Německý důchod- povinné roky

Od: Datum: 21.04.13 23:00 odpovědí: 8 změna: 23.04.13 17:47

Dobrý den, rád bych se optal, jaké jsou podmínky pro čerpání důchodu v německu... Pracoval jsem v nemecku cca přes 6 let, ale ne v kuse...vzniká mi nejaký nárok? děkuji za odpovědi. P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: easeas*
Datum: 22.04.13 09:08

Pokud za Vas platil zamestnavatel duchodove zabezpeceni, mate narok na duchod az dosahnete duchodovy vek, ktery je v Nemecku tusim 65 let. Vse je zaregistovano v meste Landshut kde je centrala duchodoveho zabezpeceni. Tam je treba pozadat o vypis.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavel788
Datum: 22.04.13 12:31

Nárok mi tedy automatiky vznika kdyz jsem byl u zamestnavatele oficialně zaměstnaný?.

Kdyby jste mě nějaké přesnější informace o té centrále v Landshut...moc by jste mi ulehčil práci hledat prislučny kontakt..Pavel

Od: easeas*
Datum: 23.04.13 17:47

Za tyto roky by to melo hodit kolem 200 € v duchodu pokud se ho clovek dozije.

Datum: 22.04.13 11:54

A tady je plna adresa,tak si tam napiste-Deutsche Rentenversicherung Bayern Süd,Am Alten Viehmarkt 2 , 84028 Landshut BRD.

Od: axus®
Datum: 22.04.13 14:01

Podminky pro priznani duchodu v Nemecku pro obcana EU jsou

1) v soucasnosti vek 65 let (muzi i zeny)

2) 35 let odpracovanych let v EU (roky lze pujcovat z ostatnich statu EU)

3) min 5 let placeni socialniho pojisteni v Nemecku (napr. v Anglii staci 1 rok)

Castku, kterou vam vypoctou bude samozrejme umerna odpracovanymu poctu let v Nemecku. Pokud ta castka bude nejaka nizka, lze zazadat o vyplaceni - zasilani napr. jednou za rok.

Od: smiler
Datum: 22.04.13 14:18

Zdravím mohu se zamíchat do diskuze ..

Mám tu samou otázku ale jedná so Rakouskou v letech 1991-1996.Vše oficiální vše placeno.Možná k mé smůle to bylo u Rakouska jinak nebylo EU atd.. nebo kdyby byla alespon možnost abych mi duchod přiznán u nás jako odpracovaný a neměl jsem 4 roky plonkové.

díky

Od: pavel788
Datum: 22.04.13 15:07

Jestli to dobře chápu, tak Vy by jste alespoň potřeboval, aby jste měl v ruce papír, že jste pracoval RAKOUSKU a započítavali se vám roky do odpracocaných let...

Já jsem začínal s přestávkami od roku 2004 ..vždy jsem si žádal o vyplněný formulár E301...To oficialná dokument, který je pro celou Evropu stejny...a stím můžete chodit v Čechách na pracovní urad i na zdravotní...Teď už je ale jiný formulář...´´U1´´... Tyhle formulare mi sehnali na pracovním úřadě...Jedna paní, co měla nastarost zahraníčí toto na požádání ráda udělala.musela zažádat příslušný urad v ciizině...Takže bych si zkusil zajít na Váš pracovní úřad...a ptát se po někom...kdo by se Vám pokusil tyto papíry zpětně...sehnal...

Od: smiler
Datum: 22.04.13 15:43

Ano máte pravdu alespon to

no já tam ted zase na léto do Rakouska jedu s tím U1 máte pravdu to už jsem se informoval.to si bud vyřídím sám po skončení a dovezu nebo pak to prac.uřad vyžádá.to mám zjištěno.Ted je to prostě jednoduší díky EU a docela i čitelný

Ale jedná se mi hlavně o ty roky 1991-1996 to byl ještě džungle a nikdo nic nevěděl co jak má být.Mám výplatní pásky dodnes atd.ale to je mi určitě k ničemu.

To že za ty roky žádnou poměrnou část od nich(rakušáků) důchodu nedostanu to je mi jasné s tím jsem smířen.Ale jde mi o to jak doložit nebo čím tady u nás že jsem pracoval a neflákal se na kavalci.

Nebo že by to šlo zpětně tou U1? ale to asi nesmysl.to ani eu nebyla

Jinač Děkuju

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.