Co s penězi?

Od: Datum: 13.04.13 20:42 odpovědí: 12 změna: 25.05.13 11:25

Zdravím Vás :),

nevíte co udělat rozumnýho a normálního s 3-4 000 Kč na měsíc? Protože tohle je kapesný, který budu dostávat a vůbec nevím co s tím budu dělat. Na zábavy moc nechodím, hadry si kupuju až když potřebuju, kdybych do jídla tolik peněz, tak bych do slova prasknul a povalečům ty prachy dávat nechci...Mám si spořit nebo schovávat až budu něco chtít? A co byste s tím dělali vy? :)

Díky za dotaz,

Fana (17yrs)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 20:45

Určitě si spoř, ať už doma, nebo třeba v bance. Za nějakou dobu budeš mít našetřeno třeba na auto, základ na byt apod:)

Ohodnoceno: 0x

Od: fiik®
Datum: 13.04.13 20:47

Já být Vámi tak si je dávám do pokladničky a šetřím a setřím a když bude potřeba něco koupit tak budou vždy peníze. Vím že děti chtějí pořád nový mobil, notebook atd... tak s takovou máte za 4 měsíce nový mobil třeba ;)

Od: laybor*
Datum: 13.04.13 20:49

Od: vlasatec*
Datum: 13.04.13 21:26
Šetři si na řidičák a na auto. V budoucnu taky potřebuješ bydlet...

Od: pt®
Datum: 13.04.13 21:34

To je rozumná otázka. Určitě je dobré nějaké peníze šetřit, obzvláště pokud jste jinak od rodičů zajištěný. Můžete si občas udělat radost a koupit si něco na oblečení, něco dobrého na zub a ostatní šetřit. Určitě se časem peníze budou hodit na něco rozumného, třeba na řidičák, nebo na dárky pro rodiče k Vánocům, narozeninám a tak. Časem se uvidí, co budete potřebovat a co by Vám udělalo radost. - pt

Od: buss®
Datum: 13.04.13 21:49

Najít produkt s dobrým úrokem, stavební spoření, penzijní, podílový fond, investiční životní pojištění, do akcií.

doplněno 13.04.13 21:52:

to fiik a co inflace, jak to v polštáři zhodnotí?

Datum: 13.04.13 22:00

Spoustu dobrých rad už jste dostal...

Jen doplním... u stavebního spoření hrozí do budoucna změna v tom, že pokud jej nepoužijete na výstavbu či rekonstrukci, budete muset vrátit státní podporu, takže tuhle možnost bych zvažoval jen v případě zvažované investice do bydlení.

S pravidelným měsíčním příjmem pro Vás bude možná lepší nějaký spořící účet. Úroky teď sice šly dolů, ale pořád je lepší nějakých 1.8 % p.a. než nic. Mrkněte například na nabídku AirBank, ZUNO, ING, apod.

Pokud přesto nevíte co s tím, můžete je poslat mně... já už se s tím nějak vypořádám... *smich*

A co se týká další otázky... Já bych s tím nejdřív umořil dluh a potom bych to dával na spořící účet.

Od: ddasa*
Datum: 13.04.13 22:01

Tadle otazka je asi vtip ne? *smich*

Datum: 13.04.13 22:45

17 let? Udělat co nejrychleji řidičák na motorku, koupit nějakou slušnou motorku a hned bude léto příjemnější :) Na spoření je v 17 času dost. Ty peníze by mohly na benzín akorát stačit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.04.13 23:09

Já si nemohu pomoct, ale souhlasím s touhle odpovědí. Ty problémy, co do bytu, za co koupit lednici, pračku, plíny, zaplatit nájem... toho si užijete dost a dost celý život. Mládí je potřeba si užít. Uteče jako voda.

Od: wule
Datum: 25.05.13 10:40

Proč spořit? na co, banky vám to stejně rozkradou, a jak už bylo řečeno, na to máte ještě času dost... Na vašem místě bych se zaměřila na nějaké koníčky, nebo zájmy. Mohl byste si zapatit kurzy cizích jazyků- nikdy nevíte, kdy se budou hodit. A jak jsem usoudila z vašeho kapesného, musí být vaši rodiče poměrně bohatí, proto se nebojte, že si nenaspoříte na byt. Jsou to vaši rodiče...No a pokud máte dobrý vzth ke zvířatům, mohl byste zkusit darovat nějaké peníze do psích útulků, nebo koupit pár sáčků granulí, nebo masa a dalšího krmiva. Kdybyste to zanesl osobně, uviděl byste, jak jsou pejsci v útulcích vděční za každou granuli. Hlavně nemyslete jen na sebe, nechovejte se jako razmazlený a snažte se pomoct, když na to máte finance. Uvidíte, že budete potom mnohem šťastnější.

Od: pekarekmilos
Datum: 25.05.13 11:25

také tě zdravím,

jednoduchá rada: Určitě si spoř, čím více, tím lépe. Čím dříve začneš, tím to bude lepší. Zkus se porozhlédnout po nějakém spoření, kde se ti peníze alespoň trochu zhodnotí. Neboj se poradit i s rodiči, jistě tvůj úmysl zhodnotí. Stavební spoření můžeš také využít, ale jak zde už bylo zmíněno, časem to opravdu asi bude určeno jenom na bydlení. Minimální roční vklad je 20 tisíc korun, abys dostal státní podporu 2000 ročně.

Kapesné máš možná na české poměry větší, ale pokud tvoji rodiče pracují v Německu, Rakousku, tak je to pochopitelné(soudím podle tvé přezdívky). Jsou tu názory, že si spořit nemáš, a máš spíše peníze užít - no, já ti nevím. Pokud tě motorka ani auto neláká, tak se do toho nenuť. Třeba ti řidičák dají rodiče sami k vánocům nebo k 18 tinám. Navíc pohonné hmoty nejsou nejlevnější,(i když možná v Německu nebo Rakousku ano) a jde taky o to, kam bys vlastně měl jezdit. Aby ses jen tak projížděl po městě, to není to pravé ořechové.

Já si myslím, že když si právě naspoříš, tak si pak můžeš užívat v každém věku, nejenom teď v mládí, vlastně kdykoli. A později budeš mít naspořenou pěknou částku, a nebudeš muset, když si budeš muset něco koupit, řešit to různými půjčkami, kde platíš nekřesťanské úroky a zbytečně.

Možná si teď jako rodina žijete dobře, ale rodiče můžou přijít o práci, ty nemusíš hned nějakou práci najít a peníze se budou hodit hned.

Investice do vzdělání je jistě dobrá, ale jazyky máš jistě na své škole, možná kdyby si chtěl na nějakou stáž do zahraničí.

Pokud ti opravdu udělá radost peníze darovat na dobrou věc, tak jistě můžeš, ale na druhou stranu máš život před sebou, jistého zatím nemáš asi nic, takže bych prozatím nikomu nic nedaroval. A jak sám píšeš, povalečům je určitě nedávej, uvědom si, že i když ty ty peníze máš zadarmo, rodiče je museli vydělat a za vším tedy stojí lidská práce.

A v neposlední době můžeš udělat svým přístupem k penězům dobrý dojem na svou případnou slečnu. Ovšem dej pozor na tom, aby to nebyla zlatokopka, ale jinak slečna jistě ocení, že za ni zaplatíš kino, oběd a podobně, koupíš nějaký dárek. V neposlední řadě se peníze mohou hodit na bydlení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.