Odchází mi hlas- co dělat?

Od: Datum: 23.04.13 10:53 odpovědí: 9 změna: 23.04.13 16:36

Zítra mám důležitý koncert ve zpěvu, ale dneska se mi špatně mluví a cítím, jak mi hlas ochází. Budu se šetřit a nebudu moc mluvit, co ale udělat navíc, co by mi pomohlo? Děkuju, je to velmi důležité.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 23.04.13 10:59

Dobrý den,

kupte si v lékárně Vincentku a kloktejte ji.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: claire*
Datum: 23.04.13 11:16

Vincentka je dobrá rada, zkuste také horkou lázeň se solí na nohy a svařák s trochou rumu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.04.13 11:32
avatar

Když jsem pracovala v koncertní agentuře, vždycky jsem slyšela, že zpěváci, když měli problémy s hlasivkami, dostali kalciovou injekci a hlasový klid. A to takový, že nesměli ani mluvit, ani šeptat. Naprostý klid a ticho.*hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vimjaknato
Datum: 23.04.13 12:52

Ahoj. Vím jak na to, ale těžko se to popisuje. Hlasový klid není dobré řešení. Hlasivka je svalík, jestli se namohl, netlačit na něj. Dej si aspoň 10 min cvičení na brániční rozdýchání. Tj. pomalý nádech - třeba na 1 nosní dírku do bránice (vedeš vzduch až k páteři s oporou o spodní břišní sval, podržíš dech na raz dva tři a pomalý výdech se syčením nebo stacato :c.c.c.c...zkoušej najít do večera techniku vedení vzduchu fonačním prostorem, která půjde volně a lehce, zněle a nebude na hlasivky tlačit.

Držím palec, není to snadné, hromada práce :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vimjaknato
Datum: 23.04.13 12:57

Tu vincentku hlavně ne do krku...žádný studený ani horký nápoj! Injekce je dobrý nápad, doporučuji navštívit MUDr. Jitka Vydrová, Medical Healthcom - hlasové a sluchové centrum Praha - je to kousek od Muzea, na Praze 1.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 13:23
avatar

"Tu vincentku hlavně ne do krku".

A na to jste přišel kde? Vincentka se užívá při chrapotu, namožených hlasivkách apod. hlavně do krku:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vimjaknato
Datum: 23.04.13 13:05

Když je to tak důležité a je to zítra - není náhodou ta indispozice psychosomatická? Ono to obrovsky souhlasí. Prostě máš stažený hrdlo trémou třeba...fakt dýchat dýchat! Hlavně nešeptat a myslet na to jak to půjde dobře...co poručíš mozku, ten vyšle signál i svalům - je to hodně v hlavě!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 13:21
avatar

Vincentka na pití nebo v tabletách, případně tablety Dr. Müller s islandským lišejníkem - ulevují od chrapotu a ochraňují namáhané hlasivky. A klídek, já kolikrát nemohla před koncertem skoro mluvit, a pak jsem se nějakým zázrakem rozezpívala tak, že jsem překvapila sama sebe*smich* Můžeš taky zkusit syrové vajíčko s pivem - radí kamarádi muzikanti:)

A hlavně nešeptej, to hlasivkám neprospívá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cowslip*
Datum: 23.04.13 16:36

Děkuji všem za pomoc. Šla jsem teda do lékárny a tam mi taky doporučili vincentku, ale v tabletách. Tak snad to zabere, držte mi palce! :)

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.