Adopce dítěte - máme nebo ne

Od: Datum: 24.11.12 17:26 odpovědí: 10 změna: 17.02.15 11:48
Ahoj, sem homosexuál, žíju až asi cca 6 let s přítelem (je mi 31 let). S přítelem sme přemýšleli že bysme si adoptovali chlapečka. Myslíte že je to dobrý nápad? Nebudou se mu potom děti ve škole smát že sou jeho rodiče homosexuálové? Nebude mu vadit že bude mít místo matku, druhého tátu?
Děkuji za odpověď / vaše názory

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.12 17:30
avatar

Asi bych to neřešil co mu kdo kdy řekne. Pokud s ním budete jednat na férovku a postupně podle věku mu to vysvětlovat, vadit mu to nebude. Já ale myslel že to u nás nejde? Adoptovat si dítě když jsem homosexuál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.11.12 17:32

Myslím, že naše legislativa adopci homosexuálním párům neumožňuje, nebo jsem zaspala tenhle přelom?

Osobně jsem PRO takovéto adopce. Ano, někdy to nebude lehké, ano, možná se dítě někdo bude občas smát, ale děti jsou na sebe zlé. Smějí se navzájem kvůli oblečení atd. Tím chci říci, že v tom bych problém neviděla, pokud je rodina milující a stabilní a vychová zdravě sebevědomé dítě, a poskytne mu prostředí, kde se může svěřit s tím, co ho trápí, jsou to strasti, které se podle mého dají zvládnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.12 17:42
avatar

Ahoj. Každé dítě si zaslouží lásku a domov. Ale párům stejného pohlaví, coby rodičům, adopci u nás nikdo nepovolí. Takže je zbytečné řešit, co by bylo, kdyby...Bohužel.

doplněno 25.11.12 12:24:

Je to určitě věc názoru. Pokud někdo dá své dítě k adopci, ať již z jakéhokoliv důvodu, myslím si, že mu bude pořád lépe u dvou mužů (nebo žen), než někde v ústavech. Pro někoho naprosto nepřípustné a nemorální, já osobně to tak nevnímám. Je to jen můj názor, avšak plně respektuji ty, kteří mají úplně jiný na tuto věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 06:58
avatar

Bohudik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 07:47
avatar

Párům stejného pohlaví u nás není adopce povolena. Myslím, že je to dobře. Dítě by mělo zbytečně v hlavě kolotoč a ostatní kamarádi by se mu smáli.

Vím to na vlastní kůži. Dcera se vdala, měli 2 děti. Ovšem manžel se začal po pár letech projevovat jako homosexuál. /Nevím, jak je to možné, myslela jsem si, že dispozice k tomu jsou v každém od narození/. Rozvedli se, bývalý zeť začal žít s muži. Měl jich postupně několik, s posledním z nich uzavřel registrované partnerství. Dcera se znovu časem provdala. S bývalým mužem vychází velice dobře, navštěvují se, pokud potřebují projednat něco ohledně dětí. Děti jezdí k otci často na víkendy. Mohu napsat, že samy z toho měly zpočátku guláš.

Třeba se mi svěřovali: Víš, babi, že náš táta spí v ložnici s Bohouškem?

Pak začali čistě z pitomé legrace říkat tomu Bohouškovi MAMINKO!

A děti v tom městečku se jim smály, že mají dva táty.

Za nevhodné považuji i to, když jim táta ukazoval svou občanku, aby se podívali, že se opravdu s Bohouškem oženil, že to tam má napsáno.*ee*

Užili si toho dost, měli v hlavě zmatek. Dneska už je jim 14 a 12 let, takže leccos chápou, ale když byli menší, bylo mi jich opravdu líto, co se jim asi v těch hlavičkách motá.*bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.11.12 10:05

Proč nemáte svoje děti s přítelem? Jo ono to nejde , protože to tak příroda nechtěla , tak nic neměňte .V psychologii se učí , že si děti berou příklad z rodičů . Co si asi bude myslet chlapeček , když uvidí , že je "normální" když spolu jsou dva chlapi v ložnici?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 11:56
avatar

To jsou jen řeči. Dítě se přizpůsobí horším věcem, než že má dvě matky, nebo dva taťky. Rozvod rodičů nebo děcák jsou horší, než laskyplná náruč kohokoli. Příroda chtěla abych blbě viděl, tak nemám nosit brejle?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: askmenow*
Datum: 25.11.12 12:04

1. myslím, že není správné tady tazatele soudit

2. sexuální orientace se tvoří jinak a u homosexuálních párů ve světě, které děti adoptují, případně které vychovávají své děti z předchozích heterosexuálních vztahů, NENÍ větší procento homosexuality, než u dětí vychovávaných páry heterosexuálními

doplněno 25.11.12 12:08:

babajaga: Obvykle vaše názory respektuji, zde ale motáte páte přes deváte. Je něco jiného, když dítě vyrostě v rodině, která je po celou dobu stejná, stabilní, jen jsou rodiče stejného pohlaví, a je něco jiného, pokud jeden z rodičů odejde. To je složité vždy, i když se jedná o rozvod, po kterém si bývalí manželé oba najdou heterosexuálního partnera. Když homosexuálního, je to ještě více matoucí, protože nejen, že se dětem narušila v minulosti fungující rodina, ale ještě nechápou, proč nastala taková změna a tatínek má najednou také muže/maminka také ženu. Nejde o stejné a ani o srovnatelné situace.

Navíc co dítě, to jiná osobnost, to rodiče, to jiná osobnost a vše jde nějak zvládnout, jsou rodiny, které to, co popisujete, zvládly tak, že děti netpěly. Nejde paušalizovat na základě jedné špatné zkušenosti a vztahovat ji na vše možné i nemožné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 17.02.15 11:40
avatar

Dítě to nepochopí:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 11:48

Osobně se domnívám, že jste jen provokatér nebo hloupý člověk. Takovouto otázku musíte řešit nebo mít již dávno vyřešenu se svým partnerem, popřípadě s odborníky. Příjdete-li s tímto slaboduchým dotazem (nebudou se mu spolužáci smát?) veřejně na internetový diskusní server, je zde cosi špatně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.