Kde se učit truhlařině?

Od: Datum: 17.04.13 10:55 odpovědí: 4 změna: 18.04.13 22:59

Dobrý den,

existují nějaké kurzy nebo večerní studium truhlařiny?

Uvažují o vyučení se v tomto a následném podnikání.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 17.04.13 10:59

Většina škol a učilišť toto umožňuje, takže bych v první řadě zjistil, kde je nejbližší učiliště a ptal se tam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.04.13 14:01

Od: michalov*
Datum: 17.04.13 15:21

Já se to naučil jako kluk na učňáku. Doporučuji rekvalifikaci abyste měl garanci Mister. školství.Výroba výrobků ze dřeva je ale tuším volná živnost. Je ale dobré to umět,protože jinak to je styl "řemeslo drž se". Přestože se už truhlařinou léta neživím,stále kolem sebe vidím výtvory z masivu kde jsou jané chyby v konstrukčních spojí a nebo úplně spoje chybí.A takovéto chyby udělá klidně profesionální firma při stavbě altánu!

Datum: 18.04.13 22:59

To byste se divil, kdo vše se dnes živí truhlařinou! Přiznám se, že když jsem viděl prvně u zákazníka na formátce předřez nasazený zubama dopředu, tak mě málem kleplo. Dnes už to beru jen jako signál, že holt pán asi nebude úplně řemesla znalý. Ovšem budiž pravdou, že takoví lidé se povětšinou motají kolem realizace expozic - typicky Brno a okolí a pochopitelně Prágl. Holt výstavní stánek zvládne kdejaký packal, skříně a kuchyně z lamina jsou už trochu jiný level a dýhovačka je ještě o něčem jiném.

Naopak velmi schopní a pečliví truhláři bývají lidé od černého řemesla - strojaří, kovoobráběči.

Ovšem vyučení je samozřejmě též možné, stejně jako maturita. Dnes se obor výroba nábytku učí na poměrně hodně školách, ale jejich úroveň se dost liší! Odkud jste?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.