Jaký je váš názor?

Od: Datum: 16.04.13 18:28 odpovědí: 7 změna: 17.04.13 09:28

Dobrý den,

chtěla bych názor nezaujatého člověka. Bydlíme s přítelem pár měsiců, je vše fajn, jsou i nějaké hádky ale vždy si to nakonec vysvětlíme a zase je nám spolu hezky. Já školu přerušila jen na rok, důvod byly finance ale spíš i to, že jsem prožívala poměrně složité období. Ale řekla jsem si, že se do školy na VŠ opět vrátím a rok není zas tak hrozný. Od 15 si vše platím sama, oblečení, telefon, učebnice atd. jsem ráda, že mě rodiče naučili samostatnosti. Poté jsem se přestěhovala do většiho města, bylo mi 18 a u toho jsem dělala střední a chodila do večera do práce abych měla na podnájem. Bylo to náročné ale nadruhou stranu jsem chápala, že pro ně by to bylo ještě náročnější v jejich situaci. Pak jsem dostudovala a začala bydlet s přítelem. Půl rok jsem chodila pracovat ale bylo to těžké, protože přítel dělá náročnou práci a já zkrátka po 10hodinové směně nestíhala vařit, jen o víkendech a celkově úklid, možná to byla i má chyba ale dělala jsem fyzicky , takže jsem byla unavená. Tak mi navrhl at jsem ten poslední půl rok doma a at se věnuju přípravou už do školy a domácnosti, že to pro něj bude lepší a bude se mu lépe pracovat a i tím vydělá víc peněz ( má rozhodně víc než já 55kč na hodinu) což je prý pro nás výhodnější. Přistoupila jsem na to, bylo to od něj hezké gesto ale trápilo mě, abych pro něj nebyla méněcenná. Pak jsem pochopila, že nejsem a to vaření, žehlení košil - úklid všechno ocenil. Jenže problém je moje mamka ... skoro každý den (voláme si poměrně často) mi říká, že jsem slepice co je doma - nemyslí to zle, vím, že chce abych byla samostatná a i jsem ale když jsem vydělávála (zhruba 8 tisíc) nevyplatilo se nám to. Nevařila jsem, chodili jsme do restaurací, dělali drahé nákupy . Ted vařím, šetřím a jsme na tom podstatně finančně lépe a to máme poměrně dost slušné rezervy. Mamka to nedokáže pochopit a svými telefonáty mě spíš ničí.- nemyslí to asi špatně, je skvělá , vážím si jí ale dělá mi to starosti...a já jsem pak zlá na přítele, který je taky z toho ve stresu. Navíc jsem jí často vysvětlovala, že je to jen na půl roku a až si udělám vzdělání samozřejmě, že půjdu pracovat nejsem přece žádná zlatokopka. Když jsem se včera o tom bavila s přítelem, říkal mi, že mu s tím pomáhám a že si nemyslí, že by to bylo špatné , já pracuju doma a on venku.

Jaký je váš názor? Hledám si nějaké brigády ale mrzí mě to celkově a nevím, co je špatně a co dobře.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.13 18:37

Zdravím, to je bohužel ještě pořád rozšířený názor, že kdo je doma, i třeba jen z nedostatku práce, nebo má prostě práci z domova, tak je lenoch, povaleč, a ženská je ta slepice, co se jen popelí kolem sporáku. Případně vydržovaná zlatokopka.

Takovými řečmi se nenech odradit:) Pokud ti vadí, že ti to máma vyčítá, tak pokud o tom začne, jasně jí řekni, že se o tomto bavit nechceš. Máma může být skvělá ve spoustě ohledů, ale jak to máte domluvené s přítelem, to by měla být pouze vaše věc. Máma sice má právo říci svůj názor, ale určitě ne ti ho vnucovat a vzbuzovat v tobě pocit, jaká jsi slípka u plotny. Pokud by na toto téma máma zase začala, přeruš ji a řekni, že ať se nezlobí, ale že se o tom znovu bavit nechceš a že by měla trochu respektovat tvé (a přítelovo) rozhodnutí.

