Tip na dobrý horor/film

Od: Datum: 21.12.12 22:16 odpovědí: 10 změna: 22.12.12 16:58

Dobrý večer,

nemá někdo tip na opravdu dobrý horor? Ale mám několik podmínek- dobrý horor podle mě nesmí a) točit epileptik na 8mm (takže nééé Blair Witch a podobné perly...)

b) nesmí být o retardovaných kanibalech (hory mají oči, Masakr pilou)

c) nesmí v něm být víc strašidelného skřípání dveří a unylého jekotu hlavního hrdiny/hrdinky, než samotného děje

d) nééé zombies, těch vidím kolem přehršle, nemusím je tedy vidět ještě v hororu

e) ne údajně kultovní filmy jako je Donnie Darko (poslední dobou si všímám, že u filmů s nálepkou kultovní počítám nudou vlasy v koberci a zdá se mi, že součet bodů u recenzí je roven součtu iq hodnotitelů)

f) néé lidožravý nábytek ( The chain apod.)

To bude asi všechno, doufám, že se něco najde*cert*Nebo alespoň film typu Sedm, nemusí být přímo horor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.12 22:27

Jezero smrti ( VB)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.12 22:30
avatar

Můj oblíbený horor, tedy spíše hororová komedie je Malý krámek hrůz ( http://www.csfd.cz/film/11271-maly-kramek-hruz/). Je to horor s prvky muzikálu, ale ani jednu vaši podmínku neporušil. Tak nevím, můžete to zkusit, snad se to bude líbit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gitta*
Datum: 21.12.12 23:48

Sirotek http://www.csfd.cz/film/237089-orphan/ (malou roli tam hraje Karel Roden, což mi vyrazilo dech víc než film teda. Film není úplně horor spíš thriller, ale hororový prvky má)

Sirotčinec http://www.csfd.cz/film/231593-sirotcinec/ (nemá nic společného s předchozím filmem a je to opravdu "klasický" horor, upozorňuji na velice źvláštní konec a celý děj se pohybuje na hranici, kdy divák neví, jeslti má hlavní hrdinka schizofrenii nebo jeslti se to vážně děje...film je španělský, takže, kdo je zvyklej na amíky asi bude čubrnět)

Sběratel kostí http://www.csfd.cz/film/16594-sberatel-kosti/ (hodně profláklý film, ale je na způsob "Sedm")

Ať vejde ten pravý http://www.csfd.cz/film/243243-at-vejde-ten-pravy/ (evropský upírský horor odehrávájí se na městském sídlišti uprostřed Švédska. Hlavní role hrají děti... zapomeň na Stmívání tohle je "realita". Jediný problém je s titulky, když jsem na to koukala já byly titulky pouze anglické o dabingu nemohla být řeč)

Ozvěny mrtvých http://www.csfd.cz/film/23056-ozveny-mrtvych/ (celkem známý, ale nestárne. Natočen ve stejném roce jako šestý smysl, ale oslovil mě tedy mnohem víc )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gitta*
Datum: 22.12.12 00:13

Jo ještě pokud chcete horor o 12ti chodech doporučuju "American horror story" je to asi jediný opravdu kompletně hororový seriál od dob "Příběhů ze záhrobí". První řada je o starém domě s pohnutou minulostí (je to vlastně spojení několika legend o strašidelných domech a různých vrazích a nevysvětlitelných událostech) Seriál je chvílemi strašně ...nevím jeslti je to správné slovo ale vulgární a nevíte jeslti to vypnout nebo co :D.

1řada:

Rodina se stěhuje do starého domu (otec, matka, dcera) Otec je psychiatr a pacienti chodí k němu domů. Jeho první pacient je soused (16 ti letý mladík). Postupem času vyjde najevo, že lidé kteří prošli domem po čas pobytu rodiny...většinou nebyli lidé.

2řada

Právě má premiéru (venku je tuším 8 díl). Odehrává se v psychiatrické léčebně (osobně to moc nemusim) Tady jde zase o legendy o nelidských podmíkách a pokusech na lidech (odehrává se v 60tých letech)

Zajímavost: V první i druhé řadě se objevují stejní herci, ale v jiných rolích (Zachary Quinto, Jesicca Lange...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.12 23:48
avatar

Noc s nabroušenou břitvou (pokud ti film sedne atmosféra neskutečná)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrosik*
Datum: 21.12.12 23:59
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 22.12.12 01:22

Já filmy nesleduji, ale výjimečně jsem se na jeden film - horror podíval a nebyl špatný. Sinister. Je tam pár zbytečných lekaček, je to spíše thriller než horror, ale dá se na to koukat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 02:21
avatar

Já teď sleduju American Horror Story. Je to něco mezi Ti druzí a Osvícením. Dost drsné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 09:51

Všem moc děkuji za inspiraci:)

Datum: 22.12.12 16:58
avatar

Mi se velice líbí ta úpíří sága, Stmívání, Nový měsíc. . . . Těším se na nové díly. *hi* Je to ještě horror nebo už je to fantazy nebo sci-fi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.