Pomluva nebo jasná pravda-cizoložství

Od: Datum: 22.04.13 11:58 odpovědí: 47 změna: 24.04.13 07:36

Každý mě asi nepochopí, ale jsem věřící a kdysi jsem napsala svému švagrovi, že žije v hříchu, když žije s jinou ženou (mimochodem čerstvě rozvedenou) na hromádce. A pokud tvrdí, že s ní nežije sexuálně (vy byste tomu věřili?), tak že už jen to, že s ní žije v jednom domě je pohoršením pro okolí. Prosím neodpovídejte mi ti, pro které je žití na hromádce "normální". Staletí se mění, ale některé hodnoty musí zůstat, jinak se společnost rozloží.

Teď pořád a vytrvale už roky straší svou ex-manželku (tedy mou sestru), že s tím mým dopisem půjde na policii a že už tam byl a že by prý se s tím něco dalo dělat. Ten dopis byl psán "křesťansky", že je hřích žít s jinou ženou, žádný urážky apod. Hledá páky všudemožně, i tam kde nejsou,jen aby mohl trýznit svou bývalou ženu. On opustil své dvě děti, ze 13let manželství byl se svou rodinou jen 1,5roku a měl pořád nějaké milenky, mlátil svou ženu a pořád ji neuvěřitelně vydírá a manipuluje i na dálku, sám žije honosně,ale na své děti prdí a prděl. Chtěla bych sestru uklidnit v otázce toho dopisu, ať si pořád nedělá hlavu a taky sama vědět, jak to opravdu je. Vždyť jsem v dopise nepsala žádnou nepravdu, jen prostě nemáme foto, tedy důkaz, jak si s tou "ženskou" užívá v posteli. Nejsmutnější je to, že se on a ta jeho nová milenka považují za křesťany...

Kdyby jste toho člověka znali, asi byste klesli do kolen :( Byl to vždycky H...L, jenže sestře tehdy nikdo její zamilovanost nedokázal vymluvit.


avatar
hejkal uzavřel tuto otázku
příspěvky se změnily na mlácení prázdné slámy...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 22.04.13 12:10
 

Nevím přesně co v tom dopise bylo, ale tak jak jste to popsala, má jeho obsah k urážkám daleko. Navíc to byl soukromý dopis určený přímo jemu. Žádného vyšetřování bych se neobával, podle mě s takovou ptákovinou na policii ani nebyl, protože ví, že by se mu vysmáli. Jenom vás dráždí.

 
Datum: 22.04.13 12:15
 
avatar

A jakým právem se pletete druhému do života a soudíte někoho za to, co se Vás netýká? Nikdo nemá právo napadat jakkoliv (ať již ústně, či písemně) někoho za to, jak žije. Také by se Vám jistě nelíbilo, kdyby se Vám někdo šťoural ve Vašem životě a jakkoli Vás obtěžoval tím, co si o tom on sám myslí...Zamyslete se trochu nad svým chováním. Toto je jen můj názor, každý ať si uklidí nejdříve před svým práhem...Ani věřící člověk nemá právo vynášet jakékoli soudy nad druhými a plést se druhým do života, nemyslíte?

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 22.04.13 12:16
 
avatar

Já bych to formuloval jinak: Proboha co je vám po tom, jak žijí ostatní? Já se do vašeho náboženství taky nenavážím a že si o tom myslím své. Tak nechte ostatní ať si dělají co chtějí pokud vás tím nijak neomezují.

doplněno 22.04.13 12:17:

No vida, kapička mě předběhla.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 22.04.13 12:18
 
avatar

Jedním z největších hříchů, od kterého se odvíjejí hříchy další, je zasahování do cizího soukromí.

Zákon - §354,

doplněno 22.04.13 12:21:

Kapka, jako vždy, naprosto přesně.

doplněno 22.04.13 12:27:

Koukolik - i soukromý dopis může obtěžovat a narušovat soukromí.

