1xLéky na depresi a alkohol

Od: Datum: 13.04.13 22:16 odpovědí: 6 změna: 15.04.13 12:37

Trpím depresi jíž dřív jsem bral nějaké léky myslím že mi i pomohly ale přestal jsem je brát bylo mi dobře ale po několika letech postupně zjištuji že jsem udělál chybu že jsem léčbu ukončil předčasně nebo mám pocit že už zachazím do extremu myšlenky na smrt,špatná nálada hned ráno po probuzení neustále vyčitky že jsem k ničemu, zkazím každemu náladu naštěstí mám osobu které jsem to řekl chápemě pro svůj život chci udělat vše abych nezkončil někde špatně bohužel nevím jak prostě třeba vyloučit alkohol ze svého života na minimum nebo uplně nebo léky na depresi + alkohol ja bych řekl je smrtelná kombinace alkohol nepiju každý den jen třeba 1x do týdne nebo 1 za měsíc ale do mrtva a to je opravdu špatné.máte někoho kdo má stímto zkušenost? rozhodl jsem se že podstoupím opět léčbu omlouvám se za chybi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 23:12
avatar

Alkohol deprese zhoršuje, ve Vašem případě bych viděla jako rozumnou úplnou abstinenci.

Na nic nečekejte, léčbu nastupte okamžitě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pl4toon*
Datum: 14.04.13 00:49

Doporučím psychoanalytika. Není třeba se toho bát, prostě si tam pokecáte, on si udělá obrázek o vašem duševním stavu a pak doporučí, co dál. Já se potýkám už od malička se sofiofóbií. Taky jsem to řešil alkoholem a volně dostupnýmy léky. Teprve před pár lety jsem našel odvahu k němu zajít. A teď se kopu do zadku za to, že jsem to neudělal dřív. Mohl jsem spoustu let svého života prožít líp, v lepším duševním stavu. Nedělejte stejnou chybu jako já. Neváhejte!

doplněno 15.04.13 12:42:

korekce:

*sociofóbií

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.04.13 08:21

nejhorší je na tom to že mě vemou až 4. června :(

doplněno 15.04.13 08:22:

je něco volného dostupného na klid? asi né

Od: wamp®
Datum: 15.04.13 08:36
avatar

Z čajů je to Třezalka tečkovaná,a z dalších rad je nejlepší zaměstnávat se,a to permanentně,aby člověk nemyslel na to,že mu je zle,psychika je potvora,ale dá se v lehčích případech zvládnout,tzv.překonat sám sebe,ale musíš bojovat,a dávat té nemoci jakoby vale,musíš se vzepřít,tak to je*bum*Nejlepší pro Tebe bude asi cvičení,ať už jakékoliv,ovšem já bych doporučila jógu, a aerobní cvičení,to pomáhá bez diskuzí.Nebo si vezmi kolo-je úžasné,či běh,jezdi na kolečkových bruslích,nebo si jdi zahrát basket!Každá pohybová aktivita je nejlepším lékem pro duši(nejen pro tělo).

Vypotíš z těla stres,stoupne ti adrenalin,a do mozku se jakoby dostává serotonin,tzv.hormon štěstí!

Na psychiatrických odděleních se praktikují duševní činnosti a cvičení...Pokud to nezvládneš sám,tak tam ti pomohou na 100%.a neboj,není to "blázinec,"je to normální oddělení v nemocničních areálech.Hodně štěstí přeji:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pl4toon*
Datum: 15.04.13 12:37

Já bral a stále beru výtažky z Třezalky. Prodává se nejen jako čaj, ale i kapsle. Ale u Třezalky je to ošemetné, kýžený účinek má až cca po třech týdnech pravidelného užívání. Do té doby má jakýsi zklidňující učinek, ale není dobré od toho očekávat zázraky, účinek se musí podpořit duševním cvičením. Když jsem cítil duševní krizi, odešel jsem někam ven, prošel jsem se, snažil jsem se na nic nemyslet. Důležité je nepřipouštět si ty depresivní myšlenky, ony totiž nejsou to co se zdají, jsou jen výsledkem nesprávné chemické rovnováhy v mozku, vůbec neodpovídají realitě. Člověk je jakoby rozpolcený, nevěří sám sobě, jen se chová tak, jak myslí že by se měl chovat a ne tak jak cítí. Je to nepříjemné a depresivní, ale když se tomu vzepřete jak píše wamp, tak se to dá na čas ovládnout i bez léků. Když není síla se vzepřít, tak mi pomáhalo se snažit na nic nemyslet, jen jsem pozoroval myšlenky jako divák, vůbec jsem je nereflektoval citem, jen jsem je pozoroval. Při tom jsem si vždycky uvědomoval absurditu těch depresivních myšlenek, je to jako kdybych pozoroval někoho jiného. Chvilku to trvá než se to člověk naučí, ale je to výborná věc. A ten pohyb je opravdu dobrý, já dělám dlouhé procházky a jezdím na kole. Opravdu to pomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 14.04.13 10:30
avatar
A mohl by jste nám prosím laskavě sdělit,jaké léky berete,a jakou diagnózu přesně máte?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.