Malá boulička na okraji očního víčka

Od: Datum: 03.11.12 15:50 odpovědí: 10 změna: 03.11.12 19:17

Zdravím všechny,

již dlouhou dobu mám na okraji očního víčka malou bouličku, něco jako ječné zrno, která nebolí ani se nijak neprojevuje. Vizte fotku. Ani bych si jí nevšimla, kdybych se občas nedívala do zrcadla. Jsem ve všem opatrná, proto se ptám, jestli tam ta boulička vadí nebo ne. Fotka je poněkud horší kvality, ale snad to tam jde vidět. Něco jsem na internetu četla o ječných zrnech, ale ty jsou akutní a bolí. A také o vlčích zrnech, ale ty jsou jako by na ploše víčka ne na okraji. Co myslíte, že to je? A musím k doktorovi, když nemám obtíže?

Díky moc všem za odpovědi. Anzionka.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 03.11.12 16:10

Každopádně vše co se udělá na oku je nepříjemné. Nemusí to bolet ,ale prostě to tam nemá být.

Já ze svého hlediska bych zašla na oční.

Od: drejdl*
Datum: 03.11.12 16:16

Fotka skutečně není nic moc, ale v této lokalizaci se tvoří nejčastěji cysty Meibomských žlázek, to jsou mazové žlázky, co ústí do okraje víčka, tzv. marga. Pokud Vás to nebolí, nevadí Vám to kosmeticky, není s tím potřeba nic dělat, při Vaší nejbližší návštěvě očního lékaře Vám nejspíše tento ostrým nástrojem propíchne cystičku, vytlačí obsah a je pokoj. Obratnější ruka to dokáže i doma před zrcadlem, čistou jehličkou. ječné zrno také nemusí bolet, je-li již v chronickém stadiu, ale to bývá lokalizováno spíše v ploše víčka a je nejlépe vidět na zavřeném oku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.12 16:32

Diky moc za odpoved. Na ocni se mi nechce, jednak proto, ze mi reknou, ze je to prkotina a jednak proto, ze je u me ocni objednaci doba 2-3 mesice. Leda bych zasla za mou obvodni, myslite, ze to nejak posoudi nebo udela patricny zakrok?
Datum: 03.11.12 17:16

Neznám Vaši obvodní lékařku, ale obávám se, že se jí do toho nebude moc chtít. Aspoň v mém okolí jsou obvodní lékaři spíše konzervativní - čím blíže k oku, tím více:)

Datum: 03.11.12 17:28

To je na jednu stranu chápu. Ale raději bych zašla za tou obvodí než jít na oční, kde mě objednají až někdy na leden a pak mi navíc ještě řeknou, že to nic není. Ještě zkousím kapat kapky Ophthalmo-septonex, píše se tam nejvíše 10 dní, třeba to pomůže. Uškodit to doufám nemůže, ne? Jinak do toho propíchnutí se mi moc nechce. Já bych to udělala asi takto: vzala bych si malou jehlu, pořádně ji vydezinfokovala, např. septonexem, a pak do toho mám normálně rýpnout, když si chci propíchnout puchýř? Nemůže mi to uškodit?

Datum: 03.11.12 18:14

Dělala jsem si to sama. Jehla musí mít ostrou špičku, jde to lépe než tupou. Jehlu jsem před použitím vyvařila a po vychladnutí ihned použila. Kulička je hned pod kůží.

Datum: 03.11.12 18:59

Nejlépe to jde injekční jehlou. Pokud ji máte sterilní v neporušeném obalu, vyndejte a píchněte s ní do čistého tvrdého povrchu. Na konci se udělá "háček". Tímto háčkem jakoby strhněte povrchní vrstvu té bouličky a pak zatlačte z obou stran prsty. Obsah by měl vytéct. Nedoporučuji jehlou přímo rýpnout do útvarku, jehla by se mohla smeknout a udělat nějakou škodu.

doplněno 03.11.12 19:00:

Jinak O-Septonex je svěcená voda. Nepomůže, neuškodí.

Datum: 03.11.12 19:17

Díky. Vyzkouším. Sice nemám injekční jehlu, ale pokusím se s normální. *placni*

Od: fse
Datum: 03.11.12 16:19

Mně se to samé v tom místě dělá taky, když mám nějaký oční zánět, ale pak to zas samo zmizí

Od: buss®
Datum: 03.11.12 18:57

Něco podobného jsem měl na horním, tak jsem to vyškrábl ...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.