Nebaví mne sex ve stáří

Od: Datum: 18.04.13 15:56 odpovědí: 30 změna: 06.05.13 14:52
avatar

Je mi 67 let a už nejméně 5 let mne vůbec nebaví sex. Navíc mne to bolí - samozřejmě používám lubrikant - ale stejně mne to nebaví.

Mému partnerovi je 70 let a sexem by asi nepohrdnul, - protože na mne pořád "řve" . Řve kvůli sexu, anebo protože "dědkovatí"? Párkrát jsem se o sex i snažila, ale partner "odpadl" a já pak samozřejmě taky.

Partnera moc miluju, je sice dominantní, ale chytrej, hezkej, citlivej, spolehlivej a sportovec - dělal kulturistiku a pořád cvičí - vždy, když potřebuju, tak mi pomůže, takže jiného bych nechtěla. Proč ale pořád řve a obviňuje mne, že si ho nevážím a dělám z něj sluhu (už se ho bojím o něco požádat).

Přitom - já jsem ten, kdo má vůči němu nízké sebevědomí - a někdy se ho i bojím. Co mám dělat? Nejsem ošklivá, jak by se někomu mohlo z tohoto příspěvku zdát - řekla bych, že na ty roky vypadám docela dobře. Nejsem tlustá - ale samozřejmě dívčí postavu nemám - ale kdybych cvičila - tak by to mohlo být lepší - je fakt, že jsem líná - a navíc mne všechno bolí - nejvíce kolena, takže nemůžu dělat dřepy a jezdit na kole do kopců, jak ode mne žádá můj partner .

Baví mne chodit - ale mému partnerovi nestačím! - chce chodit jen do prudkých kopců a na zříceniny - vždycky mi uteče jako kamzík.

Ale, abych se vrátila k otázce - je to jenom otázka sexu, anebo i něčeho jiného? Co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.13 16:18
avatar

*haha* Culdabulda, dobrá sranda *smich**haha*

doplněno 18.04.13 18:23:

Opravdu si myslíte, že staré paní budou umět poradit mladí lidé? Zdraví, silní, plní očekávání a vášně? Že budou umět pochopit nesdělitelné? :D Opravdu si myslíte, že normální stařenka, moudrost a laskavost sama, bez kamaráda pana Alzhajmra a Parkonsona, bude vytrubovat do světa, jak jí sexovat nebaví?! Fakt si to myslíte? Neblbněte! *bzum*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: askmenow*
Datum: 18.04.13 16:43

Proč myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 18:08
avatar

Proč sranda? - já se ptám vážně.

doplněno 18.04.13 18:18:

Pokud myslíte, že je to sranda, prosím upřesnit - třeba bych se ráda připojila. Děkuju za odpověď.

Datum: 18.04.13 19:08
avatar

Souhlas! - dobrý, ale já jsem od mladých radu ani neočekávala - taky jsem byla mladá a tenkrát jsem radu rozhodně nepotřebovala. No, ale teď jo - co s tím nadělám?

doplněno 18.04.13 19:17:

Až budete starej, třeba si na mne vzpomenete.


doplněno 29.04.13 16:11:

Ještě pro babkazov -

- Z které části mé otázky jste nabyl(a) dojmu, že očekávám odpověď a radu od mladých lidí, plných "vášně". Nebo sem na otázky chodí jenom mladí lidé, kteří nadávají důchodcům a posmívají se jejich problémům?

A z které části mé otázky jste nabyl(a) dojmu, že jsem moudrá stařenka (a laskavost sama)? Stářím jsem vůbec nezmoudřela a "laskavá (a blbá)" už vůbec nejsem. Ale nejsem ani "ertzbaba princmentálová". Snažím se pochopit problémy i mladých lidí a poučit se i z nich. Proto sem na otázky chodím.

Vaše odpověď nebyla relevantní - a pokud jste mne chtěl(a) urazit, tak se Vám to dost podařilo! Přesto děkuju za odpověď i za to, že Vás moje otázka zřejmě zaujala. Nemáte snad sám(sama) podobné problémy? Zdravím.


doplněno 29.04.13 16:34:

A toho "Alzheimera" si nechte. - Ne, že bych Vám ho přála, ale kvůli angině se taky nikdo nikomu neposmívá.

Datum: 18.04.13 17:38
avatar

Utíká, utíká před stářím, ale stejně neuteče. A štve ho to.

Jinak někdo nemůže na nohy už třeba v padesáti. I v posteli jste vydrželi dost daleko. Ať manžel zpomalí, jestli to dokáže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kopretina25*
Datum: 18.04.13 19:15

Dobrý den,

nemyslím si, že jde o legraci. V životě se muže stát cokoliv komukoliv, ale vtipálků je také hodně!

