Co k promoci Bc.?

Od: Datum: 08.07.13 10:37 odpovědí: 14 změna: 11.07.13 09:52

Zdravím,

švagrová/sestra má promoci jako Bc. a nevíme, co jí koupit.

Studuje dvě školy, tuhle skončila jako bakalář, pokračovat nebude, druhou však bude dodělávat až do Mgr.
Já titul Bc. moc neberu, je to pro mě víceméně nedodělaná škola, spíš bych tu promoci brala jako "nácvik" na promoci po ukončení druhé školy, kdy dostane titul Mgr.
Jenže ona to hrozně baští a zve celou rozvětvenou famíliji.

A teď nastává problém, co jí koupit... Je to obor, který dělat nechce (proto studuje druhou školu), takže něco symbolického k jejímu budoucímu zaměstnání nepřipadá v úvahu... Koníčky nemá víceméně žádné (krom psa) a poukázky do obchodů jako dárky moc neuznává (snad jen poukazy na masáže apod.).
Poradíte?
Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.13 10:52

Záleží hlavně kolik chcete do dárku investovat K promoci se co já vím vždy spíše dávali dárky památeční (hodinky, šperky) nebo něco co se jí bude hodit v dalším studiu třeba pěknou značkovou propisku popř. pero, flash disk atd.

doplněno 08.07.13 12:23:

Poloviční studium to rozhodně není, je to v ČR uznávané dokončené vysokoškolské vzdělení, které může být na miskách vah při otázkách mít a nemít práci nebo být či nebýt ve vyšší platové skupině. Bohužel je velmi často posuzován pouze titul před jménem a nikoliv obor a místo vzdělání. Takže mít Bc. na UK, ČVUT, VŠE, MU apod. není žádné poloviční studium. Na druhou stranu na ruzných VŠ kde sbírají studenty jen pro peníze nebo na některých soukormých školách kde stačí platit a občas se tam ukázat nemusí ani magisterský titul nic znamenat.

Ohodnoceno: 3x

Od: dery®
Datum: 08.07.13 11:03

No moc ne... Vzhledem k tomu, že to je jen to "poloviční" studium...
Dala bych kytku + drobnost...

Datum: 08.07.13 11:04

Dera, jakou máte školu, že takto pohrdáte vzděláním? Pílí, snahou, ctižádostí? A také tím, že někomu na něčem dobrém záleží? Proč tolik negativizmu k práci a úspěchu druhého? Místo ocenění a pochvaly za 7 let školy (gympl + VŠ). Co máíte vy? ;) Nemyslím to zle, nenadávám vám, jen chci, ať se zamyslíte nad svou krátkozrakostí. *hej* Já bych jí koupila šperk. Řetízek s přívěškem. Když bych na to měla, tak ze zlata, když ne, tak z chirurgické oceli nebo stříbra.

doplněno 08.07.13 11:44:

Ivzez, tak jak to píše tazatelka, s jakým pohrdáním a despektem, pak je lépe se na školu vyprdnout a poflakovat se kolem pracáku a sociálky. Myslím si, že každá škola je lepší než nic. A každý úspěch je lépe podpořit potleskem, než výsměchem a pindami o polovičatosti. Navíc, když se studuje druhá škola souběžně. *hej*

Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.07.13 13:05

Nepohrdám vzděláním, studovala jsem stejnou univerzitu, jen jinou fakultu, a tehdy to ani na Bc. nešlo, hlásili jsme se rovnou na Mgr. a kdo toho po třetím ročníku nechal, nedostal žádný titul jako teď, prostě jako by nestudoval...
Bc. je pro mě na půli cesty. A nevím, proč z toho dělat tyjátr nejen pro nejbližší (to proč ne), ale i pro široké vzdálené příbuzenstvo.

Od: buss®
Datum: 08.07.13 13:41

Také si myslím, že jsou to nedovařenci, proč nejdou dál? Pro děcko je větší záhul pokud to bere vážně maturita, vyučení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.13 15:05

A myslíte, že státnice na bakaláře jsou méně stresující, než maturita?