 
Od: koukolik
Datum: 22.04.13 12:31
 

ladine, v jednání té paní jsem nenašel nic, co je v rozporu se zmíněným paragrafem

"soukromý dopis může narušovat" ... to by ses pomalu nesměl na nikoho ani podívat

 
Datum: 22.04.13 12:34
 
avatar

To máš sice pravdu, ale ona obvykle vykukuje jenom špička ledovce a podle mě tu nejde jenom o ten jediný dopis.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.04.13 12:19
 
avatar

Z židovské moudrosti: Pomluva zabíjí třikrát - toho, kdo ji říká, toho o kom ji říká a toho, kdo ji poslouchá...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.04.13 12:20
 

Bože, do kohos to život dal? Je to veliká škoda, ale trestné to nebylo, takže bohužel, nic ti nehrozí. Ovšem co se mravnosti týče, měla by sis nejdřív zamést před vlastním prahem místo toho, aby ses pletla do věcí, po kterých ti nic není.

 
Datum: 22.04.13 12:23
 
avatar

Nic proti víře jako takové, ale dost věřících využívá víru k obhajobě svých "hříchů". Že váš švagr žije na hromádce se svou přítelkyní je jen čistě jeho věc, tak nevím proč se mu do toho vměšujete. A že je někdo křestan neznamená, že žije ten nejpočestnější život, mnohdy ti zanícení křesťani dělají větší svinstvo, než nevěřící.

doplněno 22.04.13 12:30:

koukolik: Ano dopis byl sice soukromý, ale nemění to podstatu. Co ji je do toho, v jakém svazku dotyčný žije. Je to jen jeho věc a jí je po tom prd. Samozřejmě že nemusí mít strach z nějakých následků, ale raději by si měla hledět svého.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: koukolik
Datum: 22.04.13 12:25
 

Diskutující nade mnou: uvědomte si, že to byl SOUKROMÝ dopis, kterým tazatelka sdělovala adresátovi svůj názor. Nic víc, nic míň. To se snad ještě smí. Byl bych opatrný v soudech, že někomu zasahuje do života. Nebo máte radši ty, co z nějakého falešného ohledu mlčí k nepravostem (a přitom dotyčného za rohem před kamarády pomluví)? A týká se to všech, ať věří v co chtějí.

Jinak dotaz zněl, jestli ji může adresát popotahovat kvůli pomluvě ...

 
Datum: 22.04.13 12:32
 

pokud s tím roky starým vaším dopisem straší svoji ex, tak ať ta mu řekne, ať si s dopisem na policii klidně jde. pokud tak udělá, tak vy budete maximálně tak za pavlačovou drbnu, která strká nos do věcí, do kterých jí nic není, ale těžko se z jednoho starého soukromého dopisu vyvodí něco jiného.

vaší sestře bych poradila psychologa, protože jestli nechá takhle manipulovat, měla by ve vlastním zájmu (o zájmu dětí ani nemluvě) s tím něco dělat.

 
Datum: 22.04.13 12:39
 
avatar

Ať hodí šutrem ten kdo je bez viny.Šéfíku Ty to nejsi,Ty to nejsi... Asi tak..Pěkný den.

 
Od: xart*
Datum: 22.04.13 12:43
 

ad1) postihu za takový dopis bych se neobával

ad2) myslím, že se takový člověk vašemu dopisu jen vysmál*bzum*, když už bych chtěl v rámci ochrany své sestry napsat takový dopis, tak rozhodně ne v duchu "křesťanském"*modla**cert* ale spíš v duchu "právním" ;).

ad3) Jestli někdožije "na hromádce" je čistě jeho věc, stejně tak jako to, jestli někdo věří v boha nebo žije podle desatera. Já osobně tyhle rigidní církevní názory příliš neuznávám.

