Nabízí vám svět dost?

Od: Datum: 22.04.13 14:12 odpovědí: 13 změna: 23.04.13 09:12

Máte taky někdy pocit, že vám toho svět obecně nabízí strašně málo? Že se pořád dějí ty stejné věci a nikdy nemůžete udělat nic nového nebo nic jinak, protože nic takového ani není možné? Že už jste možná vyčerpali vše, co vám život mohl poskytnout a teď už nezbývá než snáčet nudu a rutinu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 22.04.13 14:28

Ne vůbec ne! Naopak, mám pocit, že mi svět obecně nabízí mnoho. Je tolik věcí, které bych chtěla udělat, míst, které bych chtěla poznat a lidí, s kterými bych se chtěla setkat. Rozhodně jsem ještě nevyčerpala vše, co mi život mohl poskytnout. Ještě očekávám mnohé zážitky, prožitky, radosti i starosti. Nečekám tedy, co mi svět nabídne, ale vezmu si to sama. Rozhodně se tedy nenudím, spíše nestíhám, den je pro mě krátký. Tolik nových věcí se dá naučit a udělat. Takže na Vaši otázku odpovídám: ROZHODNĚ NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cudas*
Datum: 22.04.13 14:29

Dobrý den, já ten pocit nemám. Pokud nemáte, tak vám doporučuji si pořídit děti. Máme dva kluky 2 a 3 roky, nuda to není, kolikrát bych se reději i nudil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emm
Datum: 22.04.13 14:32

Spíš mám pocit, že je toho tak moc, že to nikdy nemůžu absolutně stihnout...A jsem sklíčená spíš z opačného důvodu, že znám z toho všeho, co svět nabízí jen malý kousek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.13 14:38
avatar

Rozhodně se nenudím a spíš mám pocit, že do smrti nestihnu vše co bych chtěla. Pravda, dost často se sama sebe ptám co jsem udělala tak hrozného, že mě ten nahoře tak trestá, nemoc, úraz a proč mi odpírá spoustu věcí které bych dělat chtěla a nemůžu dík nemoci. Já být zdravá tak nemám žádný problém jak čas ještě lépe využít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 22.04.13 14:43
avatar

Ahoj:)Co to je nuda a rutina?Nemám čas se nudit,jsem permanentně zaměstnána,a to,ať už zaměstnáním jako takovým,do toho veliká rodina,dům,chalupa,přátelé,sport,zpěv,jazyky,zvířata-koně,psi...,a další nespočetné kvantum zálib a zábavy...Pečení,vaření,drhání,pletení,háčkování,šití,malování,keramika...*uf*:DA ještě třešnička na dortu-tato poradna *klik*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.04.13 15:24
avatar

Můj švagr říkával: Život mi dává to, co má nejlepšího. Občas mě lískne po hubě, abych si toho vážil.*hej*Nerouhejte se takovýma řečma a takovýma myšlenkama! Osud s může na vás zahledět a jste bez!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 22.04.13 15:55

Za mne určitě NE! I kdybch zde byla do 150 let, tak mám pocit, že nemohu zvládnout vše na co se těším. A nečekám co mi život naservíruje, jdu příležitostem naproti. Slovo NUDA - co to je?
!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fdsadasulj
Datum: 22.04.13 17:43
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.04.13 22:42

Nidy ne déle, než na pár minut. Během nich to vždy jde změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 02:55
avatar

Nikdy! Naopak mám pocit, že mi svět i život sám nabízejí tolik, že to za jeden život nelze stihnout.

doplněno 23.04.13 02:56:

A souhlasím s Uskou: Nudu vůbec neznám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.04.13 06:46

Jsem na tom jako ostatní. Někdy mívám pocit, že všechno nemůžu za jeden život stihnout, i kdyby měl den 30 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 06:56
avatar

Všichni už napsali všechno. Připadá mi, že tento dotaz psala 80 letá nepohyblivá paní, která vidí svět jen ze svého okna.

Pokud jste mladá a zdravá, určitě se nemáte čas nudit. Jistě chodíte do práce, tím vyplníte část dne. V práci máte jistě oblíbené kamarádky, popovídáte si, vyměníte nějaké recepty...Doma jistě máte děti. A s nimi se človělk nikdy nenudí. I když se třeba učí dobře, stejně musíte dohlédnout, jak se připravily do školy, jak vypracovaly úkol. Máte třeba pejska - venčení. Máte jistě své koníčky - šití, pletení, hudbu, filmy, četbu...Můžete se učit jazyky, to není zabitý čas. Můžete si udělat řidičák, pokud ho nemáte a pak s partnerem jezdit na výlety šči návštěvy. Můžete zvelebovat svou zahrádku, předělat a vylepšit svůj byt. Proboha, toho je, že kdyby člověk žil několik set let, tak všechno nestihne. /zas mi nejdou odstavce, promiňte/. A že není nic nového? Všiměte si třeba elektroniky - my chodili někdy okolo roku 1973 mezi mládež s magnetofonem B 4, bylo to, jako když stěhujete kredenc. A dneska? Sedíte si u počítače. Napadlo Vás to před 30 lety? A když jsme u toho, můžete se zdokonalovat na počítači - Word, Excel a další programy, tam máte pole nových vědmostí takřka nekonečné. Určitě si něco vyberete. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 09:12
avatar

Přesně tak babojago. Takhle občas mluví můj otec. Okamžitě správně odhadne člověka, situaci, co kdo řekne, udělá, jak to dopadne. Mohl by dělat jasnovidce. Je mu dost přes 80 a život ho už nudí. Není příliš zdráv a říká že tu už vše bylo. Stáří vám prostě vezme všechny radosti pro které člověk rád žije. A to už pak přestane bavit. Držíme ho vnoučaty a pravnoučaty. Pořád se něco děje. Jednou se má někdo narodit, pak zase jde někdo poprvé do školy, svatba, promoce atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.