Pochopila bych, vzhledem k Vašemu věku, že Vás nebaví sex a máte nějaké zdravotní problémy. Ale nechápu,píšete, že partner je sice dominantní, ale citlivý. Proč na Vás řve pořád a nejen kvůli sexu, jak sama píšete. Tak se podle mě citlivý člověk nechová a už vůbec k člověku, na kterém mu záleží. Tady mi něco nehraje. Buď mu na vás dostatečně nezáleží nebo je psychicky nevyrovnaný a zvyšuje si na Vás svoje nízké sebevědomí. Sama totiž píšete, že se ho někdy bojíte. To může být právě ono. A co dělat? Jestli to je psychický "terorista", tak odejít ze vztahu. Protože tak se žít nedá. A pokud je to chytrý, spolehlivý a hlavně citlivý muž, tak s ním celou situaci prodiskutovat a řešit. A pokud mu bude na Vás záležet, tak se sám a hlavně rád postará o to, aby jste s ním cítila hezky. Někdy je potřeba dát muži "návod" jak zacházet s ženou. On to prostě neví, že se Vám něco nelíbí nebo někam nechcete jít apod.

Nemyslím si, že je to jenom o sexu, ale i o vztahu k Vám jako ženě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.13 19:53
avatar

Děkuji za odpověď - vidím, že jsem otázku měla formulovat jinak - je normální, že mne už v 64 letech přestal bavit sex, když mne dříve normálně bavil - a je možné, že na mne partner "řve" jenom kvůli tomu, anebo je v tom i něco jiného? Hlavně mne trápí otázka sexu v našem vztahu - a nemyslím, že by se to s jiným partnerem změnilo.

A žádná "moudrá" stařenka bohužel nejsem - a ani tak nevypadám.

Datum: 19.04.13 12:04
avatar

Pokud máte potřebu sexu nastavenou každý jinak, pak se to odráží v chování partnera. Flustrace se tomu říká. A já se domnívám, že právě toto prožívá Váš partner. Nesplněná očekávání a vnitřní nespokojenost si tím pádem kompenzuje jinak. Na jeho náladách se toto určitě hodně podepisuje.

Zkuste mrknout sem a popřemýšlet... http://ireferaty.cz/331/4591/Flustrace-konflikt-stres

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.04.13 17:34
avatar

Není to flustrace, ale frustrace. I když to zní nepovědomě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicky*
Datum: 19.04.13 11:42

nějak se mi to celé nezdá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.13 23:06
avatar

No, mně taky ne - asi to tady nevyřeším - hlavně že se máme rádi a dovedeme spolu žít.

Když tady čtu, že holku nebaví sex už v 15-ti letech - tak co tady blbnu - že jo?

Od: pt®
Datum: 21.04.13 00:41
avatar

"culdabulda", tu holku v 15 letech, ještě sex bavit nezačal, to příjde. Předpokládala bych, že ve Vašem věku s vaším sexuálním apetitem, byste to měla vědět. No každý je vyvinutý jinde a jinak. :D - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 21.04.13 00:39
avatar

"culdabulda", tady něco nehraje. Používáte lubrikant a to jako na co? Píšete, že párkrát jste se o sex snažila a manžel odpadl. Takže není na co používat, že? To, co píšete a jak to píšete, nenapíše zralá ženská ve Vašem věku. Jinak je to asi Alzhamer a to u vás obou, ale spíš se bavíte. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.13 16:05
avatar

Na co asi může stará ženská používat lubrikant? - udivuje mne, že se na tuto otázku ozývají mladí , kteří by žádné problémy mít neměli! - od mladých a zdravých lidí se tento problém neočekává - a nemohou to pochopit fyzicky, ani psychicky.

Datum: 22.04.13 16:43
avatar

Děkuju za všechny odpovědi

- ale neměla jsem se zde ptát! - v podstatě mne zajímalo, jestli je normální přestat se sexem v 60-ti letech. Je to zřejmě otázka pro sexuologa.

doplněno 24.04.13 15:47:

No - k Altzhaimerovi máme oba dost daleko - Neměla jsem se tady vůbec ptát - přála bych Vám, abyste v našich letech vypadali -a byli fit jako my. Omlouvám se, že jsem zde vůbec obtěžovala, Přeju všem hodně úspěchů.

Datum: 24.04.13 15:55
avatar

culdabulda, nenaštvávejte se. Chtěla jste vědět náš názor, tak jsme vám ho napsali. Není třeba to brát osobně. Nelučte se, zůstaňte, zkecněte s námi, ikdyž váš dotaz je fakt nepodařený. Ale to neznamená, že je všem dnům konec. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 18:19
avatar

Děkuju za odpověď, jenom nechápu, proč je můj dotaz nepodařený - jednoduššeji bych to ani napsat nemohla. Přesto znovu děkuju za všechny odpovědi. Jenom jsem očekávala odezvy od starších lidí, anebo od odborníků. No, zdravím. Marcela.

