Prodluzuje smich zivot?

Od: Datum: 16.11.12 19:03 odpovědí: 11 změna: 17.11.12 22:55

Dobry den, jelikoz dneska mam opravdu dobrou naladu a cely den se smeju tak me napadlo jestli je pravda, ze smich prodluzuje zivot a nebo ho maximalne jen zprijemnuje? :-D je to vedecky dokazano? a co si o tom myslite vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 16.11.12 19:19

Dobrý den.

Podle mě ano. Říká se, že smích léčí. Při smíchu se v lidském těle údajně uvolňuje endorfin, který příznivě ovlivňuje imunitu. Lidé, kteří se často smějí, mají optimistický přístup k životu, dobrou náladu. Pokud tedy stres zdraví škodí a život zkracuje, smích a dobrá nálada, celková pohoda tedy logicky prospívá zdraví a život prodlužuje.:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rofl
Datum: 16.11.12 19:44

Aha, tak skvely :) Dekuji

Datum: 16.11.12 19:48

Jenom, aby se někdo neuchlámal k smrti *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rofl
Datum: 16.11.12 20:02

Taky fakt :D

Od: prochy35*
Datum: 16.11.12 21:29

Smích je lék na všechny bolesti:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 16.11.12 21:36

V tom případě jsem nesmrtelný *smich* Vědecky to uplně dokázané není ale měli by to nějak prouzkoumat bylo by to zajímavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 22:51
avatar

Ano, smích je určtě jedním z faktorů, které "prodlužují" život. Dokonce existovaly kliniky, kde se smích uměle vyvolával. Ale to je špatně. Smích neznamená se nuceně řehtat "hahaha", proto také tyto kliniky "bobré nálady", rychle zanikly. Musí to totiž vycházet z člověka vnitřně a přirozeně.

Pokud máte dobrou náladu a celý den se smějete, je to úžasné a važte si toho. Jestli máte vedle sebe člověka, který je naladěn na stejnou strunu, neopouštějte ho. Je to dnes už docela vzácný jev. Právě teď běží v televizi Šimek, Nárožný a Sobota. Je to velice starý záznam, ale je to to například pro mne pár krásných chvilek dávno minulého. Neřehtám se tady jako blázen, ale usmívám se a je mi dobře. miluji vtipné a inteligentní lidi.

Dnes si devadesát procent lidi v televizi myslí, že jsou zajímaví jenom tím, že mluví sprostě. Jejich "výlevy" jsou bezduché, prázdné...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 16.11.12 23:34
avatar

Úsměv určitě nejen léčí.

Z vlastní zkušenosti vím, když mám možnost se něčemu od srdce zasmát, mám hned lepší náladu, dívám se na svět s úsměvem. Smích léčí i naší rodinu, když se smějeme, hned je celý den úplně jiný a vše se řeší s humorem.

*slunce*

Smích -čistí plíce a tuží srdce.

Smích pořádně prohání bránici, která spolu s mezižeberními svaly stahuje plíce tak silně, že ze sebe vyrážejí vzduch rychlostí až sto kilometrů za hodinu. Procvičování plic nejenže účinně léčí astma a jiné plicní choroby, ale díky záplavě kyslíku se prokrví buňky, roztáhnou cévy, srdce začne rychleji tepat a tělo se zbavuje nečistot.

Profesor William Frey ze Stanfordské univerzity změřil, že po pěti minutách chechtání stoupne člověku pulz na 130 úderů za minutu. Když se stokrát zasmějete, tedy stokrát stáhnete bránici, procvičíte své srdce stejně, jako kdybyste deset minut veslovala.

Léčivé účinky.

Píše se o nich i v bibli: "Veselé srdce léčí, zlomené vysušuje kosti." Když se smějete, mozek vylučuje velké množství hormonu endorfinu, který působí podobně jako morfin, totiž přiměje vás k blaženému úsměvu a otupí smysly.

http://www.stop-ppp.estranky.…mich-vas-muze-i-vylecit_.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 16.11.12 23:38

Řekla bych, že ano. Co dokázáno je, je to, že 1. lidé, kteří se často smějí (či projevují často jakoukoli emoci) ji mají ve stáří ve formě vrásek vepsanou ve tváři, takže i když se tváří "neutrálně", navozuje to okolí pocit té dané často projevované emoce. Samozřejmě podle toho, jak si lidé vyloží, že se tváříme, se k nám chovají. Myslím, že už odpadnutý stres z protivných reakcí okolí musí život prodloužit ;) 2. Smích a úsměv nás naopak může zbavit splínu a úzkusti - stačí se narovnat (dostat tělo do pozice, kterou máme, když je nám dobře) a usmívat se - naše tělíčko je vlastně hloupoučké a zpětně to intepretuje tak ůjo, já se směju, mě je vlastně fajn". A zase odpadnou nepříjemnosti ;)

doplněno 16.11.12 23:39:

Silný smích pak pomáhá vylučovat endorfiny a navíc posilovat spoustu svalů. Cvičení jistě život také prodlužuje, a tím smích vlastně je.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: psyche*
Datum: 17.11.12 22:30

*smich* Stoprocentně.Vše bylo řečeno.

I kdyby ne,lepší je se prochechtat 40 kou ,než prosmutnit 60ku.Na co tu být do 100 let a být smutný?Zač by žovot stál?Život s optimismem je daleko,daleko snažší a překoná snáz překážky, o kterých se vám ještě možná ani nesnilo.Tomu věřte.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.11.12 22:55
avatar

Znáte to, říká se: "čistota půl zdraví a smích celé"...:D - pt

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.