Občansko právní soud a trestně právní soud

Od: Datum: 01.09.13 18:22 odpovědí: 4 změna: 01.09.13 19:34

Byli jsme podvedení stav,firmou(ekonomické stavby) a bojujeme na dvou frontách.Občansko právní cestou zatím prohráváme-odvolali jsme se,a přes trestní oznámení přes krajské zastupitelství.Mam dotaz,mohu v případě prohry u občanského soudu,u trestně právniho soudu uplaťnovat škodu za neuspěšný občansko právní soud?Mam na mysli,pokud dotyčný jednatel stav.firmy bude uznán viným,mohu po něm uplaťnovat i vzniklou finanční škodu,za právniky,posudky,a soudni poplatky z občansko právniho soudu,kdy by tento soud prohrál?.Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 19:04

Jasně,že tyhle věci řeší občanskoprávní soud.Ale chce si předem vše ověřit.Já jednou zažaloval "Závodní výbor ROH" ,zaplatil 5000,- za soudní poplatky a soud rozhodl,že závodní výbor nemá právní subjektivitu a že jsem měl žalovat "základní organizaci"! Těch 5000 jsem pochopitelně prošvih.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.13 19:10

Uplatňovat či nárokovat můžete u soudu co je libo. Záleží však na soudu samém, co uzná a co zamítne. Vždy je třeba vycházet z konkrétních podkladů.

Datum: 01.09.13 19:14

Já to samozřejmě nevím, ale mám takový pocit, že případná prohra v občanskoprávním soudu by šla na triko toho soudu a žalovaná firma by v tomto ohledu byla z obliga. Myslím si, že jediný, koho byste eventuálně mohl žalovat, by byl soud (nebo soudce? viz též odpověď jmhad), který takovýto rozsudek vynesl.

Od: buss®
Datum: 01.09.13 19:34

Řekl bych, že jste měli jednat opačně, trestní může odkázat na OPŘ. Tam lze uplatňovat škodu, i když nejde o tr. čin. Na co jste měli právníka, i když...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.