Jak zabranit exekuci?

Od: odpovědí: 5 změna:
Dluzim na zdravotnim pojisteni, VZP se obratila na soud a pred par dny mi dosel vykon rozhodnuti prodejem movitych veci, a to z roku 2009! Spolecne s nim dopis od obvodniho soudu, ze vzhledem ke zmenam v zakone o vykonu rozhodnuti od 1.1.2013 bude vec po pravni moci usneseni o narizeni exekuce predana soudnimu exekutorovi.
Jak je mozne, ze mi takova vec prijde se ctyrletym zpozdenim? A jak mam postupovat? Chtel bych splatkovy kalendar, ale v nejhorsim mohu castku zaplatit i celou, ale nevim, s kym to mam resit? S VZP? Se soudem (je to obvodni soud pro prahu 5)? Dopis je od tajemnice, tak ani nevim, na koho bych se mel na tom soudu obratit. Prosim o pomoc, nechci, aby to doslo k exekutorovi, protoze by to jiste znamenalo dalsi nemale poplatky.
5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar dabel

jestliže už je nařízena exekuce tak vyhledat dotyčného exekutora a dlužnou částku uhradit

 


0x

nevím konkrétně poradit, ale mrkněte třebas na www.pravniporadnaonline.cz , je tam plno o exekuci a můžete se tam i zdarma poradit, a to v liché pondělky-myslím(což je zrovna zítra), A MUSÍTE CO NEJDŘÍV, MAJÍ JEN OMEZENÝ POČET DOTAZŮ. NEJLÉPE DO 10HOD...šla jsem tam kdysi pozdějc a měli už obsazenou kapacitu.

jen příklad:

manžel u VZP dlužil, rozjeli exekuci. pozastavena z důvodu nenalezení majetku...po letech dluh VZP uhradil..a koukejme, ejhle okamžitě se ozval exekutor(tehdy ne teda soudní) a chtěl po něm zaplatit neskutečně neodpovídající náklday na exekuci a odměnu.já samozřejmě to nastudovala v exekučním zákoně, kolik činí odměna exekutora+ pak náklady, a protože vím, že chtěl obrat už i mou známou(pro neznalost, že může žádat výpis jeho výdajů), jsem mu okamžitě napsala námitku, že za co chce ty prachy, když nemohl stihnout podniknout ve věci hledání majetku už téměř žádné kroky, když manžel nedávno zaplatil dluh..a to po letech sám, a bez jakékoli další výzvy(či dopisu) od exekutora..no, a hlavně, že žádám výpis jeho konkrétních výdajů za co a kdy zaplatil či vydal(přesný pojem viz exekuční řád či zákon-ted nevím)...no, a přišel mi dopis, že ne že se mi omlouvá)žádná ani omluva), ale že už nevím ani co, prostě náklady na jednou z 15tisíc klesly o 8 tisíc dolů.

tak pardon, ta stránka je :

www.bezplatnapravniporadna.cz

 


0x

Klidně bych zašla na ten soud a na informacích (podatelně) se optala, přesně jako tu, co můžete udělat pro to, aby-dřív než nabyde rozhodnutí právní moci(15 dnů po doručení písemnosti)-věc nemuselabýt předána soudnímu exekutorovi, a tak byly pro vás navýšeny náklady. Koho máte kontaktovat(či věřitele či přímo je-soud), s kým si lze domluvit splátkový kalendář.

Dle zákona o poskytování informací, oni jsou povinni Vám informace zdarma poskytnout a taky to dělají. Máte právo vědět, jak se hájit, bránit .. či pokud chcete anonymně, tak klidně zavolat na podatelnu jiného soudu a tam se obecně zeptat na řešení této situace.

Dále se mrkněte i tu na stránce, když dáte do hledat:"exekuce",tak plno info najdete i zde.

Nevím jak je to se soudním exekutorem, ale na stránkách soukromých bývá často přímo formulář:"ŽÁDOAT O SPLÁTKOVÝ KALENDÁŘ". Ale pravda je, na co čekat a JEŠTĚ NAVYŠOVAT NÁKLADY nějakým exekutorem.

NEZAPOMEŇTE ŽE OD 1.1.2013 DOŠKLO K NOVELIZACI Exekučního řádu a Občanského soudního řádu, takže některé věci se trošku změnily k dobrému ..

přidávám ještě 1 příspěvek, který už tu na stránkách je a NA URČITOU ZMĚNU PRÁVĚ UPOZORŇUJE:

Dnes už ne. Věřitel musí upozornit na dluh, předžalobní upomínka. Vizte i exekuční řád. Problémem je, že na intu jsou i staré informace, které matou (není ani datum zveřejnění, platí obecně, tudíž bacha!).

Ohodnoceno: 2x

Autor: @kapkanadeje

 


Tak na soudu mi rekli, ze to mam resit s opravnenym, tedy VZP. To jsem zvedav, kdyz si tam ve stredu, kdy tam jdu, domluvim treba splatkovy kancelar, jestli to okamzite ohlasi soudu, aby nedoslo k exekuci, protoze bude koncit ta lhuta. Moc se mi to nezda.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]