Finanční tíseň -exekuce

Od: Datum: 18.04.13 14:31 odpovědí: 11 změna: 18.04.13 16:21
avatar

Dobrý den , rád bych se Vás optal na problém mých známých. Pan X splácí 2 úvěry prodlevy ve splácení nemá nebo jen občas se zpozdí se splátkou , nicméně vzal si půjčku pro dítě , které ji ale nesplácelo a došlo na exekuci ( neveděl o tom protože korespondeční adresa byla jinam). Přišlo mu vyrozumění od soudu a měl se dostavit , opět využil rady rodiny a poslal na soud jen nějaké vyrozumění. Nyní mu došel dopis že má uhradit do 15 dnů veškerou částku + náklady řízení+náklady nevím jaké ještě . Jeho finanční rezervy jsou na nule a nemá z čeho zaplatit. Jak v tomto případě nadále postupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.13 15:12

vyhlásit na sebe bankrot

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.13 15:17
avatar

Pokud již probíhá exekuce jde bankrot vyhlásit? Jelikož pán má plat pouze 12 tisic není si jist zda li by dosáhl na těch 30 procent poplacení za 5 let existuje v tomto případě i nějaký instut spoluručitele , který se za zaplacení potřebné částky zaručí. Případně je nějaká poradna která by jim přesně řekla jak postupovat , pán je z ostravy. Či nějaká online poradadna?

Od: mike32*
Datum: 18.04.13 15:24

ano - bankrot lze vyhlásit i při probíhající exekuci a to v libovolném počtu a v jakémkoliv stádiu ...

ano - pokud částky z Vašeho příjmu nebudou postačovat na uhrazení 30% celkové dlužné částky za 5 let lze ustanovit spoluručitele - přispěvovatele za Vaše oddlužení ...

ano - poraden při finanční tísni, které se zabývají zpracováním nvrhů na osobní bankrot je v Ostravě hned několik ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.13 15:27
avatar

Děkuji za odpověd , pro mně není problém vyhledat pro ně nějakou poradnu kam by mohli zajít , nicméně jak poznat z internetu zda li ta poradna opravdu stojí za to a ti lidé tomu rozumí , a zda se za ní neskrývá něco jiného. To by mněli v tomto případě obejít těch poraden více?

Datum: 18.04.13 15:19

Pokud to byl dopis od exekutora, tak si domluvit splátkový kalendář. Pokud není z čeho splácet, zbývá opravdu už jen bankrot.

doplněno 18.04.13 15:20:

Hledat, odkaz na poradnu už tu byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 15:23
avatar

Dopis byl od exekutora jelikož se jedná o čásku přesahující i s poplatky 120 tisíc , exekutor pravděpodobně nebude mít zájem přistoupit na splátku do 1000Kč , pokud proběhne exekuce na majetek nic se tím také nevyřeší protože tak cena je minimální.

Od: mike32*
Datum: 18.04.13 15:26

pak bude opravdu nejlepší vyhlásit na sebe osobní bankrot - viz. jak jsem popisoval výše

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 15:29
avatar

Domnívám se, že máte pravdu v tom, že exekutor na splátky nebude chtít přistoupit. Nicméně to zkusit může...Jinak odkaz na bezplatnou poradnu při fin. tísni zde: http://www.financnitisen.cz/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.13 15:30

Kdy přišel dopis od soudu? Je ještě možnost podat odvolání proti výši např. úrokům, smluvní pokutě atd?

Jestliže dotyčný SÁM není schopen uhradit oněch minimálních 30%, tak pak se to řeší darovací smlouvou (někdy smlouva o penzi).

Jestliže je částka už takto vysoká, tak pro Vašeho známého bude opravdu asi nejvhodnější podat Návrh na oddlužení. Sice ho bude čekat pět krutých let, ale pak bude mít klid. Když do toho nepůjde, tak se v tom bude "plácat" do smrti.

Teď jenom nevím, ten dotyčný má nějakou nemovitost? Pak se to řeší jinak.

.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.04.13 15:35
avatar

Dotyčný je spolu s manželkou členem bytového družstva. Dopis od soudu přišel včera nicméně ten sou již proběhl , minulý měsíc měl šanci se k tomu vyjádřit atd ale nechal si dobře poradit od lidí , kteří tomu nerozumí takže vše již proběhlo. 5 následujících let by bylo krutých nicméně ne nějak výrazně od toho co mají teď a po pěti letech by byl čistej.

Datum: 18.04.13 16:21

Nevadí, že soud byl před měsícem. Dopis přišel včera. Domnívám se, že v "dopise" od soudu je určitě možnost podat odvolání.

Ono se ale nedá v tomto případě argumentovat v tom smyslu, že půjčka byla pro někoho jiného a ten neplatí. Smlouvu podepsal Vᚠznámý, takže půjčka je jeho. Se samotnou jistinou se nic nedá dělat. Někdy se dají snížit úroky a sml.pokuty apod (ale to jsem již psala)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.