Smlouva z doby neurčité na dobu určitou

Od: Datum: 23.04.13 13:55 odpovědí: 5 změna: 23.04.13 20:17

Dobrý den,

ráda si pročítám tuto poradnu a proto jsem se rozhodla ,vás zde také požádat o radu.

Jedná se o mého zaměstnavatele a mou pracovní smlouvu:

Nastoupila jsem minulý rok do zaměstnání.Sepsala jsem prac.smlouvu na dobu určitou (konec 31.1.2013),asi 3 dny po skončení této lhůty se mnou stále nebyla sepsána smlouva nová,ptala jsem se tedy na personálním a tam mi bylo zdělěno,že ve smlouvě mám v dalších ujednáních ,bodu 5 napsáno -u pracovního poměru na dobu určitou platí par.65 odst.2 Zákoníku práce.Pravděpodobně se paní překlepla a paragraf 56 obměnila s par.65.To by mi ani tak nevadilo jako to,že jsem tedy až do včerejška měla za to,že se tedy můj poměr změnil na dobu neurčitou,ale včera ke mně přišel zaměstnavatel s novou smlouvou a požaduje její podepsání.Tam se ovšem uvádí opět na dobu určitou a ještě s 3 měsíční zkuš.lhůtou.Ptám se tedy jestli má na toto zaměstnavatel právo,přijít po 2,5 měsíci a požadovat podepsání pro mne nevýhodné nové smlouvy?

Děkuji všem za reakce.Hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 14:07
avatar

Samozřejmně že nemá. Opakovaná zkušební doba je protiprávní a tuším že tím že jste druhý den po skončení pr. smlouvy na dobu určitou nastoupila opět do práce a zaměstnavatel nic nenamítal jste přešla na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.13 14:38
avatar

Dobrý den. Nemá na to právo. Dle smlouvy a zmíněného § 65 Zákoníku práce platí, že pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou. Takže Váš pracovní poměr přešel na dobu neurčitou a postup zaměstnavatele není nyní v souladu se zákoníkem práce. Upozorněte ho na to a nepodepisujte nic.

doplněno 23.04.13 14:40:

Ještě pro úplnost přidávám znění Zákoníku práce:

§ 65 Skončení pracovního poměru na dobu určitou



  1. Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4. Byla-li doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací, je zaměstnavatel povinen upozornit zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň 3 dny předem.


(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.04.13 17:22
avatar

Neřeknu nic jiného, než mí předřečníci, ale shrnu. Řekl bych to takhle: zaměstnavatel s takovýmto požadavkem přijít může, ale to je taky všechno. Vy na něj nemusíte přistoupit a on vás kvůli tomu nemůže "vyhodit", tedy nemůže s vámi ukončit pracovní poměr z tohoto titulu.

Jo, mohl by vám třeba dát výpověď pro nadbytečnost, či jinak, ale to se pak řídí úplně jiným režimem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tematapeak*
Datum: 23.04.13 19:44

Děkuji všem za odpovědi.Pokud by mi tedy dal následně např.výpověď pro nadbytečnost,ale byla mi uznána ta smlouva na dobu neurčitou,mám nárok na odstupné,nebo mám prostě smůlu?

Děkuji.

Datum: 23.04.13 20:17
avatar

Pochopitelne pokud by ti dal vypoved pro nadbytecnost, mas zakonem narok na odstupne. Ale to i v pripade prace na dobu urcitou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.