Od: buss
Datum: 24.04.13 18:57

A vy tu čekáte konzorcium lékařů, psychologů a j.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 19:18
avatar

pro buss - samozřejmě neočekávám konzorcium lékařů, ani psychologů - jenom mne tak napadlo zeptat se, a eventuelně si podiskutovat se zkušenějšími nebo moudřejšími lidmi. Jen tak si pokecat.

Od: pt®
Datum: 24.04.13 20:02
avatar

"culdabulda", takže, kdo neodpovídá způsobem, který Vám lechtá uši, je blbec? Mně zase nepřijdou rozumné od zralé ženy projevy, jako od puberťáka. Pokud máte manžela ráda, tak problém rozeberte spolu, žijete v manželství dost dlouho, abyste věděla, že tyto intimní věci si musíte probrat v prvé řadě vy dva. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 20:56
avatar

No, holka zlatá, máš asi pravdu - ale v každém věku člověk touží "polechtat ego" - i když to nebyl původně smysl mé otázky.

Ale "nechytla" jsem se -nikdo na můj dotaz vlastně neodpověděl - každej mne spíše kritizuje - i když - nějakej obrázek jsem si z Vašich odpovědí přece jenom udělala. Takže ještě jednou děkuju.

doplněno 24.04.13 21:20:

Pro "kapka naděje" - děkuju za odpověď - a děkuju, že nenadáváte- ale asi to není tak jednoduchý dotaz, takže na něj neexistuje jednoznačná a dobrá odpověď .

Teď už mne jenom zajímá, proč na otázku reagují mladší a zřejmě i zcela mladí lidé (nesmlouvaví a plní vášně) , kteří by neměli mít se sexem žádné potíže. Musím se přiznat, že do 60-ti let bych asi reagovala stejně.

A proč se tak rozčilují nad mou hloupostí, naivitou a infantilitou? I takoví starci existují - pokud je někdo mladý "hlupák" - nevím, proč by měl ve stáří zmoudřet? - bude to zase jenom starý "hlupák" .

Datum: 25.04.13 07:47
avatar

Víte, že všichni mimo Askmenow určitě, o Nicky nevím a vlastně Kapka, to také nevím. Ale ostatní jsme přes 50, někteří z nás přes 60 křížků na hrbu. ;) V první odpovědi jsem si myslela, že se na odpovědi vrhnou mlaďoši, ale přecenila jsem je. Žádné rádoby sranda odpovědi se nekonaly. *sok* Príma, príma.

doplněno 25.04.13 11:16:

https://www.poradte.cz/volna-…iskuze/5272-cim-kdo-jsme.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 20:54
avatar

Zdravím Vás paní Marcelo. Nezlobte se na rádce, že odpovídají dle svého vědomí a svědomí. Někdy je dotaz opravdu špatně formulován, někteří si ho mohou vyložit nesprávně. Přesto se moc přimlouvám za více tolerance a oboustranného respektu. Není třeba se hned zlobit a vzdávat to zde s námi. Pokud Vás odpovědi zde neuspokojily, zkuste tedy položit dotaz přímo sexuologům. Např zde:

http://www.espolecnice.cz/poradna-sexuologa-1

http://poradna.dama.cz/sexuolog.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 11:27

Já se taky nedomnívám, že na té otázce je něco až tak strašnýho. Prostě tazatelka třeba chtěla vědět, jak jsou na tom ostatní ženy v jejím věku. Nic víc a nic míň. A za mě: já se domnívám, že je to pěkný mít sex do šedesáti. Myslím takový, který přináší radost a není jen z povinnosti. No a po tý šedesátce u tazatelky začlo docházet k hormonálním i psychickým změnám. Někoho to potrefí třeba už ve třiceti. Takže Marcelo, buďte ráda, že Vás to bavilo tak dlouho...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.04.13 17:55
avatar

pro "sebod" - moc děkuju za odpověď . Už jsem si fakt začínala myslet, že jsem úplnej dement.

Datum: 25.04.13 11:34
avatar

Silně mi to připomíná diskuzi od krkovičky o sexu po půlnoci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: cassiopeia
Datum: 05.05.13 14:07

Zdá se mi, že už první odpověď tenhle dotaz "odstřelila" a zařadila mezi podezřelé a v tom duchu se odvíjely skoro všechny další odpovědi. Přitom na dotazu není nic, co by nemohlo být tématem k diskuzi, hlavně mezi ženami a především staršími ženami. Já jsem mladší než tazatelka, sex mě baví a nemám problém. Ale hodně mi ten dotaz připomenul rozhovor s mojí mamkou, to jí bylo kolem 65 let a říkala, jak je táta nervní, že by jenom souložil a že jí to nebaví, všechno jí bolí, takže se mu vyhýbá a snaží se ho uspokojit tím, že stále vaří Smály jsme se tomu obě, ale poradit jsem nedokázala, protože to (zatím) neznám. Nevím jak je to teď, mamce je 70, tátovi 75. Ona je v pohodě, on je stále nervní (ale to bych řekla, že ji diagnoža všech dědků) a dost přibral) Takže si z toho culdabulda nic nedělejte, nejste v tom určitě sama a možná je to tak, že si to tady žádná nechce přiznat, že jí to už nabaví. Prostě to jen přestaly dělat a jak je na tom jejich partner, je nezajímá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 14:57
avatar

