Mají chirurgové prázdniny?

Od: Datum: 06.05.13 22:14 odpovědí: 19 změna: 07.05.13 12:23
avatar

Pěkný večer, za nějaký měsíc mám jít na laparoskopii, nebudu stíhat v práci, ale o je šumák. Na co se ptám - bylo mi řečeno, že musím na operaci květen - červen, protože o prázdninách se neoperuje a musela bych čekat až do podzimu.

Upřímně řečeno mě to docela zarazilo - jak se "přes prázdniny neoperuje"?*zed* Setkal se s tím také někdo?

Děkuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.13 22:17
avatar

co čekáte od lidí (vyděračů) typu "děkujeme, odcházíme"?

zřejmě si doktůrci (ve státním zařízení) vybírají dovolenou a ostatní nebudou stíhat... vítejte v českém zdravotnickém byznysu!

doplněno 07.05.13 01:08:

laybor:

jistě máte pravdu. každý má nárok na dovolenou. jen mám pocit, že to platí jen ve státních zdravotnických zařízeních. v privátních se jede, tak nějak, pořád. tam si dovolenou nevybírají? čím to asi bude?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 06.05.13 22:21

Každý má nárok na dovolenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 10:12
avatar

Děkuji, je mi jasné, že smaozřejmě nárok na dovolenou má každý. Ale dva měsíce? To mi přijde přehnané, my taky nezavřeme školku, protože chceme na dovču...

Datum: 07.05.13 10:19
avatar

Děkuji, dovolkenou chápu, ale dva měsíce v kuse...no, to mi přijde dost. Navíc pan doktor, co mě má operovat, teď končí s dostavbou domu a prý je dost nepříjemný, protože má hodně věcí, a snad mě ani vzít nechce. No, počkám do víkendu, co se dozvím o sestry, a případně půjdu jinam. Debila ze mě nikdo dělat nebude.

Datum: 06.05.13 22:21
avatar

Přes prázdniny se vybírají dovolený a dělá se pouze akutní chirurgie.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: claire*
Datum: 06.05.13 23:10

Já bych to pochopila tak, že na prázdniny se nedávají plánované operace, protože si lékaři, co mají rodiny, vybírají dovolenou a navíc mají hodně akutek (děti o prázdninách pořád někam padají a něco si odřou, roztrhnou nebo zlomí - bohužel. A nejen děti ;) ).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 23:24

Marti, buď ráda, že půjdeš až na podzim. Každý lékař Ti řekne, že letní operace mívají komlikovanější pooperační průběh. Rány se hůře hojí, bakterie bují :D a vůbec...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 23:31
avatar

Ano, Sebod byla s odpovědí rychlejší. Častokrát jsem slýchával, že v létě se nerado operuje právě pro možné zmíněné komplikace. Takže nebuďme zas tak nekriticky nespravedliví k lékařům a k chirurgům zvláště.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.13 11:16
avatar

Ano je to tak v létě jen akutní operace, vše se lépe hojí když nejsou vedra a i lékaři si chtějí brát dovolenou (taky mají děti).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 10:10
avatar

Já vím, ale mám podezření buď na chronický slepák, nebo zánět vaječníku nebo endometriózu. Každý den mám bolesti, čekat do podzimu se mi fakt nechce - a kamarádka setřička mě varovala, ať si nezahrávám.

Datum: 07.05.13 10:13
avatar

Děkuji, ale nečekala jsem, že to budou celé dva měsíce. Máte ale pravdu s těmi akutními úrazy u dětí, toho jsou mraky...

Datum: 06.05.13 23:39
avatar

Souhlasím se Sebod a DědouBrno: Hojení bývá v chladnějším období roku rychlejší a vyskytuje se méně problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 10:13
avatar

S každodenními bolestmi břicha a dalšími přidruženými problémy, které trvají půl roku, už čekat nechci. Je to fakt trápení.

