Převod orné půdy

Od: Datum: 18.04.13 13:13 odpovědí: 3 změna: 18.04.13 14:03

Musím mít při prodeji orné půdy odhadce pro určení daně z převodu nemovitosti? Někde jsem četl že při prodeji nezastavěné plochy odhad být nemusí...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.04.13 13:35

Zajděte si za svám správcem daně na finanční úřad. Mají tabulky na ceny v místě obvyklém. Co FÚ to jiný postup, nám určili cenu dle tabulek, ale prý nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.04.13 13:43
avatar

Dobrý den, záleží asi i na tom, za jakou cenu budete pozemek (pole) prodávat. Pokud to bude cena stejná jako BPEJ, tak odhad být nemusí. Může ho nahradit čestné prohlášení s výpočtem výměra x hodnota BPEJ. Problém je prý v tom, že některému FÚ toto nestačí. Nejlepší by bylo dohodnout se na příslušném FÚ a dostat jasnou odpověď. Ostatně, odhad se dá nechat udělat i zpětně k datu prodeje a daň.

přiznání se podat stejně musí. A pokud by kupujícím náhodou bylo zemědělské družstvo, tak si tuto záležitost vyřizuje většinou samo. Prodávající podepisuje pouze kupní smlouvu. Ta daň je letos 4 procenta. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 14:03

Při prodeji mít odhad nemusíte... k ničemu by Vám nebyl. Budete ho potřebovat až při placení daní, jelikož daň se počítá buď s ceny prodejní, nebo odhadní... podle toho, která je vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.