Výpověď a nová pracovní smlouva

Od: Datum: 22.04.13 15:29 odpovědí: 2 změna: 23.04.13 02:53

Dobrý den pracuji u jednoho provozovatele čerpací stanice, kterou má můj zaměstanavatel v pronájmu. Nyní mu společnost u které má pumpu v pronájmu neprodloužila smlouvu a musí během měsíce ukončit svou činnost. Pumpu bude přebírat jeden chlapek s nynějšího personálu. Jde mi o to, že stávající zaměstanavatel nám dává výpověď, neboť tvrdí, že na ostupné nemáme nárok, neboť prac.smlouva nám automaticky zaniká dnem ukončení jeho podnikání. Dále se chci zeptat na to jestli nový zaměstanavatel nám může vůbec, pokud přebírá personál a vše zůstává stejné, dát pracovní smlouvu na dobu určitou s 3měsíční zkušební lhůtou? Nyní jsme měli čistý plat cca 11500 a dle nové pracovní smlouvy kde se mimo jine píše i toto: " Za vykonanou práci náleží zaměstatnanci minimální měsíční mzda 1 0000,- Kč hrubého. Tato výše mzdy je sjednána již s přihlédnutím k práci v noci a případné práci přesčas, to znamená že při práci přesčas zvýšená mzda ani náhradní volno nenáleží...Je vůbec možný takhle zacházet s lidma v téhle době?

Děkuji za váš názor a přeji všem krásné nadcházející dny. Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 16:03
avatar

Jestliže vám stávající zaměstnavatel dal výpověď z pracovního poměru podle § 52 písm.a) ZP (zaměstnavatel nebo jeho část se ruší), pak vám náleží odstupné ve výši jedno - až trojnásobku průměrného platu. Nový zaměstnavatel s vámi může uzavřít pracovní poměr na dobu určitou, zkušební doba v délce 3 měsíců také může být sjednána. Výše platu nemusí odpovídat platu u předchozího zaměstnavatele. Pokud budete mít přesčasy, náleží vám příplatek nebo náhradní volno, podle vzájemné dohody; tento příplatek nelze zahrnout do základní mzdy. Takovou pracovní smlouvu bych určitě nepodepisoval, je v některých bodech v rozporu se zákoníkem práce. Někteří zaměstnavatelé prostě zkoušejí, co podřízení vydrží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.04.13 02:53
avatar

První zaměstnavatel se mýlí: pracovní poměr nezaniká automaticky dnem ukončení jeho podnikání.

Chce-li zaměstnavatel pracovní poměr ukončit, musí Vám dát výpověď (pravděpodobně podle § 52 písm. a s nárokem na odstupné).

Nebo s Vámi může uzavřít dohodu o rozvázání pracovního poměru (to lze jenom pokud budete souhlasit).

Na návrh dohody nedoporučuji přistupovat, pokud v ní zaměstnavatel neuvede důvod skončení pracovního poměru (nevznikl by nárok na odstupné a v případě registrace na ÚP by se Vám krátila podpora na 45 % průměrného čistého výdělku).

___ Nové zaměstnání:

Nový zaměstnavatel není vázán tím, jakou mzdu jste měl sjednánu s dřívějším zaměstnavatelem. Podle zákoníku práce lze mzdu sjednat s přihlédnutím k případné práci přesčas jenom pokud je zároveň sjednán i počet případných hodin přesčas (maximálně 150 v kalendářním roce).

Protože Vás nový zaměstnavatel nezná, je logické, že chce sjednat zkušební dobu.

Ani já nedoporučuji tuto pracovní smlouvu podepsat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.