 
Datum: 22.04.13 12:53
 
avatar

Jak je tu již psáno co je vám do toho jak kdo žije a jakým právem si dovolíte psát někomu nějaké dopisy? Zametla bych svůj práh, jelikož dost panbíčkářů znám tak vím, kolik špíny se tam najde ale v neděli se běží ke zpovědi, slupne se oplatek odříkají tři otčenáše a dvě zdrávas a v pondělí může zas přijet milenec co má doma ženu a tři děcka nebo můžu zajít na obecní něco ukrást, že? Asi budu křesťan jelikož jsem křtěná a dokonce i první přijímání mám za sebou ale nezlobte se, to co kdy udělám v životě je jen mezi mnou a mým Bohem a nikomu dalšímu po tom nic není ať už je věřící nebo není.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: daniella*
Datum: 22.04.13 12:54
 

Kdo ví, co v tom dopise skutečně je, když Vám s ním vyhrožuje a Vy to berete vážně, Tipla bych, že něco jiného než řeči o křstanské morálce.

 
Od: jojo*
Datum: 22.04.13 13:02
 

Nešťourám se zbytečně do cizích věcí. Šlo jen o jediný a obsahově nerozměrný dopis. Domnívám se, že manželství (tedy rodina) je ZÁKLADEM SPOLEČNOSTI a pokud se hroutí základy, nemůžu se divit, že průzkumy mezi lidmi ukazují, že lidské vztahy se v naší společnosti výrazně zhoršily. A´t si to chceme nebo nechceme přiznat, potraty, nemanželské děti, smilstvo a cizoložství, rozvody, rozvrácené rodiny, děti žijící s nebiologickými rodiči nepatří ke slovu zdravá společnost ani k sociálnímu kapitálu. Vždycky tyhle neřesti budou, ale čím jich je více, tím bude další generace nešťastnější. Rozvodovost je nad 50% a přitom všichni z hloubky srdce milujeme pohádky typu "navěky a navždy". Já žiji v prvním spokojeném manželství (15let), tedy "mám zameteno". Sebechvála smrdí, idkyž je navoněná- přesto řeknu, že se domnívám, že žiju dosti "křesťansky", když se rozhlédnu kolem. I malá snaha zachránit manželství k tomu patří.

Jinak pro představu jeden příklad za všechny, co je můj ex-švagr za člověka: Když byl asi 10let manželství v kuse v USA (ženu tu nechal bez peněz s dvěma dcerkami k sežrání exekutorům), tak volal své ženě do ČR, že je zavřený ve skříni s velkou depresí, protože mu po roce utekla milenka, co má dělat...Tak takhle vypadá společnost, kde se nectí manželství. Štastná společnost. Ikdyž vím, že jsou případy, kdy rozvod je nezbytný.

Já osobně si taky myslím, že se mu policajti jen vysmáli. Po letech opět napíšu exšvagrovi, ať na tu policii tedy jde anebo přestane už aspoň tímto, takovou stupiditou, svou exmanželku šikanovat.

Od: daniella*
Datum: 22.04.13 19:46
 

jojo, Vaše sestra má dvojčata?

 
Datum: 22.04.13 13:03
 
avatar

Proč se do toho tomu švagrovi pletete? Je to jen jeho věc, jak bude žít. Navíc to už ani Váš švagr není, když píšete, že Vaše sestra je jeho ex. Takže nemáte důvod motat se mu do života a psát dopisy, byť i "křesťanské".

Dneska se na ty "hromádky" či "psí knížky" už nehledí tak mravokárně, jako před lety. Moje tchyně má ve svém rodném listu, že povstala z NEMANŽELSKÉHO LOŽE. Ano, přesně tak. Je jí už 88 let a tohle pohanění si s sebou nese v rodném listě celý život.

Tak si toho nevšímejte, žijte si křesťansky Vy a dejte mu pokoj. Vždyť v lidském životě je tolik špatností daleko horších, než žít "na hromádce". Oddací list není poukázkou na šťastné soužití. Občas ti nesezdaní dokáží žít spolu daleko lépe, než ti, co mávají oddacím listem. U mladých bych byla spíš pro sňatek, ale pokud starší člověk ovdoví, či se rozvede, přece nebude dělat třeba ve svých 60, 70 letech nějakou bujarou veselku. Pak chápu, že spolu jenom žijí a nijak to nikomu nezazlívám. Jaga.

doplněno 22.04.13 13:09:

