Zamilovaná do příbuzného?

Od: Datum: 14.04.13 19:23 odpovědí: 9 změna: 15.04.13 18:30

Hrozně se mi líbí můj příbuzný. Problém je v tom, že žije v Německu (650 km daleko) a je o dva a půl roku mladší než já. Rozhodla jsem se už dávno, že mu to nikdy neřeknu, protože za prvé nemám šanci a za druhé nechci dělat problémy v rodině. Takže sbalit ho rozhodně nechci. Ale asi už něco trochu vytušil. Nedávno jsem se ho na fb ptala jaká má sluchátka a další den jsem mu psala znovu, protože moje sestra potřebovala něco vzkázat. On si mě ten druhý den dal offline (chápu ho, muselo to vypadat že ho otravuju když to byly dva dny po sobě). Já ho ale rozhodně nechci otravovat a balit už vůbec ne. Chci jen, aby se náš vztah mohl vrátit do původních kolejí, protože se bojím toho, až se zase uvidíme. Nechci, aby mě neměl rád. Už jsem se ptala různých lidí, a všichni pořád říkají že bych si o tom s ním měla promluvit, jenže já nechci nic hrotit a navíc by pak pochopil, že ho sleduju a že mi na něm nějak extrémně moc záleží. Poraďte prosím jak to vyřešit, je to pro mě hrozně těžké :P Děkuju moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: smanek*
Datum: 14.04.13 19:43

Jaký máte příbuzenecký vztah? Je zadaný?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 14.04.13 20:25

Není zadaný. S tím vztahem je to těžší, je hodně vzdálený. Něco jako strejda přes koleno možná...

Datum: 14.04.13 20:35
avatar

Pokud nemá o rozhovor atd. zájem, pak se nevnucujte. Mohl by to brát jako obtěžování, nemuselo by mu to být příjemné. Drží si od Vás odstup, tak to respektujte a nejděte si vhodnějšího partnera...

doplněno 15.04.13 17:43:

Ano..Vy chcete, aby se k Vám choval jinak...Ale on s Vámi evidentně nechce komunikovat ani jako s příbuznou, ani jako s kamarádkou...Není to neslušné, každý svéprávný člověk má právo komunikovat (či nekomunikovat) s kýmkoliv dle svého uvážení. Mně přijde naopak neslušné, vynucovat si něčí pozornost za každou cenu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 15.04.13 16:23

musím zopakovat že s ním nechci chodit, jen chci aby se ke mě choval jako k příbuzné nebo kamarádce, protože mi to jak se chová připadá neslušné.

Datum: 15.04.13 01:52
avatar

On by pak nepochopil, že ho sledujete, on už to pochopil. Proto "si Vás dal off".

Ale vážně: Tím, že s Vámi nechtěl na FB komunikovat, Vám dává najevo, že o další komunikaci nestojí. Měla byste se podle toho zařídit.

doplněno 15.04.13 17:41:

Na jeho chování nic neslušného nevidím. (Myslím, že je běžné nekomunikovat s lidmi, s kterými člověk komunikovat nechce.)

Za slušné však považuji respektovat přání druhého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 15.04.13 16:14

Já vím že nechce komunikovat. Ale já s ním nechci chodit a chci aby se ke mě choval jako k pravé příbuzné - tak, jak se to na rodinu sluší. Je od něj ošklivé, když odmítá komunikovat se svou příbuznou. A jestli se tak bude chovat i naživo, tak nevím jak se mám před ním chovat. Je mi navíc trapně že náš vztah pozorují i dospělí co jsou kolem, chápete...

Od: daniella*
Datum: 15.04.13 17:55

Jak má člověk komunikovat s rodinou - jak se sluší? Já mám pár dost odporných příbuzných a jsem ráda, když o nich neslyším, tak by mě to docela zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 18:17
avatar

...Já vím že nechce komunikovat...

Když už jste teda pochopila, že nechce komunikovat, tak s ním také nekomunikujte. Zkrátka ho vypusťte z hlavy. Je to pro vás tak nepochopitelné? Jasně vycítil, že s ním chcete chodit, né že né.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 18:30
avatar

Se svými sestřenicemi a bratranci jsem sice v kontaktu třeba přes FB, ale nepíšeme si. Nevoláme si, nepíšeme sms, když se potkáme ve městě, prohodíme pár zdvořilostních frází (až na jednoho bratrance, se kterým si fakt rozumíme). Prostě není o čem mluvit... ale když něco potřebujeme, zkontaktujeme se.

Takže kde je ona hranice slušnosti? Určitě ne tam, že si tě dal off...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.