Učitelka tělocviku vs posuzování vzhledu

Od: Datum: 13.04.13 17:46 odpovědí: 8 změna: 15.04.13 15:14

Ahoj, máme takový problém. Na tělák máme učitelku, která je ke všem nepříjemná a někdy je to až na hranici. Když jsme minule s kámoškou také nabídli pomoc, tak přikývla a k paní pronesla : "vy možná budete potřebovat někoho korpuletního" Když jsem zjistila, co výraz znamená, dost mě to urazilo. Mimochodem nejsme jediné komu to dává najevo, klidně i jiným, normálním žákům řekne, že jsou tlustí a kamarádce minule, že je otylá. Myslím, že když mám 175 cm a vážím 45kg nejsem korpuletní (hraju tenis, nýbrž mám "vysportované" předloktí, ale jinší problém třeba břicho nemám, (mám břišáky), tak jsem chtěla poradit. Učitelka je dost vychrtlá a při různých cvicích si právě ráda přisadí (máš velké ruce, to by jsi měla zvládnout) a na vysvědčení všem, krom některých oblíbenců rozdává 2.
Na 1. stupni k nám chodila jedna holka, která byla opravdu při těle a ta měla vždy 1, protože to byla dcera její kamarádky, učitelky, přestože neudělala ani obyčejný kotoul. Většině nám znechutila tělocvik a já odmítám cviky udělat. Připadám si sice někdy "tlustá" jako většina holek, ale předhazovat nám to nemusí. Co byste dělali vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 13.04.13 17:57

Sepište jako třída stížnost a předejte ji řediteli - pokud by jste se nedočkali adekvátní odezvy obratte se klidně na školní inspekci-

http://www.csicr.cz/ , případně na zřizovatele .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 17:58
avatar

Tak, jak to popisuješ, mi z toho vyplývá jediné: Nabídli jste pomoc a poznámka učitelky znamenala, že jste možná na danou pomoc slabé a že paní bude potřebovat někoho silnějšího. Co se týká poznámek a hodnocení obecně, pokud přesahují rámec slušnosti a vkusu, měli by to řešit rodiče s vedením školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 321
Datum: 13.04.13 18:05

Hlásili jsme se mi a ještě jedny holky. A ona řekla, že vy budete asi potřebovat někoho korpuletního a poslala tam nás! Je to jediná učitelka na tělák a ředitel se svým sborem pevně drží. Už jsem i zhubla, ale ty kecy mě deptají dál.

Od: moula*
Datum: 13.04.13 17:59

Cvičíš pro sebe, tak cvič pořádně a na keci a známku z těláku se vyflajzni!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 18:43

175cm / 45kg? To rozhodně není korpulentní postava. Ba právě naopak, tohle už hraničí s anorexií. Rozhodně nic hezkého. Zkuste raději trošku přibrat a učitelku tělocviku směle ignorujte. Ji by mělo potrestat už jen, že to nedotáhla ve své kariéře dál, než na hloupou učitelku tělocviku, a vám může být jedno, jaké máte známky z tak bezvýznamného předmětu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 321
Datum: 13.04.13 18:45

Anorexii nemám ;) Ale všem děkuji moc za odpovědi, povzbudilo mě to. Domluvili jsme se, že drobnosti budeme ignorovat a jestli ještě někomu bude dělat tohle, tak jí ten poslední rok osladíme jako druhá třída :))

Datum: 13.04.13 18:55
avatar

175 cm a 45kg, to už bych řekl je na hranici podvýživy. Ale k učitelce. Kdo uráží podobnými poznámkami lidi v okolí, kteří jí to ani nemůžou stejným způsobem vrátit, ten je vždy zakomplexovaný chudák. Vyrovnaná osobnost by se tímto způsobem nikdy nechovala. Vzhledem k jejímu chování si ale říkám, jestli ta učitelka je skutečně studovaná, nebo si titul jen koupila - takových případů se teď vyrojilo plno. I kdyby měla jen pedagogické minimum, věděla by, že takové chování k žákům je zcela nepřípustné.

Takže skutečně jediná možnost je začít toto řešit jak je napsáno v jiných příspěvcích - prvně stížností na vedení školy (pro hrubé urážky a neslušné poznámky, klidně se poradit s rodiči - někdo z nich určitě bude právník nebo aspoň úředník) a když se to nezlepší, tak jít výš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 15.04.13 15:14

Na tvém místě bych jí odpověděl "Víte vůbec co znamená slovo korpulentiní?" a pro sebe bych si žekl že je pitomá a nevšímal bych si toho.

Ale učitelka by si tohle neměla dovolit - u labilnější holky klidně může spustit pocit že tlustá (přestože není) je a může to skončit klidně i anorexií, proto je na místě i řešení přes rodiče a ředitele školy.

PS "vy možná budete potřebovat někoho korpuletního" mohlo být myšleno i jako ironie - 175/45 je hodně vychrtlé...

PPS: Zapracuj na gramatice, chyb v textu máš hodně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.