Hypotéka,pronájem nebo prodej domu

Od: Datum: 17.04.13 19:41 odpovědí: 4 změna: 19.04.13 17:25

Zdravím a prosím o radu.Rád bych pomohl bratrovi(50).Rozvedl se a její manželce musí vyplatit(1.300000,-)za rodinný dům 5+kk,který stojí na jeho pozemku a který mají ve spol.vlastnictví.

Tento jeho pozemek,který obnáší ještě další zastavěné plochy a velký dvůr patřící pouze bratrovi,sousedí přímo s mým pozemkem resp. domem.Bratr je v na měsíc v lázních a v pracovní neschopnosti která bude trvat snad půl roku a nemá dost finančních prostředků na vyplacení.Jeho manželka se neodstěhuje dřív dokud nedostane peníze na byt z prodeje domu.Moje pomoc by byla taková,že by bratr bydlel u mne,kdyby se dům a ostaní muselo prodat.Otázka zní jestli je nějaká varianta která by zachránila tento majetek před prodejem?Myslel jsem na to že by si on vzal hypotéku(předpoklad že po půl roce bude pracovat-příjem 15tis. hrubého)na vyplacení a rodinný dům by pronajímal.Z toho pronájmu by splácel hypotéku.Na koho se obrátit popř. pro radu?Zkusil jsem online poradny ale bez odpovědi.

Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.04.13 19:50

S příjmem 15.000,- Kč hrubého na hypo ve výši 1.300.000,- v padesáti letech nedosáhne (případné budoucí příjmy z pronájmu banka nezapočte). Musel by si pořídit spoludlužníka, jehož příjem by byl posuzován také (jinou partnerku, sourozence, dítě - prostě ´spolumajitele´). Přesné podmínky ale stejně sdělí až ta konkrétní banka a v tom konkrétním případě (prozatímně je možné nezávazně a s neuvedením přesných podrobností některé banky oslovit se žádostí o zaslání předběžné kalkulace úvěru).

Jinak - zrovna je dobré období na hypo, úrokové míry jsou nízké a banky se předhánějí ve získávání nových klentů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniella*
Datum: 17.04.13 21:24

Jaká je šance, že v místě kde bydlíte, seženet nájemníka za slušný nájem? Zkus se zeptat přímo v bance, jaká je šance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerry*
Datum: 19.04.13 17:25

V jedné bance mi řekli zkrátka že se o tom nemá cenu bavit dokud on nepřinese potvrzení o výši příjmu a když jsem chtěl znát možnosti řešení a jakoby simulovat situaci kdy už vydělává apod., tak mi řekli že potřebují konkrétní čísla i osobu.Jde se dál pátrat.

Od: zabu
Datum: 17.04.13 23:06

Banky obecně, započítávají příjmy z nájmu max do výše 50% vybraného nájemného. A musíte mít potvrzení fin. úřadu(daňové přiznání) o odvedené dani z pronájmu. Pochybuju, že vám to schválí dopředu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.