Pro cassiopeia - moc děkuju za odpověď, podle mne to byla zcela běžná otázka (v tomto věku) - a nechápu, proč se mi ostatní tak posmívají.

Samozřejmě vím, že existuje sexuologická poradna, ale chtěla jsem znát názory a zkušenosti ostatních (normálních) žen v mém věku Ještě jednou děkuju za odpověď a přeju Vám hodně štěstí. Marcela.

doplněno 05.05.13 15:14:

Navíc - moc nevěřím dnešním mladým psychologům (psychiatrům, sexuologům, atd.) Nemají žádné životní zkušenosti (které by starého člověka nějak "ohromily"). Mají vše jen nastudované - a pokud nepotkají opravdového "blázna" , tak jenom "žvaní" - a vůbec nechápou, o co jde!

Od: yak*
Datum: 06.05.13 00:43

Otázku jsem původně otevřel proto, že jsem chtěl na takto znějící otázku odpovědět: "Gratuluji". Mne před lety hodně poklesl sexuální přetlak a nejraději bych, kdybych jakoukoli chuť na sex ztratil zcela - kolik času přibude, o kolik méně energie ztracené na to, a tak. Bohužel, zcela mne apetit ještě neopustil, tu a tam se nechám lapit do chtíčařiny a pak jde spousta jiných věcí stranou...

Přečtením vaší otázky jsem pochopil, že to na gratulaci není.

Těžko říci, ale pochybuji o tom, že kdyby s vámi měl více sexu, přestal by na vás řvát! Nevím, zda se mnou ostatní muži budou souhlasit, ale já myslím, že to platí o nás mužích obecně, že po mnoha letech vztahu, kdy pomine opojení a dostaví se třeba i rozmrzelost, věčná nespokojenost apod., neovlivní tuto věc zas tak výrazně sexuální rozkoš. Ovlivní totiž jen v momentě té rozkoše, možná ještě nějaký čas po ní. A za chvíli zase nespokojenost, apod. Je-li dědkovatý a řve, je vysoce pravděpodobné, že řvát bude dál, sex nesex.

Zbývá buď

1) se to naučit "mít na háku" (brát ho stejně, jako když nám řve dítě nebo štěká pes, zůstat k tomu lechce s nadhledem, ať si vyšumí - dokonce možná, čím míň vás to bude děsit, tím míň bude řvát, vyzkoušejte),

2) nebo se na něj vykašlat

3) a nebo se stále nechat nervovat a trpět.

Podle mne pořadí toho, jak jsem to vyjmenoval je od nejlepší varianty k nejhorší.

Některé ženy, co se váží na hodně dominantní partnery, vlastně podvědomně trpět chtějí. Pokud nejste taková, tak si odpovězte na otázku proč by to mělo stát s ním za to, když se ho bojíte? A k čemu vám je partner, kterého ani nemůžete o něco požádat?

Stěží někdo poradíme, jsou to jen názory, udělat si vlastní na svou situaci budete muset sama, každý jsme jiný. Pro mě by opravdu pořadí preferencí bylo, jak výše zmíněno.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.05.13 14:52
avatar

Pro yak - děkuju za odpověď , moc mi pomohl mužský názor .

Patřím k té první variantě :

1) se to naučit "mít na háku" (brát ho stejně, jako když nám řve dítě nebo štěká pes, zůstat k tomu lechce s nadhledem, ať si vyšumí - dokonce možná, čím míň vás to bude děsit, tím míň bude řvát, vyzkoušejte).

A taky - Některé ženy, co se váží na hodně dominantní partnery, vlastně podvědomně trpět chtějí.

Je to u mne tak - ale můžu ho požádat o cokoliv, jenom si musím umět vybrat správnou chvíli - jak k diskusi, tak k požadavkům. Nesmím mu odporovat, když nemá náladu, nesmím se hádat i když mne nespravedlivě obviňuje (ale on to zřejmě vidí jinak nežli já).

Ale to jsem se naučila, nemám s tím problém a jsem s ním ráda, protože je hezký, chytrý, vše umí a se vším si dovede poradit! Problém jsem viděla jenom v tom sexu - budu se asi muset více snažit - "chca nechca". Ještě jednou děkuji za odpověď. Marcela.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.