Introvert? -psychologie/sociologie-analýza

Od: Datum: 16.11.12 18:57 odpovědí: 9 změna: 18.11.12 12:21

Dobrý den , mohl bych se zeptat na Vaše názory, co si myslíte o následujícím? Snažíme se určit, zda je jedna slečna introvert či nikoliv, vše nasvědčuje tomu že ano, ale nesedí nám fakt že dotyčná je vždy skvěle nalíčená (oči,řasy,pleť), načesaná, oblečení vždy perfektně sladěné apod. Z toho je očividný zájem o to být "pěkná", být atraktivní, neobléka se však nijak vyzývavě. Vždy decentně... Je toto charakteristika, které se nijak nevylučuje s tím, zda je člověk introvert v pravám slova smyslu, nebo je v rozporu a spíše introvertismus kontraindikuje?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 19:02

Může být introvent perfektcionalista? Domnívám se, že ano. Dokonce bych řekla, že to až tak není vlastnost extroventa. Toť můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 16.11.12 19:14

Dobrý den.

Introvert je člověk žijící svým vnitřním životem. Je citlivý, silně a empaticky vnímá své okolí, lidi kolem sebe. Logicky vnímá i svou vlastní osobu. Proč by tedy slečna nemohla o sebe dbát, pečlivě se líčit. Introvert je opatrný a rozvážný ve svém jednání a svých citech. Tomu odpovídá její decentnost při oblékání. Nelze čekat žádnou vyzývavost. Introvert je dokonce se určitou dobu a v určité situaci chovat extrovertně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 16.11.12 23:33

Nijak se nevylučuje. Introverti nemusí být šedé myšky, jen se nesnaží za každou cenu prosadit atd., což s eprojevuje hlavně v interakci s dalšími lidmi. Chápu, že i zjev a oblečení berete jako způsob komunikace s okolím. Být upravený a sladěný ale defakto přitahuje méně pozpornosti, než být oblečen hala-bala, no ne? Navíc jsem se již setkala i s intepretacemi make-upu jako"masky" před okolím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 23:45
avatar

Souhlasím, znala jsem slečnu, která byla silně introvertní (až patologicky) - v kolektivu se nezapojila, neustále seděla se skloněnou hlavou, nebyla schopná přijmout komplimenty, nicméně denně byla přímo vzorně nalíčená, dokonalý účes, nehty, oblečení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jan53
Datum: 17.11.12 09:52

V tom případě ale nechápu, proč to dělá? Perfekcionismus? Jaký má motiv k tomuto člověk, který společnosti nevyžaduje? Co si může před zrcadlem říkat, komu se chce líbit/ zalíbit když je introvert a nikoho k sobě nepustí? Nedovedu si dost dobře právě představit ženu, introverta. Znám spousty mužů introvertu a nich právě lze tvrdit, že na svůj vzhled příliš nedbají, proč taky?

Datum: 17.11.12 10:12

Může se chtít líbit sama sobě, může si tak i třeba zvedat sebevědomí. Konečně, být čistě a hezky oblečená či nalíčená je pro mnohé ženy prostě základ, něco jako si po ránu vyčistit zuby nebo umýt ruce po použití toalety. Opravdu ne každá to dělá "pro chlapa", ale kvůli sobě, kvůli svému vychování či přesvědčení. A navíc to, že introvert k sobě nikoho nepustí jednak není tak docela pravda, i introvert může mít okruh svých přátel, byť ho nebude mít tak velký, jako extrovert a samozřejmě mezi nimi může být i někdo, komu se líbit chce. Nemluvě tedy o tom, že se může chtít líbit i někomu, koho k sobě zatím neuměl pustit, ale chtěl by.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 10:33

Chce byt sama se sebou spokojena a nebo si potrebuje dodat sebevedomi.Vite ono taky neni introvert jako introvert.Predstavte si to na usecce.Na vlevo bude introvert a vpravo ,na konci usecky extrovert.A ted nekdo muze byt treba uprostred.Ja jsem treba dle odhadu jen lehce na zacatku extroverta.Delala jsem si totiz jednou takovy test.Sama se tak i citim v tom stredu,lehce nad.Ale kdyz bych mela odpovedet zda jsem intr.nebo extr.,tak rikam introvert a vubec mi to nevadi.ono totiz oboji ma sve pro a proti,nic neni idealni.

doplněno 18.11.12 11:21:

mimochodem jsem take perfekcionistka a rada chodim upravena,pro vlastni dobry pocit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 18.11.12 02:26

V tom co píšeš máš dle mého názoru několik nesrovnalostí.

1. To, že je někdo introvert neznamená, že k sobě nehledá blízkou osobu anikoho k sobě nepustí. Jen mu to trvá déle.

2. Je chybné uvažovat ve smyslu, že znáš muže intriverty, kteří o sebe nedbají, tak proč žena naopak - uvědom si, že obecně žijeme ve společnosti, kde na sebe ženy dbají častěji více, než muži. To, co vidíš tedy nemusí souviset s jejich extraverzními/introverzními rysy osobnosti, jen může odpovídat běžnému náhodnému vzorku společnost.

3. Mám pocit, že místy pomalu zaměňuješ introverzi s asociálností.

4. Hezké oblečení a upravený zevnějšek pomáhá spoustě lidí cítit se dobře v jejich těle, cítit se sebevědoměji. Já když se ráno maluji, nemaluji se pro ostatní, ale pro sebe. Cítím se pak lépe, a je jedno, jestli jdu na poštu a nákup, do divadla, nebo na rande.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:21
avatar

proč by introvert nemohl chodit pěkně upravený a dbát o sebe? Si myslím, že srovnáváte nesrovnatelné. Extrovert klidně může mít vizáž jak šupák, hadrník a bezdomovec a přesto zůstane extrovertem. Naproti tomu introvert klidně může chodit v cylindru a ve fraku a přesto zůstane introvertem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.