Kdy jít k psychologovi?

Od: Datum: 23.04.13 15:22 odpovědí: 4 změna: 23.04.13 17:12

Ahoj, v poseldní době mám pocit, že mi věci přerůstají přes hlavu, mám problém orientovat se ve svém životě, nemám jasno, co chci, topím se v tom všem, přestávám vycházet s okolím a celkově mám dojem, že to nějak nedávám. Nevím, jestli zrovna tohle je ten moment, kdy jít k psychologovi, protože tenhle pocit má určitě spousta lidí a dokáží si s tím poradit sami. Jenže já v poslední době začínám vymýšlet spoustu hloupostí... a tak váhám. Co myslíte? Mám tam zajít nebo zkusit zatnout zuby a nějak to přežít? Děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 23.04.13 15:28

Myslím, že není jeden stejný moment platný pro všechny, kdy by se mělo k psychologovi zajít. Vy jste v situaci, která vám nevyhovuje, necítíte se dobře, uvědomujete si to, ale změny sám nejste schopen, nebo, jak sám píšete, jen s velkým přemáháním se a zatínáním zubů. Myslím, že to zní jako dobrý moment, kdy psychologa navštívit. Může vám dát nový pohled a schopnost se v situaci zorientovat a rychle dosáhnout zlepšení, nebo rozhodně rychleji, než byste zvládl sám. Neporovnávejte se s tím, co jiní lidé možná zvládají sami. To nevíte, navíc už nevidíte, kolik energie použijí na řešení něčeho, co už dávno mohli mít vyřešené, místo toho, aby se v životě někam pohnuli. Zkuste to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.04.13 15:29
Ahoj, klidne jdi hned. Nekdy pomuze jen se vypovidat nebo rict sve myslenky nahlas a tim si je vlastne utridit. Narozdil od kamaradu, ma psycholog vyhodu v tom, ze je neutralni a ma tak nezaujaty pohled na vec.. A za zkousku clovek nic neda.. ;)
Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.04.13 17:12

Vidím to stejně jako coklit. Je dobře své myšlenky vyslovit nahlas, utřídit si je a vydat se směrem, který se nám zdá přijatelný. ;) Psycholog tohle všecko umí a ptá se tak, že nás směruje k ujasnění si pohnutek, které nás navedly na cestu, ze které neumíme sejít. *jasne* Možná, že by stačilo vypsat se z toho, jestli jste zdatný "písař". Vypsat se z myšlenek, činů a snah dosáhnout něčeho, o čem ani nevíme, že chceme. Tím se vám utvoří jakási kartotéka v hlavě i na monitoru. A to pomůže stejně, jako živý člověk, ke který není zas až tak dostupný, jak by se zdálo..

Od: wamp®
Datum: 23.04.13 15:36

Ahoj.Začínáte vymýšlet spoustu hloupostí....Mohl by jste prosím být konkrétnější?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.