04.13 12:22

Paní nám v rodině se to taky stalo, holka měla kluka a aby s ní chodil tak mu kupovala dárky a fet, sama asi taky brala až jí vyhodili ze školy. Co jsme mohli dělat, vykradla nám všechny šperky značné ceny, některé unikáty, na které jsme měli osobní vzpomínky... Dále kradla peníze. Kluk se s ní stejně rozešel, musela jít do práce, našla si jiného, kterého si vzala. Nikde jsme s tím nebyli na policii. Jednou se mi ztratilo 500 z peněženky a říkám naval je a ona že je nevzala. Když jí nevěřím, tak sama k nám zavolala policisty do domu, aby vyšetřili krádež, hotový divadlo. Přijeli a nic, že si to máme doma vyřídit mezi sebou. Za nějakou dobu přišla a 500 mi vrátila. Šperky jsou navždy ztracený bůh ví kde jsou. Dneska je jí 40 a má miminko, už 3tí dítě s jiným manželem, dělá dobrotu, moc jsem chtěla aby se z domu vystěhovala, ale nechce, protože tady nepřispívají na nic ani neplatí nájem. Říkám si, jiní nájemníci platí tak je nechám, jsem ráda, že je klid. Jedině mohu poradit, všechno si někam pořádně schovejte, oželte to, a pokud s vámi nebydlí, tak když přijde tak jí hlídejte. Ani o penězích s ní nemluvte, kolik máte a kde, nebo kolik berete. Od té doby co se to u nás stalo, jsem svý dceři nikdy už neřekla, kolik mám našetřeno apod, spíš, že nemám a budu potřebovat na barák, člověk nikdy neví,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.