Dovolená ve svátek

Od: Datum: 23.04.13 13:50 odpovědí: 2 změna: 24.04.13 08:36

Pracuji v nepravidelném třísměnném provoze a zaměstnavatel se rozhodl mi dát na 8.5. dovolenou /vedoucí bude pracovat místo mě/. Ptám se má na to právo? To asi jo, ale jak to tedy budu mít zaplacené. Dosud jsme si za odpracované svátky musely vybírat náhradní volno.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 21:51
 
avatar

Zaměstnavatel Vám nesmí na den státního svátku určit čerpání dovolené. (Odkažte jej na zákoník práce.)

Jiná situace by byla, kdybyste měl ve svátek pracovat a sám o dovolenou požádal. Za čerpání dovolené náleží zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ron*
Datum: 24.04.13 08:36
 

Dobrý den.

Zákoník práce přímo zakazuje čerpat dovolenou na zotavenou v den svátku. Jediná možnost je, že byste si o dovolenou ve svátek sám požádal a zaměstnavatel Vám vyhověl.

§ 219 ZP: 2) Připadne-li v době dovolené zaměstnance svátek na den, který je jinak jeho obvyklým pracovním dnem, nezapočítává se mu do dovolené. Určil-li zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno za práci přesčas nebo za práci ve svátek tak, že by připadlo do doby dovolené, je povinen určit mu náhradní volno na jiný den .

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.