Jinak žiji v prvním a věřím, že i v posledním manželství už 38 let, takže mám ještě větší zkušenosti, než Vy. A zameteno taky. Nemůžete ještě sama říkat "hop", lidé se klidně rozvádějí třeba i po 30 letech, i později. Ale chce to určitou dávku tolerance. Jak jsem psala, sňatek nepřinese automaticky štěstí, to si musí ti dva teprve zasloužit. A nesezdaní také. Takže jediný rozdíl mezi nimi je oddací list schovaný někde v šuplíku. /ani nevím, zda ho vůbec po těch letech ještě máme. *smich*/

To tedy daleko víc odsuzuji třeba pedofilii, vraždu svého dítěte, či rodičů. Proti tomu je "psí knížka" jen slabý čajíček.

doplněno 23.04.13 10:58:

Docela mě zajímá ta nadávka. Tazatelka píše o švagrovi: Byl to vždycky H...L.

Nehodí se mi tam HŇUP, VŮL, HALAMA, HOVADO ani HULVÁT. Co to je, tedy, prosím, za křesťanskou nadávku? :D

doplněno 23.04.13 11:00:

Že by snad HEJKAL? *smich* Promiň, Hejkálku, moc se omlouvám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jojo*
Datum: 22.04.13 13:37
 

Dopis jsem mu psala v době cca půl roku po jeho návratu z USA, kdy byl ženatý s mou sestrou- a i ji bil i před dětmi. Přesto ona měla zájem to manželství zachránit i kvůli dětem, jenže jemu se nechtělo. Je agresor, podle příznaků má (dle psycholožky) poruchu osobnosti.

Mě je teď šumafuk, ať si třeba skáče z paneláků, když to považuje za moudré. Nepletu se lidem do života, své názory si však jistě mohu ponechat.

Od: emm
Datum: 23.04.13 11:25
 

Já myslím HAJZL, co vy na to Jaguško? ;)

 
Datum: 23.04.13 12:03
 
avatar

Díky, Emm, potřebovala bych trochu pokrátit vedení. Tak už znám konečně jednu křesťanskou nadávku. Jaga.

 
Od: emm
Datum: 23.04.13 12:26
 
 
Od: cockpunk*
Datum: 22.04.13 13:46
 

Fanatismus je hrozná věc i když jste křesťanka nebo ne..Nechápu proč se do toho serete..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.04.13 15:03
 
avatar

Jen pro úplnost: je ten dotyčný a jeho přítelkyně pokřtěný, nebo jsou to pohané?

 
Od: krestanka
Datum: 22.04.13 15:10
 

V úvodním příspěvku je to jasně napsané.

Jestli všichni reagují, aniž si přečtou dotaz, nedivím se těm nenávistným příspěvkům *smich*

 
Datum: 22.04.13 16:12
 
avatar

Moc se omlouvám, asi jsem slepý, máte pravdu, v poslední větě píšete, že se považují za křesťany (zřejmě tedy jsoui pokřteni,). La v čem vidíte v mém příspěvku tu nenávist?

Druhá věc je, že pokud jsou pokřtěni (a to zřejmě jsou, jinak by se těžko mohli považovat za křesťany;jsou katolíci?) tak jaksi nemohou ten svůj vztah dobře "odhříšnit", manželství uzavřené před Bohem je nerozlučné (předpokládám tedy, že své manželství s vaší sestrou uzavřel před bohem, pokud ne, tak s ní z hlediska církevního žil na hromádce). Prostě věci nejsou tak jednoduché a já opravdu nechci nějak kázat, prostě jsem si chtěl udělat jasno a tak jsem se ptal. Co se pak týče vašeho dopisu, no, někdo by ho mohl pokládat za neuvážený, ale tak, jak píšete, nebyl rozhodně trestný a trestného činu (stalkingu) se doopouští spíš on. A na policii by spíš mohla jít vaše sestra. (Jen aby bylo jasno: Provdala se vaše sestra znovu? Pokud ano, jak je to s jejím sňatkem ve vztahu k Bohu?)

