Lhani v zivotopise - projde to?

Od: Datum: 21.04.13 11:29 odpovědí: 9 změna: 21.04.13 14:24
zddravim, zajimalo by me, jak je to se lhanim v zivotopise? Je mi 30, ale jeste jsem nikde nepracoval (staral jsem se o nemocneho rodice), nyni bych si chtel sehnat praci jako obchodni zastupce. Co kdyz si "vylepsim" zivotopis vymyslenou praci? Treba napisu, ze jsem delal u firmy Sazka obchodnho zastupce rok a pul. Kontroluji to a jak na to prijdou, ze to neni pravda? Maji zamestnavatele vstup do nejake databaze s informoacemi o vzdelani nebo predchozich zamestnani? Vim, ze to neni spravne, ale bez zkusenosti mi ve 30 nikdo praci neda...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 21.04.13 11:34

Vstup nikam nemají, ale poznají to po prvních pár dnech. Navíc někteří vyžadují reference, což znamená, že jim dáš kontakt na bývalého šéfa a oni se ho pozeptají, jak jsi dělal, jaký jsi byl a podobně. Nedělají to všichni, ale občas ano. Každopádně můžou už na pohovoru zjistit, že je něco v nepořádku. Někdy se vyptávají dost podrobně.

Ohodnoceno: 1x

Od: pearmonik*
Datum: 21.04.13 12:47

dost casto volaji a ptaji se aspon na jednu referenci v zivotopise ktera jim prijde zajimava, napr. proc tam clovek skoncil kdyz to tam bylo tak dobre, at jim to nezopakuje. Taky kdyz nekdo meni co rok zamestnani tak nema u hodne firem sanci. Se neni cemu divit, kazdy si prece chce poridit ty nej zamestnance a na testovani ve zkusebni dobe neni cas

Ohodnoceno: 0x

Od: klokan*
Datum: 21.04.13 12:51

Co takhle připojit motivační dopis, kde napíšete důvod, proč není vaše kolonka "Praxe" dosud ničím vyplněna a sdělíte jim, jak ale moc o práci obchod.zástupce u jejich firmy stojíte, ...prokážete jim právě tím, co v tom dopise sdělíte, vaše schopnosti, které obchod. zástupce musí mít (jednou z vlastností je- umět prosadit věci).

Můžete i napsat, že máte plno zkušeností, které druzí nemají a neměli příležitost mít, právě díky letité péči o rodiče...

Že byste si velice přál, aby Vám přes asi nevyhovující životopis, dovolili přijít a předvést své schopnosti osobně...(škoda, aby talentu zabránilo nějaké jen lejstro! ..)

Vážím si Vaší práce pro rodiče a Bůh mnohem víc, věřte, On ji odmění...je smutné, jaký hodnotový žebříček má nastaven tento dnešní svět, v některých zemích si starších lidí považují velice a mají velkou úctu k rodičům..je t o u nich úplně opačně než u nás. U nich byste byl hrdina..a u Boha jste hrdina!

Ale Bůh může naklonit srdce toho, kdo bude Vaše řádky motivačního dopisu číst a uzná Vaše život. zkušenosti za lepší praxi, než mají někteří a dá Vám příležitost se přijít "předvést". A pokud je ten talent ve Vás, tak personalistka ho uvidí..

(jen pro info, známý lhal v životopise o svém vzdělání, i místech v cizině a neměl ani maturitu a dostal se na místam kde sedí vysokoškoláci...nelíbí se mi lež, na druhou stranu chápu tu brzdu-životopis, protože on opravdu talent má a podle mne to je právě to, co na těch pohovorech na něm ti zaměstnavatelé okamžitě viděli -umí dobře prodat,t.j. sdělit o sobě na tom pohovoru věci, které oni chtějí slyšet a vidět...talent je od Boha v člověku ..a okolí ho vidí, i tehdy když dotyčný si tu vlastnost sám nepřisuzuje...)

Od: klokan*
Datum: 21.04.13 12:59

přidáno:

A budte klidně konkrétní ve vlastnostech či zkušenostech, které jste si musel osvojit při péči o rodiče, či prosadit v různých situacích...však Vás jistě napadají situace a vlastnosti, které potřebujete k této profesi...

Od: daniella*
Datum: 21.04.13 13:16

Každopádně by to měla být práce, o které něco víš. A zjistit si něco o té firmě.

