Dovolená ve svátek

Od: Datum: 23.04.13 13:50 odpovědí: 2 změna: 24.04.13 08:36

Pracuji v nepravidelném třísměnném provoze a zaměstnavatel se rozhodl mi dát na 8.5. dovolenou /vedoucí bude pracovat místo mě/. Ptám se má na to právo? To asi jo, ale jak to tedy budu mít zaplacené. Dosud jsme si za odpracované svátky musely vybírat náhradní volno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 21:51
avatar

Zaměstnavatel Vám nesmí na den státního svátku určit čerpání dovolené. (Odkažte jej na zákoník práce.)

Jiná situace by byla, kdybyste měl ve svátek pracovat a sám o dovolenou požádal. Za čerpání dovolené náleží zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ron*
Datum: 24.04.13 08:36

Dobrý den.

Zákoník práce přímo zakazuje čerpat dovolenou na zotavenou v den svátku. Jediná možnost je, že byste si o dovolenou ve svátek sám požádal a zaměstnavatel Vám vyhověl.

§ 219 ZP: 2) Připadne-li v době dovolené zaměstnance svátek na den, který je jinak jeho obvyklým pracovním dnem, nezapočítává se mu do dovolené. Určil-li zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno za práci přesčas nebo za práci ve svátek tak, že by připadlo do doby dovolené, je povinen určit mu náhradní volno na jiný den .

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.