Urazove nebo zivotni pojisteni

Od: Datum: 14.04.13 14:48 odpovědí: 1 změna: 14.04.13 17:14

Dobry den,

chci synovi student VS zalozit pojisteni nevyznam se v tom zivotni nebo urazove?Proste takove,kdyby nahodou neco ho nekde potrefilo *nevi*/zlomena noha atd./Ale ne drahy proste za par stovek mesicne.Mate nejake zkusenosti?Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 14.04.13 17:14

Srovnání on- line


Úrazové pojištění

Úraz může potkat kohokoli z nás. Ať už v práci, doma nebo na dovolené. Může Vás vyřadit z práce na dlouhou dobu nebo mít dokonce trvalé následky. Díky úrazu se můžete dostat do tížívé finanční situace, kdy nebude schopni splácet Vaše pravidelné účty a splátky. Proto je dobré zvážit, zda není výhodné uzavřít úrazové pojištění, které nabízejí všechny pojišťovny jako standardní službu. Úrazové pojištění lze sjednat pro různá rizika i na různou výši pojistného. Výše pojistného se odvíjí také od rizikovosti pojištěnce. Mezi nejvíce riziková povolání patří hasiči, řidiči kamionu, lesníci, posádka letadla apod. Tyto osoby mají pojistné nejvyšší.

Před uzavřením pojistky bude pojišťovnu také zajímat Váš zdravotní stav. Vyplníte zdravotní dotazník, kde se pojišťovna mimo jiné ptá na závažné choroby.
Záleží pouze na Vás, v jakém rozsahu pojištění uzavřete.

Pojistit se můžete proti:  • smrti úrazem


  • trvalé následky úrazu


  • denní odškodné za dobu léčení úrazu


  • denní odškodné za dobu pobytu v nemocnici v důsledku úrazu


  • tělesné poškození po úrazuŽivotní pojištění

Životní pojištění slouží k zajištění Vaší rodiny v nenádálých životních situacích. Kromě ochrany Vaší rodiny můžete nakonec vložené finanční prostředky dobře zhodnotit. I proto je volba životního pojištění důležitá a neměla by se uspěchat.

Hlavním cílem pojištění je zabezpečit blízké (děti, manželku) v případě smrti a to hlavně v situacích, kdy je Vás rodina finančně závislá a platíte splátky jako např. hypotéku či leasing. Smlouva neplatí pouze pro případ smrti, je vyplácena i pro případ dožití. Pojišťovna Vám pak vyplácí finanční prostředky, protože uplynula sjednaná doba dohodnutá ve smlouvě.

Při uzavírání životního pojištění je důležité pojistit se na dostatečně vysokou částku a minimálně do 60 let věku. Je také dobré uzavřít pojištění už v mladém věku, budete pak platit menší pojistné.

V současnosti je možné využít několik druhů životních pojištění:  • rizikové _ pojištění pouze pro případ smrti na určitou částku, neobsahuje spořící část


  • kapitálové _ pro případ smrti, pro dožití, i jako zhodnocení prostředků


  • investiční _ ochrana i zajímavé zhodnocení prostředků


  • důchodové _ formy kapitálového pojištění, zaměřuje se na zvýšení kvality života seniorů

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.