 
Od: krestanka
Datum: 22.04.13 20:36
 

To není můj dopis, nemám s tazatelkou nic společného.

Ve vaší otázce žádnou nenávist nevidím, tak mi promiňte, že jsem se nepřesně vyjádřila. Jenom mě pobavilo, že někteří přispívají bez toho aby si přečetli důkladně celé téma a spojila jsem si to s většinou příspěvků, které zjevně reagují jenom na fakt, že se paní přihlásila ke křes´tanství.

 
Datum: 22.04.13 21:05
 
avatar

Nojo,opravdu jsem nepozorný čtenář.

No nic, tak opravuji. To, co píšu, částečně platí obecně, závěr je ovšem cílen tazatelce jojo.

Vůbec, někdy je to tak, že řeč máme proto, abychom si nerozumněli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.04.13 17:45
 
avatar

Pohan je člověk uznávající více bohů, tzv. mnohobožství... tím pádem je i nepokřtěný. Já jsem ateista a nepokřtěná, ale nepovažuji se za pohana - ve více bohů nevěřím (ovšem ani v jednoho).

 
Datum: 22.04.13 16:07
 
avatar

Přidávám se k ostatním - na policii nezmůže nic.

A Vám není absolutně nic do toho, jak a s kým žije, i kdyby se Vám to stokrát nelíbilo. Ono je být křesťan a pak "křesťan". Nebo ještě lépe fanatický křesťan, co dodržuje do puntíku úplně vše, co někdo kdysi napsal, aniž by vlastně pořádně věděl proč, potlačuje tím svou přirozenost, z každého šlápnutí vedle se jde vymodlit a ještě to vnucuje jinému. A pak nám tu píší vynervovaní dospívající, zda líbání před svatbou není náhodou hřích.*zed*

 
Datum: 22.04.13 20:02
 
avatar

upřímně ještě že nejste mou švagrovou asi byste už byla nejmín po dvou infartech *cert*

 
Od: cmelak22
Datum: 22.04.13 20:04
 

No já bych řekl,že názor rozložení společnosti kvůli tomu,že někdo s někým spí,je dost zaostalý a předpotopní.Společnost rozkládaly vždy peníze.Neboli peníze těch lidí,kteří k nim přišli velice snadno a bez velké námahy.Šamonáci,obchodníci,zlodeji,tuneláři.Politici.Politici zkazili u nás morálku na řadu let.Postel je za nimi velice pozadu

 
Od: buss
Datum: 22.04.13 20:06
 

Sice se řídíte Pomáhej bližnímu svému, ale je to člověk s OP, v rámci zákona svobodný, rozhoduje se sám za sebe tak ho nechte. Chcete se mstít za sestru?
Roky straší? Kdybych ho znal a neškodil mně, tak si sice mohu myslet co chci, ale je mi ukradený.
Hleďte si svého kvalitního sexu a bude vám fajn. Znáte to: Pohlédni do svého svědomí a odpověz si.

doplněno 23.04.13 11:36:

To se dozvídám věci, víte co to je pomluva dle tr. zákoníku? Nebezpečné vyhrožování? Není to tak jednoduché, úmysl se musí dokázat. Takže když tak přestupek.
Kremrole, kdy se promlčuje a co?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jojo*
Datum: 22.04.13 21:07
 

Zřejmě se tu neshodneme v tom, že já tvrdím, že člověk NENÍ od přirozenosti dobrák a pokud mu vezmete hranice, zákony a "policii", tak se budou opakovat židovské vyvražďování. Jak někdo kdysi řekl : "Štastný člověk, který nezakusil, čeho je člověk schopen". V každé době platí jiná společenská pravidla. Za válek se vražda lidí oceňovala metály, dnes za vraždu jednoho se jde sedět na 10 let a více. Za pár dalších let bude zase jiný postoj k vraždě- ale pořád to bude dle křesť.hodnot vražda=hřích. Dříve i umělý potrat býval jasným hříchem a každý se na něj díval jako na hnus. Dnes? Potrat patří k životu jako pitná voda, bez něj by ani svobodný sex nebyl "možný". Jde jen o kosmetický zásah, přerušení těhotenství a ne ukončení. Chceme věřit tomu, co náš život činí pohodlnějším. Podobně s příchodem konce 20 st.dostalo nový nádech i cizoložstvo.