Datum: 06.05.13 23:49

před mateřskou jsem pracovala v nemocnici na dětské chirurgii. pod naší kliniku spadaly čtyři lůžková oddělení. v průběhu prázdnin bylo jedno až dvě oddělení bylo vždycky úplně zavřené (malování, velký úklid, desinfekce, revize přístrojů...) a ta ostatní jela v omezeném provozu. nejenom kvůli všem těm pracem, které za provozu nejdou udělat, ale taky kvůli tomu, že kupdivu mnoho ze sester mělo vlastní rodiny a v nich děti, které měly celé dva měsíce volno a bylo potřeba se o ně alespoň částečně postarat. no a bez sester se plný provoz jet nedá. při omezeném provozu samozřejmě byly omezené i plánované operace a vyšetření, protože oddělení i tak bylo zaplněno akutními případy (úrazy, bolesti břicha, nutnost náhlých operací např. u slepáku nebo uskřinuté kýly, novorozenci s vrozenými vadami, které bylo nutno odoperovat a tak).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 10:18
avatar

Vidíte, desinfekce nebo malování mě nenapadly. A to se dělá každý rok? Že má někdo děti, to samozřejmě chápu... ale málokdo si dneska může vzít celé dva měsíce volna, u většiny lidí je to naprosto nereálné. Netuším, jak je můj stav "akutní", ale po půl roce bolestí břicha a jiných, s tím spojených potíží, jsem vcelku hotová. Čekat další čtyři měsíce je pro mě nepředstavitelné...

 

Datum: 07.05.13 12:23

no, nevím, jak dneska, ale když jsem tam pracovala, tak se to opravdu dělávalo každý rok. pravda ale taky je i to, že jsem dělala v Motole, což je nemocnice, která se už roky rozpadá a tehdy ještě byla dětská část před rekonstrukcí, takže věcí na opravu tam vždycky bylo hodně. a dva měsíce dovolené samozřejmě neměl nikdo, tolik volna ani nemáme. ale ono stačilo, aby holky s dětmi odmítly sloužit přesčasy, do toho se vybírala dovolená a hned bylo málo personálu, aby se utáhla všechna oddělení otevřená (i kdyby se na nich nemalovalo). a já se jim nedivila ani tehdy a tím míň dnes, kdy sama mám děti a taky přes prázdniny hodiny navíc nesloužím. kdyby mi to v práci neumožnili, šla bych jinam (a není to plané vyhrožování, osm let jsem kvůli dětem dělala mimo zdravotnictví, protože ve zdravotnictví jsem neměla takové podmínky, jaké bych si představovala). ono je to těžké - když jim třeba v hypermarketu chybí lidi, tak není problém prakticky kohokoli vzít na brigádu jako doplňovače zboží nebo za pokladnu. ve zdravotnictví tohle těžko uděláte, protože tam je potřeba kvalifikovaný odborník a i na "obyčejného nekvalifikovaného sanitáře" musí mít zaměstnanec sanitářský kurz, který se taky neudělá ze dne na den *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 07:00
avatar

Mě to tedy nezarazilo vůbec. Když to člověk vezme selským rozumem, jistě ho napadne, že:

1/ i zdravotnický personál má děti, které mají 2 měsíce prázdnin, jako všechny ostatní děti. A rodiče chtějí strávit aspoň část prázdnin s rodinou. Na co by si sestra z chirurgie brala dovolenou třeba v chladném dubnu či říjnu, kdy bude mít navíc děti ve škole? Vystřídají se o prázdninách, kdy bude omezený provoz.

2/ stejně jako ve škole, je třeba i v nemocnici občas udělat údržbu - vymalovat, natřít, nalakovat, dezinfikovat, uklidit. A že to nejlíp schne v létě, o tom není třeba diskutovat.

3/ jak už rádci psali, rány se nehojí dobře ve velkém, teple. Komu by se navíc chtělo ležet v červenci v posteli a koupat se ve vlastním potu, pokud by to nebylo vyloženě nutné? Akutní případy, samozřejmě udělají. Ale jinak objednají raději až na podzim. Já si nechám řezat do kolene 23. května. Doufám, že za 2 měsíce už budu lézt po kopcích okolo Sázavy. Bez holí! *ua* Tak mi, prosím, držte, palce. *plac*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 10:15
avatar

Děkuji, já mám jít také 23. května*ua* A protože je to laparoskopie, za dva tři dny bych měla být normálně v práci, takže žádné ležení ani koupání v potu...

Palečky držím, všechny co mám;)

Datum: 07.05.13 11:19
avatar

Martino všechno bude fajn *slunce*a dej vědět. Pokud je to k nevydržení oznam to jako akutní stav, pak se na podzim nečeká.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.