Vosí bodnutí do krku

Od: Datum: 18.04.13 17:17 odpovědí: 5 změna: 18.04.13 19:02

Před chvíly jsem jel autem zastavil na křivatce a do auta my vlétla vosa a štípla mě do krku do pravé části blízko kosti dolní čelisti , slyšel sem že při bodnutí do krku se má vyhledat pomoc , ale jen my to napuchlo ale jinak se mě nějak blbě není asi to není potřeba hrotit ne? stačí cibula *smich*?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.13 17:30

Když Vám nic není, tak asi lékaře nepotřebujete, mě jednou když jsem jel na kole mě vosa vletěla do pusy, ale než mě stačila bodnout, tak jsem ji vyplivl. Horší by bylo kdyby Vás vosa bodla do "ohryzku", to by bylo horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 17:33
avatar

I když nemáte alergii (jinak byste napuchl, otekl a už by Váš vezli*smich*), hlídejte se. Otok se může zvětšit a může dojít ke stažení nebo ucpání dýchacích cest.

Pokud to ale nijak nehrotíte a necítíte stížené dýchání, použijte na místo led, cibuli nebo Fenistil, a bylo by dobré preventivně kvůli otoku zvít tabletku Zyrtecu, Xyzalu nebo nečeho proti alergii.

doplněno 18.04.13 17:42:

Sebod - to je fakt*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 17:40

Jinak většina lidí alergicky reaguje spíš na bodnutí od včely než od vosy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 18.04.13 17:41

Při pobodání na krku a v dutině ústí může dojít k otoku a následnému zúžení hrtanu, což může vést k dušení i lidí, kteří nejsou alergici. Proto je třeba v těchto situacích vždy volat rychlou lékařskou službu na č. 155. Před příjezdem sanity je třeba uvést pacienta do klidu, stínu, nepokládat, ale nechat ho sedět (lépe se mu tak dýchá). Otok dutiny ústní, krku a hrtanu lze zmírnit a zpomalit cucáním ledu nebo zmrzliny.

http://www.zachranny-kruh.cz/…pomoc_po_pobodani_hmyzem.html

Dělat doktora od kompu dělat nelze , jak se cítíš poznáš jedině ty sám a podle toho se musíš zařídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 19:02
avatar
Bracha to mel takhle se srsnem, hlidali jsme ho a byl v poho.. Kdysi jsme zalevali vodou diru na poli, jeste jako deti a asi doufali, ze je vytopime.. No, jak jsem dala nohu pryc..ty nas hnaly.. :D Natekla jsem cela, nemohla jsem otevrit oci..nakonec si s tim telo taky poradilo..
Tak se jen hlidejte, cibulujte a melo by to byt o.k. ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.