Kdo, s kým, o čem, pro koho

Od: Datum: 01.02.13 23:06 odpovědí: 5 změna: 29.02.16 13:18

Dnešní televizní program mně zavedl do vzpomínek na hodně ranné mládí. V pořadu z archivu Václav Neckář zpíval písničku "Lékořice". Vždycky si vzpomenu na to, že tato písnička poprvé zazněla v televizním pořadu (údajně r.1963) "Kdo, s kým, o čem, pro koho" a marně vzpomínám, která písnička ještě díky tomuto unikátním projektu vznikla. Při hledání na Google jsem narazila ještě na druhou písničku z tohoto pořadu - "Montér Václav" v podání Jiřího Jelinka, ale víc jsem nenašla. Není mezi vámi někdo, kdo si třeba vzpomene na tu dobu a další písničky? Nebo třeba i jiné tehdejší televizní pořady, které jsou už dneska zapomenuté? Jsem staromilec, ráda se přenesu ve vzpomínkách do doby dávno minulé a věřím, že nejsem sama ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jardino555*
Datum: 01.02.13 23:31

https://www.youtube.com/watch…YRMVOCRi3L9nEqcDgCcJ5vKUN8Gtt

doplněno 01.02.13 23:33:

https://www.youtube.com/watch…YRMVOCRi3L9nEqcDgCcJ5vKUN8Gtt

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 01.02.13 23:39

Dobrý den, také jsem staromilec a občas si rád připomenu staré zašlé časy (a tím nemyslím nostalgii nebo snad minulý režim). Spíše jde o to, že si člověk uvědomí, že už před mnoha lety vzniklo něco, co bylo hodnotné a tu kvalitu si dokázalo i udržet. Vždy si rád připomenu první videoklip na světě (nebo, jak se tehdy říkalo filmová písnička) a to "Dáme si do bytu" (Kačírková + Bek) nebo "Žralok zuby má jak nože" (Kopecký + krásné holky). Pokud by šlo i o konkrétní hudební pořad, tak byl také "Písničky z babiččiny krabičky" (uváděla paní Bohdalová) - mimochodem, tyto písně se dají sehnat na CD. Zdravím!

Od: linhovab
Datum: 05.01.15 22:24

Pamatuji si pisničku zpívanou Waldemarem Matuškou - téma písně bylo "Proč pláčete nad cibulí." Vznikla píseň, jejíž přesný název si nepamatuji, to téma Walda odříkal v úvodní úvaze, a pak byl text: ... žít jen zít jen žít já věčně bych sï přál, žít, jen žít jen žít a nestárnout už dál. (dále si už nevzpomenu). Ještě si vzupomínám, že jiří Jelínek zapomněl v přímém přenosu text a písnička se opakovala, když si text připomenul.

Datum: 05.01.15 22:29

Mě pobavily tyto dvě archiválie, co jsem našla

Ohodnoceno: 1x

Od: mircadek
Datum: 29.02.16 13:18

Dobrý den, dnes, 29.2.2016 soutěž připomněl Petr Jančařík v pořadu Dvanáct ve dvanáct, také Lékořici. Já vzpomínám, že pořad uváděl Vladimír Dvořák, který shodou okolností psal text pro Jiřího Jelínka - Montér Václav - to je ten text, který Jiří Jelínek zapomněl. Ještě si vzpomínám, jak všichni s napětím čekali, jak si s písničkou pro Karla Gotta poradí Bedřich Nikodém a Zdeněk Borovec. Dané slovo bylo jantar. Písnička se jmenuje Tak divně mlád a část je jí na YouTube v klipu Karel Gott 60. léta - PART 1

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.