1xVyšumí to nebo bude muset zaplatit?

Od: Datum: 16.04.13 09:59 odpovědí: 12 změna: 16.04.13 23:10

Jeden můj známý zůstal dlužit majiteli bytu za pronájem a odstěhoval se k přítelkyni v Praze. Trvalé bydliště má na úřadě v městě na severu Čech, nemá tam schránku. Majiteli podepsal dluh a zavázal se jej splatit do určitého data. Teď ale tvrdí, že mu nic platit nebude, že ho stejně nikde nesežene, když neví kde bydlí, u přítelkyně hlášený není. Majitel mu často volá a meiluje upomínky a vyhrožuje žalobou, ale on se tomu jen směje, telefony nebere, nereaguje, prostě mlčí, že i kdyby to dal k soudu, že těch 8.000 stejně nikdy neuvidí, že i velký věci jsou u soudu na moc let nevyřešený. Že s tímhle se nikdo zabývat nebude. Exekuce se taky nebojí, že nic nemá, co by mu sebrali. Zaměstnání často mění, ale z toho posledního teď je na nemocenský a bere dlouhodobě dávky, protože měl úraz. Já tvrdím, že jej to dožene a zaplatí to pak i s úroky, že by to zaplatit měl hodně rychle. Taky říkám, že když znají i jeho číslo účtu a všechny nacionále, že mu můžou sebrat peníze i tam, nebo i z nemocenské. O tom, že se zachoval jako křivák s ním ani nemá cenu diskutovat. Kdo z nás má pravdu, bude muset zaplatit a bude ho to pak stát jednou tolik jak tvrdím já a nebo to vyšumí do ztracena, jak tvrdí on?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarcula*
Datum: 16.04.13 10:03

Tady hodně záleži zda to byla soukromá osoba nebo nějaké družstvo a taky jak měli sepsanou smlouvu a list ve ketrém slibuje,že dluh uhradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zavinac*
Datum: 16.04.13 11:22

No pokud vím, tak to měl pronajaté od soukromé osoby, asi i legálně, protože měl smlouvu a peníze posílal na účet. Podepsal mu papír, kde byly nacionále a kolik mu dluží za služby, za nájem a datum do kdy to má zaplatit. Majitel mu v meilech vyhrožuje právní cestou, že už jeho dluhy na službách zaplatil a je dost neodbytný. Taky si myslím, že si zadělává na průser, i když on říká, že s takovým papírem si může tak leda ...

Od: zabu
Datum: 16.04.13 10:05

To záleží jen na tom, jaký jeho věřitel tvrďák. Může to řešit třeba tak, že dluh odepíše, a prodá ho za pár korun vymáhací agentuře. A ti si ho najdou. Dřív nebo později.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.04.13 10:15

Když není z čeho brát, tak z něj nic nevyrazííí (nájem či pronájem?). Ale bude se schovávat.

to jarcula Tady hodně záleži zda to byla soukromá osoba nebo nějaké družstvo a taky jak měli sepsanou smlouvu a list ve ketrém slibuje,že dluh uhradí.
A víš že né? Nebo podle čeho tak soudíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 16.04.13 10:17

Myslím, že pravdu nemáte ani jeden. Dle popisu typuju, že je věřitelem člověk, který si to nenechá jen tak líbit. Takže dle mého - ano, bude muset zaplatit, ale nebuďme naivní, že to bude jen jednou tolik. Může se mu to vyšplhat i na několikanásobek. Vyšumí do ztracena? Neznám nikoho, kdo by mávl rukou nad touto sumou, ať zazobanec, nebo člověk sotva přežívající od výplaty k výplatě. S touto variantou bych vůbec nepočítal. Ještě může přijít varianta, že místo exekutora (kterému mimochodem bude šumák, kde je nebo není hlášenej, po vysledování naběhne tam, kde se nejvíc zdržuje) může dorazit parta vymahačů a rány basebolkou jsou cítit ještě 6 měsíců po inzultaci. To nemluvím o zlámaných kostech. Tuto variantu bych zařadil asi do stejné úrovně jako exekutora. Pro věřitele vyjde na stejno, ale je podstatně rychlejší, i když s určitým rizikem.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: zavinac*
Datum: 16.04.13 15:32

Díky, v podstatě jste mi dali za pravdu . A mám pravdu, tvrdím li, že mu můžou vlízt i na účet, když je známé číslo jeho účtu? A nebo třeba zkrátit i nemocenské dávky které dostává , když ho bude majitel bytu žalovat?

Datum: 16.04.13 18:38

Ještě jsem neviděl exekutora, který by nezablokoval dlužníkův účet. Účet v bance je věc, po které exekutoři jdou jako kos po žížale.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.04.13 23:10

No s tím exekutorem na účet, to nebude tak jednoduchý. Uznání dluhu, aby bylo okamžitě vymahatelný, musí být podepsáno u notáře. Jinak jedině přes soud. proto si myslím, že se to tomu domácímu nevyplatí, a spíš půjde nějakou "boční" cestičkou. Pro svůj dobrý pocit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 16.04.13 10:36

Ze strany majitele pronájmu je jasná snaha peníze získat , -mejly, telefonáty...jak uvádite, takže pravdu podle mně máte Vy.

Bude to chtít i kdyby to předal, -prodal společnosti , která se zabývá vymáháním dluhů.

doplněno 16.04.13 10:38:

Vyšumí leda šumák, tady to je na průser...

doplněno 16.04.13 10:45:

Za čas to u nějaké společnosti na vymáhání dluhu vyroste do horentní sumy a skrývat se pořád nedá, *nevi* bude chtít třeba rodinu

a dopadne to pak třeba takhle a pak to bude chtít řešit...

https://www.poradte.cz/spolec…-milionove-dluhy-jak-dal.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 11:33

Pokud vím, že zkušenosti nic v dnešní době nevyšumí do ztracena. Neteř jela před 10 lety metrem načerno a nezaplatila pokutu a nyní ji přišla upomínka a jedná se částku v mnoha tisících .Ať se nenechá se uklolébat, že je někdo "blbej" a přejde to nebo prostě zapomene.*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 11:52
avatar

Mám známého, který se zabývá vymáháním dluhů pro jistou firmu. Dokázal najít skrývající se osobu až v Rumunsku. Možná by to jistila třeba Zimbabwe, nebo podobná země *smich* .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koudalak*
Datum: 16.04.13 13:05

Taky pronajímáme část domku a už z principu bych to vyšumět nenechal. Člověka - křiváka ale většinou poznám a byt mu nepronajmu. Už jsme taky měli pár lidí typu "Houdini" ale netrápím se s tím a jak to jde, tak to prodávám vymahačům. Já dostanu 70%, oni 30% a všichni jsme spokojení. Teda až na dlužníka kterej ještě rád zaplatí, když se mu u dveří zjeví udělaný duo Igor a Ivan (ve skutečnosti Pepa a Milan, ale mají perfektně naučenej Ukrajinskej přízvuk).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.