1xJsou mezi námi cimrmanologové?

Od: Datum: 01.02.13 19:45 odpovědí: 18 změna: 04.04.13 10:07

Dobrý den, najdou se zde kolegové cimrmanologové? Rád bych byl v kontaktu s lidmi, které zajímá český velikán Jára Cimrman. Uvítám lidi s hlubšími znalostmi, kteří se nebudou divit, když řeknu, že u cimrmanů hrál Jirka Stivín, či pan Menzl, nebo že měli hru Domácí zabíjačka, aneb toiletní horor. Fóra, která jsem navštívil překypují ,,znalci,, jen toho co právě dávali v televizi, což je žalostně málo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 20:33
avatar

Asi jich tu moc nebude, viďte. I když mě velikán Jára Cimrman zajímá, tak všechno o něm nevím. Mám sice doma pár starých magnetofonových kazet a některé hry jsem znala zpaměti, ale to je tak všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 22:10

Děkuji, jste první členka klubu, no, myslím, že budeme rádi za kvartet, uvidíme...

Datum: 01.02.13 22:12
avatar

Ukulele, jedna moje spolužačka ze střední školy se o Cimrmana dost zajímala, pošlu Vám jméno vnitřní poštou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 22:30

Myslel jsem, že budu všechno jen z povzdálí sledovat a v pravou chvíli se do věci sám vložím,teda sama

Dlouho jsem otálela se ozvat,páč mi cimrmanologové musí být prosíraví

doplněno 01.02.13 22:33:

Stačí být fanda a krom her mít pročteno o nich pár knih? A znát nazpaměť repliky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 22:34

Jo,Ukulele a co dělá Holé neštěstí?

doplněno 01.02.13 22:36:

Oprava UKu a Lele.páč to jsou dva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.13 08:58

Hola, hola tam Ukulele, Holé neštěstí se stará o Vometáka juniora a má se fajn.*palec*

Od: artemio2*
Datum: 02.02.13 09:20

Opravdových cimrmanologů asi nebude moc,ale lidem,kterým se líbí laskavý,vlídný a moudrý humor je určitě dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 03.02.13 00:06

Sám cimrman se tu občas objeví. Anonymně. Pracuje teď na úžasném vynálezu, ale nechce s tím vyjít na veřejnost, dokud to nebude hotové. A na poradně hledá nápady kudy dál.;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 10:38

Já jsem si to myslel!

doplněno 03.02.13 19:37:

Hlavně ať to není něco podobného Jarmaře, je to bastard, obecenstvo má nárok na hodnotnější věci.

Od: ben®
Datum: 04.02.13 01:06
avatar

Dobrý den, tak ono se to moc neví, ale Cimrman vlastně tuto poradnu vynalezl. Jeho myšlenka (jako veškerá mistrova díla) byla geniální a přitom vcelku prostá - občas při svém vynalézání potřeboval drobnou radu, ale nechtělo se mu z chalupy a obcházet sousedy po Liptákově. Ta původní verze měla název "Jak se dobré rady dobrati, ale řiti ze sesle nezvednouti" a chtěl ji umístit na internet. Drobný problém nastal, když Cimrman zjistil, že internet neexistuje ( a slovo internet neznal ani soused Padevěd). Práce na poradně byla přerušena až do vynálezu internetu. Ostatně, internet je snad také Cimrmanův vynález - tedy vlastně jen zdokonalená potrubní pošta. To, že mistr opět vynalézá je pravda. Je to ale přísně tajná informace, o které se všude hovoří. Jde o oblast zbrojního průmyslu a Cimrmana k tomuto vynálezu přivedla nedávná událost. Vynález je zatím jen myšlenka, ale název již má.

Jako každý, kdo někdy něco vynalézal, tak i Cimrman dobře ví, že hlavní je název (to ostatní už přijde tak nějak samo). A na radu přítele Edisona (a po svých špatných zkušenostech) se rozhodl pro registraci patentu v USA. Edison tenkrát radil: "Járo, jseš český vlastenec, tak registruj své patenty u nás - ve státech. Amerika, jako země neomezených možností, Ti umožní registrovat i vynález, který dosud není vynalezen. Jenom ten název musí být v angličtině a ta dokumentace už stačí česky - stejně to tady nikdo nečte." Takže název nového vynálezu Járy Cimrmana zní software pistol. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 11:57
avatar

Do dnešního dne jsem nepochopila fiktivní existenci Cimrmana. Nechápu proč když je tolik lidí co něco dokázali bylo potřeba vymýšlet pochybnou postavu. Nicméně Svěráka mám ráda a na hry o Cimrmanovi se občas podívám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 03.02.13 12:31

Je pravdou,že taková mexická telenovela,kde Fernando svede ženu nejlepšímu kamarádovi,je ideově podstatně bohatší,než třeba Afrika nebo Proso od Járy.Za sebe říkám-štěstí veliké,že si mohu vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 19:35

Je vidět, že jste osvícený Donem Šajnem tááááákhle dlouhým. Teda prototypem, k sériové výrobě nikdy nedošlo, že ano?

Chválím!

Od: bmbx®
Datum: 04.02.13 08:19

lidus:

ono to není o osobnosti co něco výmyšlela, ale o humoru kolem toho, že vlastně vše vymyslel Cimrman jako první a okolnostech kolem toho jak na to přišel. Jestli znáte všechny hry tak to pochopit musíte. Uvedu jen pár příkladů jak vznikl název pro stenografku, vyšetřovací metoda gumových hadiček, vynález telefonní budky, vzducholoď coby nepovedený velký prezervativ je toho mnoho. Vědecká přednáška a pak nasledující hra, to je přece geniální. Lze to sledovat pořád dokola a pořad to člověka pobaví nebo najde něco nového, co mu předtím unikalo - známka velice kvalitního humoru - jentak se neokouká.

Odchodem pana Smoljaka už to nikdy nebude co to bývalo a pan Svěrák? Ten u mne pomalu, ale jistě klesá...

Měl jsem jej rád, ale už se u mne zařadil mezi lidi co si neví rady s vlastní popularitou. Byly to celkem maličkosti, co jsem dokázal vždy nějak překousnout, ale to jak se předvedl kolem prezidentských voleb, to u mne úplně klesnul, propadnul fanatismu hysterii a z pozice uspěšného umělce si hraje na vševěda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ifkali*
Datum: 03.04.13 14:47

Česká republika a euroval

Co by nato řekl Cimrman...máme podepsaný euroval*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 18:17

dávám vám za pravdu , je to úžasné divadlo Járy Cimrmana. Pracuji v divadle a tito herci k nám tak 2-3x za rok jezdí a vždy je první den hned vyprodáno.Ted u nás budou koncem dubna. Hlavně pan Zdenek Svěrák , se zemřelým panem Ladislavem Smoliakem to byla úžasná dvojka. Ale i ostatní jsou prima...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 18:53
avatar

Když roku 1876 Graham Bell vynalezl telefon, měl již 3 zameškané hovory od Járy Cimrmana...*ua*Tak tohle mne v poslední době dostalo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.13 10:07

tak to je pochopitelné, já už se ničemu nedivím!

ps.: kde to bylo napsané?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.