Odměna za znalecký posudek

Od: Datum: 19.04.13 13:12 odpovědí: 4 změna: 19.04.13 14:26

Zajímalo by mě, kdo zaplatí znalecký posudek, kterýá si vyžádal soud na zbavení svéprávnosti nevýdělečně činné osoby? Navíc i když je posudek v náš prospěch, tak nesouhlasíme s formou jakou je napsán. Tj. totální paskvil, za který chce pan znalec 4200 /14 hodin práce á 300/ Dítě ze čtvrté třídy by to napsalo lépe. Změny rodů ve větě, nelogické myšlení, lži a nepravdy z nějakých starých soudních lejster. Sice napsal co měl, ale pokud bych to měla zaplatit já, jako osoba která by se měla starat o tuto postiženou osobu, tak nechápu proč platit za špatnou práci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: daniella*
Datum: 19.04.13 13:38

Neznám odpověd omlouvám se, jenom se chci zeptat, to byl psychiatr nebo psycholog?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renca1233
Datum: 19.04.13 13:42

Psychiatr

Datum: 19.04.13 14:03
avatar

V průběhu řízení o zbavení osoby způsobilosti k právním úkonům nebo jeho omezení si soud opatří zprávy z okolí vyšetřovanéno, zjistí jeho majetkové poměry a ustanoví znalce - psychiatra nebo psychologa. Znalecký posudek by neměl být jediným důkazním prostředkem. Soud pak vydá rozsudek - buď zbaven nebo nezbaven způsobilosti k právním úkonům nebo způsobilost omezena. Proti rozhodnutí může podat odvolání kterýkoliv účastník řízení i osoba, o níž bylo rozhodováno. Náklady řízení o způsobilosti k právním úkonům hradí stát, kromě nákladů na právní zastoupení. Proti samotnému znaleckému posudku není odvolání možné, soud může posudek vrátit k doplnění. Ještě se zeptám - co to znamená, že posudek je vyznívá ve váš prospěch?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: renca1233
Datum: 19.04.13 14:26

No že souhlasí se zbavením. Osoba má nižší IQ a ona, já i znalec souhlasí. Jinak by hrozily půjčky, exekuce, odchytnutí na ulici od prodejců tarifů atd.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.