Paragon a záruka?

Od: Datum: 15.04.13 20:10 odpovědí: 3 změna: 15.04.13 22:55

Zdravím, koupil jsem si mobil z internetového obchodu.

Jediný doklad co k němu mám je PARAGON na kterém je uvedené zboží, cena a datum nákupu (7.5.2012). Na PARAGONU je také razítko s: Účtováno, zvláštní režim, paragraf 90, zákona č. 235/2004 sb.

Mám nějakou záruku když mám jen toto? Jestli ano, mám standartní 2 roky?

Mobil chci prodat a nechci klamat případného kupujícího.

Děkuji za názory Matouš :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.04.13 20:22

Paragon je plnohodnotný doklad k záruce. Zákon č. 235/2004 je o DPH což nemá se zárukou nic společného.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: laybor*
Datum: 15.04.13 20:25

Stačí paragon -

Reklamace je uplatnění práva z odpovědnosti za vady. Často se stává, že obchodníci odmítnou převzít reklamované zboží jen proto, že kupující nepředložil záruční list. Tato praktika ovšem nemá oporu v právním řádu. Žádný z předpisů nestanoví, že kupující záruční list předložit musí. Prodávající je však oprávněn požadovat od kupujícího, aby mu prokázal uzavření smlouvy o koupi daného zboží.

Vydaný záruční list může posloužit k tomuto účelu, ale jak již bylo řečeno, není to jediný způsob prokázání koupě. Záruční list může být bezpochyby nahrazen i jiným dokladem o koupi jako je paragon či dodací list. Platná je ovšem i výpověď svědka, který byl přítomen prodeji. Obecně platí, že za důkaz mohou sloužit všechny prostředky, jimiž lze zjistit stav věci.1 Prodejce tedy není zásadně oprávněn odmítnout reklamaci z důvodu nepředložení záručního listu.

Co se týče vydávání záručního listu, pokud není stanoveno jinak, prodejce není povinen záruční list vystavit. Prodávající se povinen záruční list vystavit v případech, kdy je o to požádán, a kdy poskytuje delší záruku než je stanovená zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.04.13 22:55

Záruka je bez ohledu na paragon, jen jak tu koupi pak prokázat při reklamaci. Záruční list se vydá na požádání! OZ. Ten hovoří při uplatnění záruky o kupujícím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.