Vánoční písnička celá česká verze?

Od: Datum: 17.12.12 19:23 odpovědí: 3 změna: 18.12.12 17:49

Dobrý den, nevíte kde bych našel celou nahrávku Bílých Vánoc. Všichni umělci jí ve všech nahrávkách začínají Já s ním o Vánocích, ale ve skutečnosti písnička začíná Den slunečný, je den voňavý a oranží háje zvou, tak málokdy krásné jsou dny pod jižní oblouhou. Je, ale prosinec Štědrý den, já toužím p osněhu bělostném. a až teď se zpívá Já sním o vánocích. I Goťák začíná písničku až tady. Nevíte o někom kdo to nazpíval celé díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 13:20

Ă“riginál nazpíval Bing Crosby, napsal Irving Berlin.

těch cover verzí bylo hromadu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 14:58

Nevím, kde jste vzal ten mizerný "překlad" začátku originálu, ale hledal bych další stopy právě tam. Nevím sice o tom, že by kdy kdo ten začátek v češtině zpíval, protože určitě všem sloužila jako námět právě asi až ta nejpopulárnější verze Binga Crosbyho. Hlavně u nás by byl nesmysl zpívat ten začátek, který platí pro Kalifornii, ale ne pro nás.

Jinak tedy i s tím začátkem v angličtině to zpívá například Barbra Streisand:

Ohodnoceno: 0x

Od: stanislavhulak
Datum: 18.12.12 17:49

Mám noty i s textem od Státního hudebního vydavatelství pro ČSSR a text od Jaroslava Moravce. Sám tu písničku zpívám a ten překald rozhodně není hrozný

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.