Nechce se mi věřit, čeho je člověk schopen pro kus chleba.Bez víry v Boha je totiž ten náš holý život jediným co máme, proto jej nesmíme pustit. Proto je i čím dál méně hrdinů- v ateistických zemích, to přece dává "selskou" logiku.

Lidé zůstávají, hodnoty se úplně a zcela otáčejí a nikdo z lidí nedokáže říct, kde jsou přesně ty hranice, stejně jako nikdo z lidí dodnes nedokáže říct, odkdy je člověk člověkem v bříše mámy. Zdá se, že hranice nám musí dát Někdo zvenku.

Jen tu tak polemizuji, třeba někoho to zaujme )

Od: askmenow*
Datum: 22.04.13 22:02
 

Pokud jste mu v dopise nevyhrožovala, nemáte se čeho bát. Výhružky jsou samozřejmě napadnutelné, i kdyby nebyly myšleny vážně, mohou být vyhodnoceny jako nebezpečné. O pomluvu by se jednat nemělo - psala jste to jemu, nedávala jste to otisknout do novin. Pokud je dopis psán v duchu, jaký popisujete, jen ho s tím pošlou do háje.

 
Datum: 22.04.13 22:03
 

Dlouho jsem se tady tak dobře nepobavil! :-D

 
Od: kremrole
Datum: 22.04.13 23:16
 

Odpovím pravou věc, která vše vyřeší --- četla jsem jen dva odstavce...

Takže - pokud by pán chtěl podat trestní oznámení, tak musí jen do 1 roku od vzniku události. Jinak je to promlčené a policie to neřeší! Pokud je to mezi členy rodiny, je lhůta kratší - 3 měsíce!

 
Od: kremrole
Datum: 22.04.13 23:17
 

...necelé dva odstavce...

 
Od: koudalak*
Datum: 23.04.13 11:17
 

Dámo,

vy jste možná "dobrá křesťanka", ale mimo to jste taky pěkná fůrie.

I kdyby o sobě ten zlý a odporný chlap prohlašoval že je třeba papež, tak Vám je po tom houby. Nedovedu si představit, že bych měl v rodině někoho kdo strká nos do toho, kam já strkám přirození. Po tom Vám vážně nic není, vy křesťanko jedna.

Co tady píšete dál, to je klasika všech těhle sekt. Jehovistama počínaje a "dobrejma křesťanama" konče. Princip je jednoduchej - vezmete nějakej obecnej fakt a s jeho pomocí se snažíte manipulovat své okolí.

lidi chodí na potraty a protože JÁ si myslím že společnost spěje k rozkladu, tak se milá sestro koukej sebrat a chovat se podle mýho, aby ta společnost byla lepší.

Přesně jako jehovisti posledně když mě zastavili... taky mleli něco o cizích lidech-co dělají špatně a nějak nechtěli slyšet na to, že já osobně na žádný potraty nechodím a tak je mi to ukradený, natož abych já měl drzost někomu něco přikazovat a vykládat mu co je dobrý a co zlý.

Tak jsme snad dospělí, ne? Někdo věří na čerty a na Ježíška, jinej zase nevěří na nic. Ale s.át se jinejm do života - to už musí bejt člověk povaha...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.04.13 12:32
 
avatar

Křesťanko a kde ten Bůh řekl, že se dva musí vzít a být spolu až do smrti, že nemůže žít stejné pohlaví spolu, že kněží musí dodržet celibát, že ...to bych se upsala. Všecko je to výmysl papeženců.

 
Datum: 23.04.13 13:17
 
avatar

Přitom církev sama podle těchto nařízení ani zdaleka nežije, korupce, mafie, krádeže a vraždy ve jménu víry snad ani nemusím zmiňovat. A takoví lidi se dovolují povyšovat se nad ostatní, že jsou lepší... hnus.