Nicméně - je fajn, že si hledáš brigády a chystáš se pracovat:) Škoda chytrého šikovného člověka, co by se takto zahrabal doma - je totiž fakt, že když je člověk bez práce doma, chtě nechtě tak trochu ztrácí přehled, kontakty...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.04.13 21:03

Nevíte, co je špatně, a co je dobře? Dobře je to, na čem jste se dohodli s přítelem, protože Vám to tak oběma vyhovuje. Špatně je ohlížet se na "názory z venku", byť by přicházely jako "dobře míněné" od maminky.

Ohodnoceno: 0x

Od: ertl
Datum: 16.04.13 22:11

Bylo to náročné ale nadruhou stranu jsem chápala, že pro ně by to bylo ještě náročnější v jejich situaci.

nechci urazit vaše rodiče, ale oni mají, dle vás, nějakou složitou situaci, nejsou schopni vám zabezpečit klid na studium a ještě radí? svět se zbláznil...

Datum: 16.04.13 23:11

Kdyby mamka platila ze svého to "sezení" doma, tak bych její řeči o slepici co válí doma bral vážně. Když už přítel učinil takovou nabídku, kór jestli jde jen o 6 měsíců, tak není co řešit.

Datum: 17.04.13 07:19

Já si myslím, že maminka to říká proto, protože se bojí, že školu hodíte za hůlavu a bude z vás jen hospodyňka. Bojí se, že školu nedoděláte. Z jejího pohledu to tak vypadá tak, že z lásky obětujete a jste doma a že to tak už zůstane. *sok* Nezapomínejte, že o vás maminka ví nejen podle toho, o čem ji ujišťujete, ale i i z vašeho vyprávění o čemkoliv jiném. Jakmile tam zachytila kousek nechuti ke škole, dala si dohromady, že to vzdáváte. Je potřeba v každém vyprávění, např o tom jak jste prala, zmínit se o škole, jak se těšíte a připravujete. Jinak má před sebou dramatické scénáře dcery v domácnosti, s dítětem, bez vzdělání. Investovala do vás, snila o vašem postavení v životě, jste její součástí a vy teď máte na starosti plotnu. Prostě ty řeči vede ze strachu.;) Víte, podle sebe soudím tebe. Já bych se také bála. *modla*

Datum: 17.04.13 07:55

Dobrý den,

pokud je to opravdu jen dočasné tak, jak píšete, vůbec bych se tím, co maminka říká, nestresovala. Jen se bojí a mají to tak všechny normální maminky.

Jen z toho co píšete a jak, mám trošku pocit, aby přítel nebyl z těch, kterým vyhovuje, když má doma ženu, která mu navaří, napeče a vyžehlí, postará se o děti. Dokud jste zamilovaní, tak to funguje. Jenže ve svém okolí mám známou, kterou si přítel právě vybral jako vhodnou "hospodyni", ale na oficiální akce v práci a před kamarády, si vodí jiné slečny, které ho tam reprezentují. Přece žena od plotny se k takovým účelům nehodí... Známá je zamilovaná a nikoho neposlouchá, ač je to pro okolí nepochopitelné. :( Do této fáze vztah dozrál až časem, začínalo to podobně jako u Vás..

Tak jen pozor, jakou cestou půjdete.. doma byste mohla ztratit rozhled, kontakty a tím tak nějak i svou hrdost, nezávislost a úctu jak v očích přítele, svých, tak i okolí.. ;)

Od: poppy
Datum: 17.04.13 09:28

Je důležité chovat se tak, abys ty osobně byla spokojená. Pokud s tím není spokojená Tvá matka, tak je to jen a jen její problém - ne tvůj. Nesdílím ani názor, který zde padl - POZOR! Abys nebyla slepice, která se stará o děti a jen peče buchty. Pokud tak budeš spokojená, tak buď slepice, která se stará o děti a jen peče buchty. Záleží na tobě, co ti vyhovuje a nikdo nemá právo tě manipulovat někam, kam ty nechceš. Píši ze své vlastní zkušenosti. Svou matku jsem z tohoto důvodu zcela odstřihla. Nebyla schopna pochopit, že si žiji svůj vlastní život o kterém mám své představy. A i kdyby byla měla pravdu, tak si natluču nos já a je to má osobní zkušenost k nezaplacení. Naštěstí se tak nestalo a odstřižení matky prospělo i našemu vztahu, (prostě jsme ji přestali řešit, což nás oba už unavovalo). Cca po 15ti letech matka doznala, že nemá cenu prosazovat své názory a začala se normálně bavit. Moc dobře ví, kde jsou její hranice.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.