Jak je to od ledna 2012 s rekvalifikací na ÚP

Od: Datum: 04.11.12 14:38 odpovědí: 5 změna: 04.11.12 15:45

Poslední dva roky jsem vedená jako žena v domácnosti. Nějakou podporu na ÚP nedostanu, budu muset být tedy prvně 5 měsíců vedena v evidenci, než budu mít nárok na nějakou rekvalifikaci?

Prý jsou tam nějaké změny, že si mohu typ rekvalifikace vybrat (chci se totiž stát kosmonautkou, že-haha ) Že už nevnucují jen určité předem vybrané kurzy. Dříve byl u adstandardních kurzů nutný ten příslib zaměstnavatele nebo člověk mohl podepsat, že po rekvalifikaci založí živnost a na dva roky zmizne. Jak je tomu dnes? Díky za rady!

Kadeřnic jsou mraky, ale pracovníků v soc. oblasti by mohlo být někde třeba...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 14:53
avatar

Pokud má uchazeč o zaměstnání zájem o rekvalifikaci, může si nově vybrat poskytovatele. ÚP jeho nabídku posoudí s ohledem na jeho zdravotní stav a uplatnitelnost na pracovním trhu. Tuto rekvalifikaci ÚP uchazeči hradí do maximální výše 50 000 Kč během 3 let. Musí se ovšem jednat o akreditovaný rekvalifikační program a ÚP musí potvrdit proplacení rekvalifikace předem.

Jen připomínám ještě, že pokud se zaevidujete na ÚP musíte počítat s tím, že po dvou měsících Vás ÚP může poslat vykonávat veřejnou službu, či veřejně prospěšné práce.

doplněno 04.11.12 15:06:

Další info např. zde: http://www.nicm.cz/rekvalifikace-s-uradem-prace

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pacourek*
Datum: 04.11.12 14:55

Jediná změna je že si kurz mužete vybrat sama,a když projdete komisí tak vám kurz zaplatí.Podmínky jsou příslib zaměstnání, jeden kurz za tři roky,cena maximalně 50000Kč,netunelování rozpočtu,zajem o kurz,

Ohodnoceno: 2x
 
Od: neznala
Datum: 04.11.12 15:12

Ty veřejně prospěšné práce se v praxi opravdu "stávají"? Kdosi mi říkal, že např. u žen s malými dětmi nehrozí. A jak to pane Pacourku myslíte s tím příslibem práce? Že musím mít potvrzení od budoucího zaměstnavatele? To by ale přece žádná změna nebyla oproti minulým rokům. Myslíte tím, jakože v tomto oboru (rekvalifikace), který si vyberu, je velká šance na zaměstnatelnost? Díky!

Od: pacourek*
Datum: 04.11.12 15:21

Ano,zvíší se pravděpodobnost že vám uřad zaplatí kurz že budete mít potvrzení od budoucího zaměstnavatele .Jediná změna byla že si kurz mužete vybrat sama.Ostatní podmínky zustaly po staru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peha
Datum: 04.11.12 15:45

Jako uchazeč o zaměstnání musíte být připraven kdykoliv nastoupit do zaměstnání, takže nějaké děti nikoho nezajímají. Veřejná služba, či docházka na "poštu" je prostě pro každého. Pokud jde o rekvalifikaci, kterou si uchazeč "najde" sám, pak v průběhu 3 let si můžete nasmlouvat rekvalifikací kolik chcete, ale finanční limit je max. 50 000 Kč. Po dobu rekvalifikace nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ani na podporu při rekvalifikaci a navíc si sama hradíte veškeré vedlejší náklady (např. dopravu). Některá školící střediska navíc požadují úhradu zálohy na školné, protože v případě, že kurz řádně nedokončíte, pak jste povinna celou jeho hodnotu uhradit sama. Příslib pracovního místa je nutný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.