Soused alkoholik a jeho kamarádi

Od: Datum: 20.04.13 22:22 odpovědí: 2 změna: 21.04.13 16:03

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně souseda alkoholika. Bydlíme ve staré zástavbě, cca 40 bytů. Všichni sousedé jsou spořádaní lidé, kteří mají rádi pořádek (všechny věkové kategorie). Až na jednoho souseda, je to alkoholik, nepracuje, pouze se poflakuje kolem. Vše by nám nedělalo potíže, je to jeho život, ale on dělá v domě velký nepořádek. Zve si domů své kamarády, také alkoholiky a podivné lidi. Scházejí se před domem, dělají kolem jen nepořádek. Častokrát jsem je viděla vyrazit vchodové dveře, které jsme z fondu oprav museli vyměnit (za nemalou částku, 70.000,-). Ty jsou ovšem do několika měsíců zase omlácené. Z fondu oprav platíme také zbytečné náklady na extra úklid, který objednáváme, abychom udrželi dům jakž takž čistý. Jeho kamarádi jsou s ním i bez něj stále před domem. Všichni nelibě smrdí a dělají nepořádek. Obávám se, jestli už také "kamarádi" nedostali klíče od vchodových dveří do domu. Je to vše velmi nepříjemné.

Pana souseda se asi nezbavíme. Ale jak se máme zbavit "bezdomovců" před vchodem domu? Policie s tím asi těžko něco udělá. Nemáte někdo nějaký nápad nebo podobnou zkušenost?

Děkuji za všechny příspěvky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 20.04.13 22:31

Na bezdomovce před barákem, pokud znečisťují nějak jeho okolí, volat neustále policii. No a souseda zmalovat a budete mít po problémech. Pokud si to necháte dál líbit, bude to horší!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.13 16:03
avatar

Je ten barák města, nebo je tam společenství vlastníků? Předpokládám společenství. Ten soused je tedy vlastníkem bytu nebo je v nájmu? Pokud je v nájmu, řešte primárně problémy s pronajímatelem. Můžete také nechat do domu namontovat kamery, ty plno gaunerů odradí a i kdyby ne, je potom jasné, kdo co poškozuje a dá se mu to potom vyúčtovat (pokud je to nájemce, zaplatí škody majitel bytu). Potom opilce buď srovná, nebo mu vypoví nájemní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.