Žaloba za kontrolu čoi

Od: Datum: 15.04.13 09:45 odpovědí: 5 změna: 15.04.13 15:07

zdravim,

nakupoval jsem na jednom eshopu a došlo k nesrovnalostem, provozovatel byl arogantní a neměl chuť nic řešit. Obrátil jsem se proto na čoi a ta provedla kontrolu. Ta byla ukončena udělením pokuty. Obchodník mě niní chce žalovat za to, že jsem poškodil jeho dobré jméno a chce po mě náhradu škody. Má šanci uspět? Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.13 09:56

Jako vtip to není špatný. Pokud bych měl ty vyhrůžky písemně, tak bych je rozvěsil na netu, aby měl k žalobě víc důvodů.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 15.04.13 09:57

..."ČOI obchodníka ´zkontrolovala´ a udělila mu pokutu."... - to je celé? - pokud jsi toho obchodníka mezitím někde ´veřejně nepomlouval´, nemá dotyčný proč se soudit a jen kalí vodu - v klidu vyčkávej (však on mu jeho advokát situaci vysvětlí). A kdyby ti nějak vyhrožoval, zdokumentuj si to a podej trestní oznámení.

doplněno 15.04.13 15:15:

Jasně, "že se jenom snaží strašit" - aby u případného soudu uspěl, musel by prokázat nějaké reálné poškození (renomé) firmy, jinak prohraje, což je drahé - takže se soudit ani nezačne.

Naopak - s tím přípisem ´v ruce´ mu případně ´zavařit´ můžeš...

;)

Ohodnoceno: 4x

Od: maxtor
Datum: 15.04.13 14:53

ne nikde jsem nic nepsal ... nezvěřejňoval, nepublikoval. Napsal mi, že jsem poškodil jeho firmu a že mě chce žalovat ( plus kupu urážek k tomu). takže myslíte, že se jenom snaží strašit?

Datum: 15.04.13 15:07

Nedělejte nic. Když chce někdo podat žalobu, bude muset prokázat, že je důvodná...Obrátit se ČOI může kdokoliv, je to jeho právo. To, že byla vykonána kontrola a udělena pokuta, není již Vaše věc. Zde si dobré jméno provozovatel poškozuje sám...Jak říkám _ nedělejte nic, buďte v klidu a jen si schovávejte písemnou dokumentaci (pro jistotu).

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 15.04.13 10:48

To je bezva precedens pro jakékoliv pachatele..., ale nevíme, jaký je jeho pravý důvod.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.