Rozchod s přítelem

Od: Datum: 15.04.13 22:05 odpovědí: 11 změna: 17.04.13 14:19

Dobrý večer, byla bych ráda kdyby jste mi poradili. Je mi 19 let a dnes jsem se po dvou letech rozešla s přítelem z důvodu, že jsem již pul roku nebyla šťastná a postupně jsem se necítila ani zamilovaně. Nebyla jsem schopná dát mu lásku se vším všudy, věděl to a cítil, že se něco děje takže rozchod očekával,ale on je stále zamilovaný a tak to bere velmi špatně a myslím si, že ty nejhorší dny teprve příjdou. Oba dva máme před maturitou a jelikož on se odloučil kvůli mne od kamarádu , nemá ani žádné sourozence, a otec s nim nežije mám strach co s ním bude. Vůbec nevím jak se mám chovat jestli se mám snažit s ním komunikovat nebo ne. Byla bych ráda kdyby jste mi poradili předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 15.04.13 22:20
Zkuste se ho zeptat jak by to bylo pro něj nejlepší. Někdo je rád když spolu dál komunikují někdo se radši úplně odstrihne...
Ohodnoceno: 3x

Od: daniella*
Datum: 15.04.13 22:43

Asi by bylo lepší se odstřihnout a třeba až to z jeho strany vyšumí, tak z vás mohou být později přátelé. Proč se kvůli tobě odloučil od kamarádů?

Ohodnoceno: 0x

Od: jana1582*
Datum: 15.04.13 22:50

Chtěl veškerý čas trávit semnou , a to byla podle mě velká chyba.

Od: daniella*
Datum: 15.04.13 23:00

Tak získá užitečnou životní zkušenost, že na kamarády se nekašle. Já myslím, že nemáš co řešit. Lidé se rozchází, nikdo tomu druhému nepomůže pomoc, jenom čas.

Od: askmenow*
Datum: 15.04.13 22:48

Tady neexistuje univerzální rada. Nejlepší je, když se to pokusíš poznat z jeho reakcí, případně když se ho přímo zeptáš. Někdo je rád dál v kontaktu i po rozchodu, jiného to bolí a potřebuje nejprve čas, další pálí definitivně mosty...

Od: klara36*
Datum: 16.04.13 09:52

Dva roky jsou docela dlouhá doba, takže jsme byli zřejmě zvyklí denně si psát nebo se vídat... Proto by bylo dobré alespoň občas si napsat nebo dojít na kafe. Ale tak, aby si kamarád nemyslel, ýe mu dáváš druhou šanci:) Na druhou stranu, jestli o to nebude stát, nech ho být a dej mu šanci najít si nové kamarády:)

Datum: 16.04.13 14:29

No dva roky je dost dlouha doba, já bych ho ráda vídala, protože i když nejsem zamilovaná bude mi chybět, ale z jeho strany to bohužel asi nepujde :( Nedokáže být semnou jen kamarád a já to chápu :(

Datum: 16.04.13 14:31

Ptala jsem se a říkal, že sám neví co bude pro něho lepší :(

Datum: 16.04.13 14:59

Dobrý den. Jano, dopřejte mu čas. Je to pro něho i pro Vás hodně čerstvé a bolavé. Čas bolest otupí a s odstupem času s Vámi dokáže navázat třeba kamarádskou komunikaci. Ale jako na kamarádku se na Vás asi dívat nikdy již nebude... Držte si nyní od něho odstup, aby se s rozchodem vyrovnal a hlavně se s ním smířil. Prostě vám vztah nevyšel, to se stává a je třeba respektovat jeden druhého. Domnívám se, že soucit z Vaší strany by mu ublížil ještě více...

doplněno 16.04.13 19:56:

Vyrovnat se s rozchodem není nikdy jednoduché. Ale uvědomte si, že Vy nejste zodpovědná za jeho život, za jeho úspěchy, či neúspěchy...Je svéprávný, nedělejte si výčitky a nedávejte si za vinu to, co se mu v životě nepovede. City se nedají vynutit a on on si musí v životě umět poradit sám a spoléhat se sám na sebe. Na své vědomosti, na své schopnosti atd. Nejste první ani poslední pár, který ukončil nefungující vztah. Nemá smysl si to vyčítat a cítit se provinile...

Datum: 16.04.13 15:53

Ano snažím se od něho držet odstup, ale bojím se toho jak se s tím bude vyrovnávat. Pořád nad tím musím přemyšlet a bolí mě to více než jsem očekávala. Nejen, že si budu vyčítat, že jsem mu vzala štěstí , ale jjelikož školou procházel z velké části díky mně a jestli teď neudělá tu maturitu budu vinu brát na sebe :( Je to hodně těžké :(

Datum: 17.04.13 14:19

Přečetla jsem si odpovědi - taky bych radila - citlivě se rozejít, když to neklape! - ale dnes (kdy je všechno možné) - nemůžete vědět, jestli tomu klukovi náhodou "nepřeskočí" - a nevíte, co se může stát!

Možná jsem hloupá (a až moc věřím televizi, jak říkají moje děti) - ale já bych se zašla raději poradit k psychologovi, nebo psychiatrovi - měli by to být odborníci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.