Červený flek na těle

Od: Datum: 15.04.13 09:57 odpovědí: 4 změna: 15.04.13 21:07

Dobrý den, nějakou dobu ( něco přes rok a půl) mám na zádech asi 3cm velký červený flek. Mám ještě 2 menší v podpaží a pod prsem. Je mi 19 let. Doktorka se na to jednou při preventivní prohlídce dívala a říkala že to nic není. Ale mě by zajímalo co to je a proč to tam je? *nevi*Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 15.04.13 10:11

Nejlepší je neptat se laiků, ale lékaře (lékařky) speciality - dermatologa (kožní). Děláte dobře, že se zajímáte o své zdraví a bezplatná lékařská péče je u nás zaručená ústavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 10:22
avatar

Jak je na fotce ten menší hnědavý flíček tak manžel pod oběma pažema v ochlupení má již roky stejné, vyšiloval, že je to rakovina a nechal si dělat všemožné testy-negativní, vymazal x mastiček co stály docela dost peněz a efekt je, že ty fleky tam má stále ale už z toho nevyšiluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 19:45
avatar

To červené místečko může být krevní vlásečnice, která je vidět pod tenší kůží. Když si to stisknete a pustíte, je to bledé a vzápětí se červeň vrátí? Pak jsou to cévky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 21:07
avatar

Ty růžové flíčky nejsou asi až tak nebezpečné. Též se přikláním, že to prosvítají malé vlásečnice. Mám takové též.

Nechte si ale zkontrolovat to hnědé znaménko. Doporučuji si s ním zajít na dermatologii, a případně si ho nechte odstranit. Je na nebezpečném místě. Skoro celý rok ho máte schovaný a chráněný pod oděvem. Pokud chodíte v létě k vodě, nebo jedete na dovolenou k moři, vystavíte znaménko silnému záření, na které nebylo zvyklé a může se z něj stát časovaná bomba. Záda jsou nejslabší místo na těle, kde je kůže velmi citlivá. Pokud nechcete jít přímo na kožní, vezměte lupu a požádejte o kontrolu znaménka někoho doma. Pravidelně si jej kontrolujte. Návod je na internetu, čeho si máte všímat, například stránky www.takosmetika.cz/414-piha-nebo-rakovina má velmi dobré stránky s fotografiemi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.