A žít podle výmyslů nějakýho joudy... lidi pak ani nemají vlastní názor a jen papouškují, co je jim odmala vtloukáno v kostele do palice.

 
Od: ladaadal*
Datum: 23.04.13 18:07
 

Přesně tak, jde o klasické vymívání mozků, jako se tomu děje v každé sektě, bohužel některým sektám se to povedlo v mnohem širším měřítku než jiným.

 
Od: jojo*
Datum: 23.04.13 18:36
 

Koukám, že jsem narazila na samé odborníky, kteří díky cca 50 větám dokáží zcela dopodrobna rozebrat charaktera "Joja", tedy mě. Nejvíc zajímavé je asi to, že většina lidí, co mi tu měla poradit se soutředila především na kritiku mě a církve. Pro Čechy a snad i pro lidskou rasu je to typické- nejvíc si všímá chyb a miluje soudit. Rozumím, že pokud nejde o manželství vaše nebo vaší sestry, tak je snadné mít plnou hubu "knowhow".

Ještěže existují lidé, kteří pro jeden špatný strom nepokácí celý les. Toť ode mě vše, protože každý si vybíráme společnost. Čekala jsem radu, ten chomáč následující kritiky byl zbytečný. Něco to o každém vypovídá.

Díky těm, kteří mi poradili racionálně a se srdcem!

"KOLIKA NESMYSLŮM MUSÍ VĚŘIT NEVĚŘÍCÍ (TEDY VĚŘÍCÍ V EVOLUCI)"

 

Datum: 23.04.13 18:45
 
avatar

"Pro Čechy a snad i pro lidskou rasu je to typické- nejvíc si všímá chyb a miluje soudit."

Souhlasím - to přesně děláte. Sledujete život svého švagra, hledáte chyby a soudíte ho, i když je Vám po tom velký kulový. Odhadla jste se naprosto přesně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.04.13 19:17
 
avatar

"jojo" to se škaredě pletete mě Darwinova teorie neuspokojuje ale to, že mě stvořil Bůh jak ho vnímají věřící také ne. Nesnáším lidi (znám jich dost včetně mé tchýně) co mají plnou hubu Boha, každou neděli běží do kostela a nezapomenou hodit do kasičky 100kč a pak zase spřádají své intriky a skuhrají, že ze svého důchodu nemůžou koupit ani pravnučce lentilky. Myslím, že váš problém nemá s vírou nic společného, je to jen o strkání nosíku do věcí po kterých mi nic není. Že má manžel milenku? Dík ale opravdu nestojím o to aby mi to nějaký dobrák přišel říct a ještě si myslel, že mu snad poděkuji.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: koudalak*
Datum: 24.04.13 06:44
 

dámo,

proč by měl "nevěřící" něčemu věřit - nebo snad MUSEL jak píšete? já třeba nevěřím té vaší story o tom jak buch stvořil zemi, evoluční teorii ani tomu že za globální oteplování může člověk atd... ale vám asi přijde samozřejmé že každý musí něčemu věřit co?

chcete radu? NESTRKEJTE DO TOHO SVŮJ NOS!

nazdar!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.13 07:36
 

¨bože bože... znám osobně pár takových jako jste vy... všichni melete stejné hovna... ale aspon se krásně odlišujete od těch racionalně uvažujících... běžte se raději vyspovídat, ať se vám lépe usíná.. jinak sestra pokud umí i něco jiného než pohyby rukou nahoru dolu doleva doprava tak je mimo jiné i svéprávná, tak by měla být schopná se s ním vypořádat sama.. pokud ne, tak at si zajde do nějake poradny, psychologovi popř. k právnikovi.. a jak už bylo psáno... jak ten chlap žije tak do toho vam je houby.. ale jinak chápu že na víc se se svým vyšplouchlým mozek nevzmůžete, když vám v jednom kuse v hlavě hučí otčenáš... s tím se musí zle přemýšlet...jinak sestře přeju hodně štěstí a pevné nervy..

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.