Daňové přiznání - prokázání nákladů

Od: Datum: 13.04.13 12:31 odpovědí: 7 změna: 14.04.13 13:25

Jsem starobní důchodce a pracuji na základě ndohody o pracovní činnosti. Za rok 2013 nám Kalousek sebral daňové zvýhodnění cca 24 000 Kč a tak pokud se nepovede tento diskriminační akt u Ústavního soudu zrušit, tak hodlám u daňového přiznání podaného v roce 2014 prokazovat náklady vzniklé v souvislosti s touto pracovní činností. Chtěl bych jako náklady uvést nákup pohonných hmot pro osobní automobil, který používám v rámci této činnosti.

Otázka zní, zda jako doklad k daňovému přiznání postačí archy A4, na kterých budou nalepeny daňové doklady, které jsem obdržel při nákupu pohonných hmot (nafty) v roce 2013?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 12:39

Alois. Ano, paragony nalepíte na archy . Na jeden benzin, na další třeba drobné nákupy atd. Vždy podle data. Ale u toho auta pozor, budete muset zaplatit silniční daň! Do nákladů se dají dát jiné položky, než zrovna ten benzin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 13:09

Proč bych platil silniční daň, když nejsem OSVČ? Daňové přiznání budu muset podat z toho důvodu, že některé příjmy dostávám nezdaněné - např. autorské honoráře.

Od: uskaŽ
Datum: 13.04.13 16:02

Vy i když neotřebujete živnostenské oprávnění, tak příjem nemůžete zdaňovat jako ostatní příjmy, ale jako příjmy z podnikání. Takže se nelišíte od běžného živnostníka. A ti mohou uplatnit PHM jen po zaplacení silniční daně.

Z výše uvedeného vyplývá, že v žádném případě nelze autorské honoráře zdaňovat jako ostatní příjem podle § 10 ZDP, i když by se jednalo pouze o příležitostný příjem. Autorské honoráře se zdaňují vždy jako příjem z jiné samostatné výdělečné činnosti podle § 7 ZDP.

doplněno 14.04.13 14:38:

Takže se Kalouskovi povedl dokonalý zločin okradení pracujících důchodců)

Ze všeho se dá vybruslit. Netrvejte na zaúčtování lístků od PHM a sežente si doklady např. od nového počítače a opět Kalouskovi nic nedáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 13:25

Takže se Kalouskovi povedl dokonalý zločin okradení pracujících důchodců :))

Od: uskaŽ
Datum: 13.04.13 12:58

Buď já neby vy to máte popletené. Pokud pracujete na základě dohody o pracovní činnosti, tak je vám srážena daň. Tak jaké výdaje kde chcete uplatňovat. Nebo jste důchodce + OSVČ ´+ prace na dohodu ?

Lístky na benzín si můžete uplatnit do účetnictví nebo dańové evidence pouze jako OSVČ a to za předpokladu, že auto není vaše osobní, ale firemní. Taktéž za firemní auto musíte zaplatit silniční daň a to dopředu na rok, nikoliv zpětně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 18:04
avatar

Pracujete-li pouze na základě DPČ (nejste-li OSVČ), jste na tom až na slevu na poplatníka stejně jako ostatní zaměstnanci (nemůžete uplatnit na cestu do práce).

doplněno 14.04.13 00:11:

Vycházela jsem z informací v dotazu (přehlédla jsem ty doplněné honoráře).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 13.04.13 18:13

ivzez - nesouhlasím. Tazatel píše ... příjmy dostávám nezdaněné - např. autorské honoráře

.Co píšete se netýkja autorských nedaněných honorářů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.