Za 6 měsíců mi bude 18 chci odejit od matky

Od: Datum: 15.04.13 17:04 odpovědí: 6 změna: 16.04.13 12:07

Dobrý den, je mi momentálně 17 let v říjnu mi bude 18 let, s matkou už nechci bydlet. Je na mě nepříjemná, nadává mi skrz mého staršího přítele a terorizuje mě všelijakými větami. Jsem z toho psychycky nadně mám stresy, matka chodí k psycholožce, otce nemám zemřel mi, a v rodině mám 2 starší bráchy ale ty by mě k sobě nevzali, akorát mám dědu matky otec a chtěla bych k němu, jednou když jsem odešla z domova protože sem se bála jít domů, matka řekla že na mě zavolá policii že jsem utekla, přítel ale říká že když už za 6 měsícu mi bude 18 mohla bych jít bydlet k dědovi. Už jednou mi udělala to že mi zakázala ven, sebrala telefon, a přítele zakázala, v tu dobu jsem neměla vůbec chut na jídlo. Moc vás prosím o radu nic neví jak to beží abych mohla od matky ale zaručeně vim že když bych chtěla utéct tak mi matka ublíží, mám z toho strach, děkuji.

doplněno 16.04.13 19:20:

Matka má nervy, nejí jen pije vodu. Prakticky nedělá nic, přítel mi pomáhá, ale nemá bydlení bydlí u matky také, má matka na mě křičí a vyhrožuje mi mám někdy i strach jít domu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.13 17:28
avatar

Dobrý den. Dokud nejste zletilá, máte svého zákonného zástupce. Bez jejího souhlasu, nepodnikejte nic, abyste si nezadělala na ještě větší problémy. Pokud chcete odejít bydlet jinam, nezbude Vám, než si o tom s matkou promluvit a domluvit se na tom s ní. Pokud se nedomluvíte, budete muset vydržet, dokud nebudete zletilá. Útěkem nic nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarcula*
Datum: 15.04.13 17:29

Počkej do 18 narozenin to už jsi plnoletá a matka nic nezmůže.Pokud je ti u dědy líp tak běž,ale ještě chvilku vydrž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniella*
Datum: 15.04.13 17:44

Na co se vlastně ptáš? Sama víš, že do osmnácti, pokud nebude souhlasit s tvým odchodem, musíš u ní zůstat. Ale jestli to nejhorší, co ti kdy udělala, je, že ti vzala telefon a zakázala jít ven, tak snad to nebude taková hrůza. Pokud je tvůj přítel nějak hodně starší, tak se moc nediv, málokteří rodiče by měli radost. Já bych si asi také říkala, jestli si mou dceru nevyhlídl nějaký dědeček.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klara36*
Datum: 16.04.13 09:55

V osmnáscti se můžeš odstěhovat kam chceš... Jen by sis měla promyslet, kde budeš brát peníze, tedy jak se budeš živit. Proč se nenastěhuješ rovnou k příteli?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 11:43
avatar

U dědečka Ti možná bude skutečně líp, ale z čeho budeš žít? Nemůžeš čekat, že Ti bude hradit Tvé potřeby ze svého důchodu. Měla bys tedy nejprve dokončit své vzdělání /vyučit se, vystudovat/, najít si práci a pak u dědečka třeba bydlet, pokud by o to stál. Mohla bys mu pomoci s pracemi, které už sám asi moc nezmůže /nákup, praní, vaření, úklid.../

Napadlo mě také sehnat si bydlení společně s přítelem, jestli to spolu opravdu myslíte vážně. Ale i v tomto případě bys potřebovala mít práci a tudíž přísun peněz.

Takže ber nejprve zřetel na vzdělání, poté na práci a nakonec, kam půjdeš.

On bez výdělku je i sebemilejší člověk časem přítěží. Na týden, na 14 dní pobýt, to ano. Ale na stálo, to nastane problém. Nezlob se, ale je tomu skutečně tak. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 16.04.13 12:07

Ty hele a proč nejdeš bydlet do bytu tvého přítele, on by tě rád živil, proč mu nedáš šanci?!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.