Reklamce na vyučtování vody

Od: Datum: 08.07.13 14:01 odpovědí: 6 změna: 04.03.14 08:52

Dobrý den, Ahoj

mám otázečku je to už přes rok co jsem podávala reklamaci na vyučtování vody přišel mi nedoplatek 11 tis. za rok 2011 a ted v novém za 2012 mi to přičetli, Přitom se k mé reklamaci vůbec nikdo doposud nevyjádřil od všeho mám doklad i kopii o poslání reklamace. Nevíte jak mám postupovat dál?

Navíc je to ted tak zapeklité, že nám před barákem dělají vodu, jelikož prý nejméně 2 roky byla praskla proto jsme měli vodu ve sklepích. Každoročně posíláme reklamace letos prvně jako celý barák hned se nám taky ozvali, že chyba je na jejich straně a že vodu nám přepočítají podle minulého roku a to já taky posílala právě tu reklamaci a naúčtovali mi to k tomu takže mě se to vyšplhalo na nějakých 23tis. nedoplatek :(

Vůbec nevím jak dál postupovat tak než tam budu volat nebo půjdu osobně tak bych ráda nějakou radu jak na ně s jakýma argumentama.

díky všem za ochotu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.07.13 22:03

A to jste se celý rok nezajímala o to, jak byla vaše reklamace vyřízena?

doplněno 09.07.13 10:12:

Reklamaci jste poslala doporučeně s dodejkou?

několikrát jsem tam volala, ale stále na to neměli čas mám prý počkat - jak tohle chcete prokázat?

Osobní návštěva by vyřídila více jak telefonování. Po 60 dnech od reklamace bych zajela na vodárny a nehla se třeba i od ředitele, až by reklamace byla vyřízena. Není to u vás tak, že napřed musíte zaplatit a pak reklamovat jako např. u telefonů? Pravděpodobně nic vodárny nenutí reklamaci vyřizovat, když není fa zaplacena. Asi vás normálka vedou jako dlužníka.

Zde nemůžeme tušit, zda jste vodu spotřebovala nebo byla závada u vás až za vodoměrem nebo před ním. Vše vyřizujte nejlépe osobně s dopisem přímo proti podpisu. Jinou radu nemám, já bych to tak daleko nenechala dojít. Přeji pevné nervy při vyřizování.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zaza®
Datum: 09.07.13 06:36

Ale samozřejmě, že zajímala několikrát jsem tam volala, ale stále na to neměli čas mám prý počkat. Tak jsem si řekla, že reklamace je poddaná a hotovo. Do toho přišli jiné starosti, máte pro mě nějakou radu?

Od: zaza®
Datum: 09.07.13 11:23

..hmmm já nemám na to abych zaplatila 11 tis. proto jsem poslala tu reklamaci (samo, že s dodejkou) a paní co to vyřizuje mi řekla at si pošlu reklamaci, né že to musím zaplatit a pak poslat reklamaci-no nic, děkuji za odpověd.

Od: zaza®
Datum: 03.03.14 14:39

Děkuji všem za odpovědi. Stále si s nimi jen dopisuju a k ničemu to nevede. Nevim na koho se obrátit. Takže to nejspíš zaplatim a bude. Nakonec jsme zjistili, že voda u nás v bytě je v pořádku,, ale voda za celkový barák je šíleně vysoká, ale kam zajít? Na ulimexu s tim nechce nikdo nic mít na domovce samo, že taky ne a tak prostě asi půjdu a za jejich stále prasklou vodu jednoduše zaplatim. Půjčím si na to a budu čekat co bude za vyúčtování tento rok.

Co naplat peníze na nový byt a peníze realitce na pronájem nejsou a odvolání člověk taky nikde nemá :( za byt jsem dala 108 tis před 8 rokama všude plíseň vlhko čekala jsem, že teda za ty peníze budu mít skvělé bydlení o které se mi bude městský úrad starat za ty prachy a on je jenm schrábl a na vše kašle.

Od: buss
Datum: 03.03.14 14:42

Nepíšete, nebo jsem si nevšiml, zda jde o rodinný barák, nebo SVJ či družstvo. Kdo vám to účtuje, tam je přece i jak, u koho reklamovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zaza®
Datum: 04.03.14 08:52

jde o byt města. V baráku jsou stále nějaké problémy oni to ví a tak je těžké se s nimi na něčem domluvit vlastně by to šlo jen soudně. Už jsem se s nimi soudila ohledně zvyšování nájmu. Soud jsem vyhrála, jelikož byt neodpovídá nájmu, který nám tady nafařili stále jen zvedají, ale nic jiného neřeší. Ted tu už poslední 4 roky stále praská voda účtují nám to a my pak platíme neskutečně vysoké nedoplatky za vodu, ale kam jít a za kým, aby mi potvrdili jestli se mýlim nebo jestli mám pravdu. Jedině co mi řekl člověk co sem chodí zapisovat vodu, když jsem mu ukázala roční vyúčtov.za vodu, že máme hodně vysoké náklady za vodu (za barák) a at jdu na obchodní inspekci. Tak jsem volala a řekli mi, že mi s tímhle určitě neporadí nebo aspoň paní co zvedá telefony. Byla jsem i na ulimexu, který nám vodu účtuje pak taky na domovce, která má ve správě barák, ale nikde nic všichni jako by se bály mi říct víc. Takže dnes jdu na poštu s penězi, které jsem si půjčila a jdu to zaplatit. Jelikož jsem navíc ještě člověk, který je v insolvenci a zbývá mi posledních 9 měsíců do konce a pokud zjistí, že mám někde nějaký dluh tak mi to zruší :( jsem v pasti.

děkuji, ale z toho asi východisko prostě není :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.