Datum: 21.04.13 13:24

Nikdy bych v životopise nelhala. Navíc se mi zdá, že si práci OZ představujete jako Hurvínek válku.

Musíte mít precizní chování a vystupování, řečový projev, být přesvědčivý, ale ne vlezlý. Dobře oblečený, zapomenout na rifle. Musíte znát vše o firmě, o výrobcích, jejich seznam, složení, výrobu, jejich ceny, záruky, akční i množstevní slevy. K tomu znát i výrobky a cenu konkurence, abyste mohl vyzdvihnout to své. Honit své dlužníky a snažit se od nich dostat peníze za zboží.

Museli jsme jako OZ zvládnout 4 denní kurs o asertivitě. Přednášel odborník z Brna, bylo to hodně náročné. Zkoušeli jsme i praktické situace, které by mohly nastat, abychom byli vyzbrojeni.

Nevím, jaké máte zkušenosti s řízením. Měla jsem na starosti třetinu Čech, za každého počasí jsem musela jet. Každý den okolo 20 provozoven, i víc. V únoru mě poslali až na vršek Ještědu. Za rok jsem najezdila přes 50 tisíc km.

A pokud je nový zaměstnavatel opravdu člověk na svém místě, pozná během půl hodiny, co s Vámi bude hovořit, zda budete dobrý OZ, či zda se mu snažíte navěšet bulíky na nos. A pošle Vás s ostudou pryč.

Často se stává, že nový zaměstnavatel zavolá tomu předešlému, jaký jste byl pracovník, jak k Vámi byl spokojen, proč jste od něj odešel, zda nebyly nějaké problémy. A lež se provalí natotata.

Nebylo by Vás hanba? Myslím si, že jen tak "z voleje" práci OZ nezvládnete dobře, když jste to předtím nikdy nedělal. Nevím, jaké je Vaše řemeslo, ale bylo by určitě lepší začít s tím, čemu jste se vyučil a být pevný v kramflecích, než začínat svou práci podvodem a lží. To není dobrý start do života. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.13 13:32

No pokud se nepletu, tak predchozi zamestani jsou uvedena v zapoctovem liste, ktry odevzdas novemu zamestanavateli. Pokud na pohovoru, nebo v zivotopise uvenu ze jsem pracoval nekde, kde jsem nepracoval, zamestnavatel si toho pozdeji vsimne. Takze lhat o predchozim zamestnani takto ne.

Nicmene, asi bych si vymyslel nejakou brigadu, zkusenosti. V dnesni dobe to mozna bez lzi ani nejde.

Datum: 21.04.13 14:21

Také zdravím. Do životopisu nemá smysl uvádět praxi, kterou jste v životě nedělal. Nepomůže Vám to a leckdy pravda vyjde najevo už při pohovoru. Můžete se tak vystavit nedůvěře hned na začátku. Já doporučuji být upřímný, vyhnete se tak případným nepříjemnostem. Nikdy nevíte kdo se s kým zná a jak se k zaměstnavateli mohou donést třeba informace, které budou v rozporu s tím, co jste o sobě uvedl Vy. Důvěřujte svým schopnostem, ale nelžete. Berte to, prosím, jen jako jeden z mnoha názorů. Vždy záleží na Vás, jak se zachováte, ale obvykle platí, že lež má krátké nohy...

Datum: 21.04.13 14:24

Lhát o zaměstnání bych si netroufla, přeci jenom to jde zjistit a uvést se v nové práci lží není nejlepší start. Můžete si samozřejmě trochu "přibarvit" skutečnost, třeba napište, že máte rozsáhlé vědomosti a zkušenosti s počítači. Když se Vás zeptají na příklady, uveďte, že zvládáte psát maily, posílat maily, mazat maily, dále web, klávesnice, monitor, kliknutí, dvojité kliknutí a ta věc dole na zemi... může Vám to vynést místo manažera v IT oddělení.

Ale vážně - pečoval jste léta o rodiče, co abyste to v životopisu zdůraznil a uvedl, že jste tím pádem obětavý, pečlivý, pozorný, důsledný, naprosto spolehlivý, máte dobré diplomatické schopnosti, jste schopen být k dispozici 24 hodin denně atd. atp. Musíte prodat vše, co umíte. Vytěžit ze situace maximum.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.