Jak píše Cocinkamichalka... pětiletý obor - jedny státnice, jedna závěrečná práce. Bakaláíř s navazujícím - dvoje státnice, dvě závěrečné práce.

Co se týká tazatelky... myslím, že kytka s nějakou drobností je adekvátní a potěší. Já dostal od rodičů velikou bonbonieru (+ příslib na dar pro případ navazujícího studia) a od bratra s přítelkyní kytku a tabáček do dýmky.

Datum: 08.07.13 14:50

A já Vám budu oponovat... ONA je hostitelka. Ať si to ONA oslaví jak chce. Pokud Vám to není po chuti, nemusíte se přece účastnit. *nevi*Každý jsme jiný a každý považujeme své úspěchy za jinak významné. *pivo*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.07.13 09:52

Ona je hostitelka tím způsobem, že matce řekne, jak si to představuje, a ta to zacvaká... *nevi*

Datum: 08.07.13 11:39

Já souhlasím s Derym: Je to nedokončená škola, navíc v oboru, kterému se stejně nechce věnovat. Není žádný důvod k velkým oslavám.

Píle, snaha i úsilí by snad měly být základní povinností žáka i studenta. Dala bych kytku a nějaký spíše symbolický dárek.

doplněno 08.07.13 12:05:

Michalko, Vy považujete tříleté studium (Bc.) za ukončenou VŠ?

Datum: 08.07.13 11:44

Já to rozhodně za poloviční studium nepovažuji.

Já jsem teď měla magisterské promoce a dostávala jsem květiny a přání (v obálce). Chtít něco navíc by mě ani nenapadlo.

A věřte, že pěkná kytka potěší ženskou rozhodně více, než snaha o nějaký dárek, který se jí ani nemusí líbit.

doplněno 08.07.13 14:47:

Ivzez, považuji. Dokonce mi Bc. studium připadalo náročnější, než Mgr. Považuji za výhodné, že u některých oborů je pětileté studium rozdělené na Bc. a navazující Mgr. ... Ale někdy jsem i spolužákům, kteří studovali 5 let v kuse (místo dvou státnic pouze jedny, místo dvou závěrečných prací pouze 1).

Nicméně i dokončené Bc. vzdělání se považuje za dokončené vysokoškolské vzdělání. Vždyť některé obory (třeba ten, který jsem studovala já) ani navazující Mgr. studium nemají. Já jsem tak musela Ing. titul dokončovat na trochu jiném oboru, který mě taky méně bavil.

Nicméně, abychom se vrátily k meritu věci, shodly jsme se, že kytka bude stačit. A i za dvě stovky se dají dnes pořídit krásné kousky.

Tazateli posílám pro ilustraci kytky, které jsem dostala k promoci letos já.

doplněno 08.07.13 14:48:

Lilie byly od přítele, anthurie od rodičů a gerbery (nejmenší kytka) od tchýně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.13 12:45

Souhlas s dery. Dal bych kytku a hotovo. Když dcera měla promoci na Bc., říkal jsem si, jo, dobrý, alespoň něco a koukej pokračovat. Titul ing. jsem pak náležitě ocenil a oslavil.

Od: machturbo*
Datum: 08.07.13 13:25

Přesně jak píší ostatní, kytku a přáníčko, dobré jídlo. Více bych Bc. promoci taky neprožíval, kort když vás čekají významnější akce. Sice to není "poloviční" VŠ, ale jsme zemí předsudků, kde prostě Ing. bude mít stále svojí váhu.

P.S. Osobně jsme mojí Bc. promoci "oslavili" opekáním buřtů .

Datum: 08.07.13 16:48

Teď mě napadlo koupit ke kytce třeba poukaz na masáž...
Nic extra na památku nechci, to si necháme až na tu promoci Mgr.
Ale takhle jí něco dám a zároveň jí do přání přihodím masáž, jako zasloužený relax po vynaloženém úsilí a nabrání sil na další studia.
Co vy na to?

Datum: 08.07.13 16:59

Souhlas *palec*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.