Píseň Loučím se s vámi, kamarádi na pohřeb

Od: Datum: 05.03.13 09:41 odpovědí: 15 změna: 06.03.13 14:47

Hezký den.

Hledám píseň "Loučím se s vámi, kamarádi" na pohřeb svého dědy. Píseň by měla být asi od Jiřího Zmožka.

Našel jsem zde podobné téma https://www.poradte.cz/volna-…ucim-se-s-vami-kamaradi.html, ale odkaz na mediafire již nefunguj.

Nevíte prosím někdo, kde by se dala píseň sehnat? Klidně si ji zaplatím.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 09:45

Tady je třeba od Zímy za 15:

http://www.supraphonline.cz/a…uzika-zacne-hrat?trackId=2232

doplněno 05.03.13 09:47:

Tady je taky a vpravo dole je koupit:

Ohodnoceno: 0x

Od: lb*
Datum: 05.03.13 09:52

Tuto skladbu jsem také našel na YouTube i na supraphonline, ale máma by raději právě verzi od Jiřího Zmožka. Výše odkazované jsou obě od Karla Vacka.

Datum: 05.03.13 09:55

Datum: 05.03.13 10:05

Nedaří se mi s tou skladbou nic udělat. Ani stáhnout ani koupit. Můžete mi prosím poradit?

Datum: 05.03.13 10:44

Zaregistrujte tady na poradně se a pošlete uživatelce cocinkamichalka zprávu do vnitřní pošty, třeba písničku ještě má a ráda Vám ji pošle ;)

Datum: 05.03.13 10:49

Díky za tip. Prosbu jsem odeslal přes vnitřní poštu. Snad píseň bude mít.

Datum: 05.03.13 12:13

Ještě jsem našla verzi od Zímy, měla by být na tomto CD:

http://www.ulozto.cz/hledej?q=kdy%C5%BE+muzika+za%C4%8Dne+hr%C3%A1t

(4. odkaz) - tu jsme hráli dědovi na pohřbu my.

Datum: 05.03.13 12:21

Od Zmožka je na CD Dědečkovi k narozeninám, bohužel jsem to nikde ke stažení nenašla.

doplněno 05.03.13 16:05:

http://www.musicpolis.cz/dvd/…ovi-k-narozeninam-jiri-zmozek pokud jste z Plzně tak by to neměl být problém.

Chápu vás, nᚠděda chtěl při spouštění do hrobu hrát Ach synku synku a přál si aby všichni zpívali, hudba se to naučila ale přesvědčit faráře co tvrdil, že se to nehodí byl trochu problém.

Datum: 05.03.13 12:56

Liduš, to CD jsme tehdy hledali i my, a i přímo u vydavatele už nic nemají :( To je prostě pech. Jinak ta verze od Zímy je taky hezká.

Datum: 05.03.13 13:21

Díky. Pustím to mámě a uvidíme. Ale přijde mi to už dost divoké pro takovou událost... :(

Datum: 05.03.13 14:11

Co lidí, to názorů. Ale mně podobné písničky připadají už hodně oposlouchané. Když jdu někomu na kremaci, mohla bych se vsadit, že uslyším: Zasvi mi ty slunko zlaté, Nejsmutnější loučení je s mámou, a Loučím se s vámi, kamarádi. Často i Chaloupky pod horama a Zahučely hory.

Druhá verze obsahuje Largo, Poem a Humoresku. Takové krásné skladby a díky té oblibě při posledních rozloučeních jsem si je už zařadila do pohřebních melodií.

Co trošku inovovat? Třeba Yesterday /Beatles/, Tam u nebeských bran /Míša Tučný/ nebo Až mě andělé zavolají k sobě /P. Spálený/.

Ale jak říkám, každý z nás má jiný vkus a tak nechci montovat jiné do něčeho, co se jim třeba nelíbí. Jaga.

doplněno 05.03.13 14:13:

A myslím, že by se hodila i Grossmannova úžasná písnička: Závidím.

Datum: 05.03.13 14:18

Tady jde o to, že děda tuhle písničku měl opravdu rád a babička by ji chtěla nechat zahrát. Stejně tak jsme uvažovali i o dalších písničkách, jako Vínečko bílé nebo Zelená je tráva (děda hrál celý život fotbal).

Datum: 05.03.13 20:01

Já jsem toho názoru, že byste měli dědovo (resp. babiččino) přání splnit.

My jsme dostali od pohřební služby seznam, nakonec jsme nechali zahrát -na začátek Largo od Dvořáka (tu první část), potom Tam u nebeských bran, Až mé andělé, Loučím se s vámi kamarádi, a na konec Tennessee z Pearl Harboru

(od 1.30 zajížděla rakev za oponu).

Písničky jsme vybírali celá rodina, nakonec jsme to s bráchou takhle sestavili. Ještě teď, když si ty písničky pouštím, tak u toho brečím *plac* .

Víte co? Nedejte na lidi, "co by na to řekli". Udělejte si to tak, jak by si to přál děda, příp. babička.

Datum: 06.03.13 08:22

Díky za podporu. Uděláme to přesně tak, jak by si děda přál. Každý, kdo ho zná, ví, že on byl takový a on měl tohle rád. A to je důležité.

Datum: 06.03.13 14:47

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.